Oğlak Erkeğini Etkilemenin 7 Altın Kuralı

Çözülmez denen, gemici düğümleriyle sıkı sıkıya bağlanmış ketum Oğlak’ı çözerim diyen cevvaller beri gelsin. Yolumuz yokuş, işimiz zor ama önce istikrar. Dünü bugününe uymayanlar, henüz yaşamda tercihlerini yapamamışlar, kararsızlıklarda kaybolanlar ve prensip nedir bilmeyenler lafım size, yol yakın! Vazgeçin! Diğerleri hazırsanız, mesafeleri ortadan kaldırmak için bizi takip edin.

Yeterince Ciddi Ol!

Abartıdan uzak ve ölçülü bir tavır, şık ve vizyonlu bir duruş; ilk intibaya önem veren Oğlak’ın etki alanına girmeni sağlar. Fazla abartılı, doğal olamayacak kadar süslü ve dikkat çekici bir halde isen vakit varken ilk kabinde özüne dön. Kariyer çizgin görüntünden anlaşılmıyorsa, Oğlak işinin gücünün arasında hiç yorulmaz, merak da etmez, yoluna devam eder. İşinde başarılı, kendine güvenli ve meşgul bir kadın izlenimi ile Oğlak kendini sana ataçlar.

Başarılı Ol!

Başarılı olmak yaşamsal önem arz eder mi? Esas adamımız Oğlak ise, önem sırasının da en başında kocaman harflerle “BAŞARI” yazar. O genelde azimli, istikrarlı ve kendinden emin bir kadının iş aşkına rastladığında, kendiliğinden tavlanır. Onun için başarıya adanmışlık kutsal, gerisi teferruattır. Hayatını eğlencede, bu gece barda yarın diskoda geçirmek isteyenlere sıradaki şarkı Oğlak’tan gelsin; güle güle şekerim!

Abartıdan Uzak Dur!

Oğlak için önemsiz diye bir şey yoktur. Elini attığı her işte özenli ve kararlı olur. Yaşamın her alanına profesyonel bir yaklaşım ile nüfuz eder, yemek yapacaksa lezzeti oranlı ve güzel, giyinecekse çağa uygun, abartıdan uzak ve şık, seviyorsa kontrollü ve hakiki olur. Evine, kendine, işine, çevresine, yöneldiği alan her ne ise, itinası konusunda elini korkak alıştırmaz. Bu görev adamına, yersiz detaylarda boğulmayacağı, maksadını aşmayan, şık ve sade kostümlerle merhaba de. Mümkünse stilinin sınırları oldukça belirgin olsun, esneklik bu ilişkide pek hoşa gitmeyecektir.

Acele Etme!

Başta temkinli, özenle seçilmiş birkaç kelimeyle iletişime geçen, yapraklarını bir bir açan Oğlak için beklenmedik manevralar, hoş olmayan sürprizler, yeni poşetleriyle doğru çöpe atılacaktır. Oğlak, henüz düşünmediği ve onaylamadığı bir davranış evresine sıçramak istemeyen, planlamadan hareket etmeyen, temkinli bir profesyoneldir. O yapılacaklar listesini uygulamaya koyarken siz de usulca oturduğunuz köşenizde bu sert cismin kalbine giden yolu arayabilirsiniz. 

Değiştirmeye Çalışma!

İşi gücü senin için bırakıp gezmelere çıkacağınız günleri halatla çekiyor, her gece yollarını gözlerken öfkeden deliye dönüp restler çekiyorsan, çekme! Oğlak’ı kutsal iş yolundan döndüremeyeceğin için ne kendi sinirlerini yıprat, ne komşularınkini! İşiyle aşkı arasında bir tercihe zorlamak yerine, yanında yakınında, gelecek planlarında, ajandalarında ol. Oralar daha güvenli!

Gururu Ol!

Tüm başarılarını gururla taşımak için gecesini gündüzüne katan, itibarı için yaşayan bu adam, eşiyle gurur duymak, övünmek ister. Başarılı, görgülü, vizyonlu, güzel ve kimliğine katlı sağlayacak bir kadınla olmak, gerilimini azaltacak, hayata katı olmayan gözlerle bakmasına yardımcı olacaktır. İş hayatında sahip olduğu tecrübeyle onu dizginleyecek, kontrollü hale getirecek yetkin bir kadın, Oğlak için en büyük aşktır. 

 Yere Sağlam Bas!

Pembe hayaller, mavi bulutlar, kelebek kanadına yüklü renkli rüyalar yerine, ön görüşmesi yapılmış planlar, notu alınmış yapılacaklar, elle tutulur düşünceler Oğlak’ın dikkatini çeker. Olmayacak işlerin hayaletiyle saniyeler kaybetmek, Oğlak için saçma bir zaman israfıdır. Önceden kararı verilmemiş tüm sürprizlere kapıları sıkıca kapalı, tüm etkinlikleri atanmış bir takvimde yaşamak ister.

Son söz: Birlikte yaşamanın yolu belli, iş ortağı ol!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.