Oğlak Kadınının Taşı Sıkıp Suyunu Çıkardığının 5 Kanıtı!

Tahtanın yaşına basmaz, kurusunu yazın ortasında ambiyans güçlensin diye kamp ateşinde yakmaz! Oğlak sırf duyguları beslensin diye mantığını kapatıp yaşamaz! Emeğin gücüne itimadı tam, yaşamı boyunca kendine biçtiği her görev nihayetinde tamamdır! Ne işini eksik, ne tabağını yarım bırakır! İsraftan da sürprizden de nefret eder! Hayat planını çoktan yapıp evinin en görünür yerine asan Oğlak, yaşamının kontrolünü elden bırakmaz, planından şaşmaz! Başarısının sırrına gelince;

Kendinden Şaheser Yaratan Bir Heykeltıraşla Karşı Karşıyayız!

Pes etmek nedir bilmez, fazla zora gelemem yoruldum “of!” demez! Gözlerinin önünde uzanan zorlu parkurun farkında, boyunu aşan bir işe kalkıştığının bilincindedir ancak kendine itimadı tam, güveni tamamdır, Oğlak tonlarca yükün altından kendi başına kalkar! Yaşamını ilmek ilmek dokur, en ince ayrıntısına kadar planlar, gözünde canlananı ne yapar eder hayata geçirir, arzu ettiği eseri kendi varlığında bina eder!

Yöneticisi Satürn, İdolü Baş Öğretmen!

Oğlak işini kolaylaştıracak, başarı yolunda kendine itici güç olacak, itibarına yenilerini, gücüne güç katacak her şeyi avucunun içi gibi bilir! Ben artık oldum deyip zihnini kenara koymaz, ansiklopedileri rafa kaldırmaz, kişisel gelişimini noktalamaz. Her yeni günde kendini geliştirir, daima artan bir grafiği zirveden seyreder! Bilgisini kendine saklamaz, etrafına da ışık olur! Otorite sahibi olduğu konularda tevazudan hoşlanmaz, kendisine baş vuranı eli boş yollamaz! Eğitimi biraz katı, tavrı kimilerine göre fazla ciddi olsa da sonunda çıraklardan usta yapar!

Hem İdealist Hem Realist! Nerede Oğlak’a Uygun Pist!

Tek başına mantıkla yarınlar umut dolmaz, oturduğun yerden hayaller Paris olmaz! Oğlak ufuklara bakar, zihninde zirvedeki yerini alır, koltuğuna bir güzel kurulur! Genç yaşta disipline ettiği hayatıyla, yarınlarını planlar kenara koyar! Hayaller olmazsa gözler yükseklere dikilmez, hedefler uzak diyarlara kitlenmez! Sırada düşleri şehir merkezlerine bina etmek, hayalleri bir bir gerçekleştirmek vardır! Mantık ipleri ele alır, kariyer planını devreye sokar! Oğlak pistte kendine yer açar, şovunu yapmaya başlar!

Kafası Dik, İnadı İnattır! Ancak Başarı Bu Sayede Kaçınılmazdır!

Çoğunlukla keçilere göndermeler içeren inat, Oğlak yaşantısında kendini bitmez bir hırs, yılmaz bir azim olarak gösterir! Oğlak kafasının dikine gider, kurup önüne koyduğu planı benim diyen bozduramaz, izlediği yoldan kimseler alı koyamaz! Oğlak stratejiktir, son dakika değişikliklerine önceden hazırlıklı, elinde temkini tetiktedir! Ellerin sert kayaya tosladık, bunu hiç düşünmemiştik deyip saptıkları yollarda, Oğlak derhal B planını devreye sokar, hız kesmeden zafere koşar!

Parayı Sever, Çarçurdan Nefret Ederler!

Malum bu devirde para çok çalışmakla doğru orantılı kazanılmıyor, çok kazananların kasalarından para taştığı da duyulmuyor! Parayı kazanmak ayrı dert, tasarruf edip biriktirmek meşakkat! Kimileri çok kazanıp bir gecede yer, kimisi üç kuruşla on haneli ev geçindirir üstüne bir de tatlı çeker! Kıt kaynakları maksimum faydada kullanmak gibi üstün bir yeteneği olan, “Tasarruf benden sorulur!” diyen Oğlak, parasının kıymetini bilir! Har vurup harman savurmalara, gereksiz harcamalara ifrit olur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.