Oğlak Kadını Aşık Olursa!

O ana dek tanımadığı nice duygusuyla kaynaşmak için biraz zamana ihtiyacı olur! Gözyaşlarıyla sohbete koyulur, pembe yanaklarına uzun uzun bakar, kalbinin sıcağında bakışlarını ısıttıktan sonra soluğu aşkının yanında alır! Sonrası pembe panjur, bacası tüten bir yuva, bahçesinde top oynayan çocuklar olmasa da başarı yolunda dimdik bir partner Oğlak’a yeter!

Elini Taşın Altına Koyar, Emeğini Esirgemez!

Hani benim dağ gibi sevdiğim, nerede benim Pazar kahvaltım, kucağına bineyim de çok yorulmadan şu hendeği atlatayım demez, nazı niyazı sevmez! Tüm yaşamında takındığı mücadeleci tavrı elden bırakmaz, elini aşkının üstünden, emeğini ilişkisinden bir an olsun çekmez! Konserveleri de kendi açar, çöpleri de üşenmez bir koşu atar! Hayat müşterek, herkes her şeyi yapacak der, derli toplu, düzenli bir yaşam kurar, sorunsuz bir yuva inşa eder! Oğlak kadınının olduğu ilişkide her şey yolunda, işler tıkırındadır!

Başarılarıyla Gurur Duyar, Hedeflerine Giden Yolu Aydınlatır!

Oğlak kadını statü sever, itibarına yenilerini katacak, saygınlığını katlayıp çoğaltacak bir aşkı tadından kıyıp da yemez! Dolayısıyla sevdiği adamı başarılı olması konusunda motive eder, kuru kuruya motivasyonu da sevmez, kabiliyeti yettiğince desteğini esirgemez! O ana dek kendi kariyerini besleyen Oğlak, masaya bir tabak daha koyar, sevdiğinin yoluna da ışık olur!

Hayatını Organize Eder!

Kendi planının akışına da dahil edebilir, ayrıştırıcı ve kuşatıcı zekasıyla sevdiğini çekip çevirme işini de üstlenebilir! Oğlak bu belli olmaz ama aşkı için en sağlıklı olanı yapacağı şüphe götürmez. Yolunda gitmeyen bir şey varsa, düzeni bozan bir ayrık otu bitmişse, sevdiğinin sistematik bir yaşama tertemiz bir adım atmasını için elinden geleni yapar! Bireysel yaşantılarına yaptığı tüm katkılar, ortak alana mutluluk olarak döner! Madem organize etmek gibi bir kabiliyetim var der sıvar kolları, muazzam bir kalkınma planı yapar!

Cesaretlenir!

Yaşamında başarıyı ıskalama kaygısını itici bir güç olarak kullanan, bu yüzden gecesini gündüzüne katıp çalışarak işini şansa bırakmayan Oğlak’a aşık olunca bir rahatlama gelir. Bu rahatlık yerini parlatılmış bir özgüvene bırakır. O ana dek geleneklerine halatlarla bağladığı yaşantısına güneş doğar, yeni olan ne varsa Oğlak’a uzaktan göz kırpar! Kaygısından yolunu göremeyen Oğlak, oldu mu sana gözü kara, özgüveni tavan; cesur yürek! Yeni fikirlere açılır, aşkına siper, sırtına sağlam bir duvar olur!

Yumuşak Yüzü Açığa Çıkar!

Sert kabuğunun arkasında sakladığı yumuşak yüzünü, perdelerinin altında gizlediği minicik kediyi görünce başta afallasa da yeni tanıştığı duygularının getirdiği huzurla pek bir mutlu olur! Aşık olduğu vakit, o ana dek varlığını iddia ettiği ancak hiç görüp, tatmadığı duyguları gün yüzüne çıkar, Oğlak’ın gözleri bir başka bakar! Kalbinin sıcağı tebessümünden okunur! Aşk sana yaramış dedikleri türden Oğlak’a bir haller olur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.