Oğlak Burcuyla İyi Geçinmek İstiyorsan Bunları Yapma

Toprak elementinin burcu olan Oğlaklar, çalışkanlıkları ve dürüstlükleriyle bilinir. O yüzden bir şeyi sadece yapmak için yapanlardan hiç hoşlanmaz. Baştan savma iş yapan insanlardan direkt uzak durur. Eğer tanıdığı ve sevdiği biri bu tarz bir şey yaptıysa da hoş olmayan bir dille uyarır. Özgün olmayı seven Oğlak burçlarının her zaman 5-10 yıllık planları vardır. Sevdiği insanları her zaman bu planlara dahil eder. Başarı odaklı olan Oğlak burçları, işleriyle veya özel hayatlarıyla ilgili konularda bazen sadece bildiklerini okumaya başlarlar. Böyle dönemlerde onu kendi haline bırakın. Çünkü seni dinlemeyecektir. Bir de üzerine gittikçe inatlaşmaya başlayacaktır. İşte çelik gibi sinirlere sahip Oğlak burcuna asla yapmaman gereken şeyler…

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

Farklılıklar Onlar İçin Aslında Yok

Kuralcı Oğlak burçlarına farklılıkları kabul ettiremezsin. Çünkü onların kafasında her şey nettir. Sen ona aynı konuyla ilgili farklı bir perspektif göstersen de görmezden gelir. Üstelersen kırıcı olur. Sonuçta toprak burcu ve arada sert olabiliyorlar. Kendi geleneksel değerleri onlar için çok önemlidir. Fazla hırsları ve kuralcılıkları yüzünden zaman zaman ne kadar baskıcı davrandıklarını fark edemez hale gelirler. Bildikleri değerleri karşısındaki insana kabul ettirmek için ellerinden geleni yaparlar ama sen gelip senin değerlerini ona empoze etmeye kalkarsan olay çıkarırlar. Farklı perspektiften bakamadıkları için farklılıkları kabullenmekte zorlanırlar. Bu zorlanma yüzünden arıza çıkarırlar.

Hedefe Giden Yolda Karşısına Çıkma

Yukarıda da dediğimiz gibi Oğlak burçlarının kafalarında 5-10 yıllık planları hazırdır. İnatçı ve kararlı olurlar. Azimleri bazen hem kendisine hem de etrafındakilere zarar verebilir. Çünkü bir hedefleri vardır ve ona ulaşamak Oğlak burcu insanı için her şeyden önemlidir. Olaylara başarı odaklı baktıkları için hedefe ulaşan en düz, en basit yolu tercih ederler. Onun aklındaki yol haritasına uymayan tüm planlar çöptür. Tabii ki sen onun iyiliğini istediğinden, ona bazı alternatifler vermek isteyecek belki de o yoldaki gizli kestirmeleri ona göstermek isteyeceksin. Emin ol kabul etmeyecek. İlk söylediğinde oralı olmazsa, ikinci kez adını anma bile. İkincisinde kırıcı sözlerle karşına çıkabilir.

Emin Olmadığın Konuları Ona Açma

Çünkü o bir Oğlak ve ayağı yere sağlam basmayan her plandan nefret eder, acımasızca eleştirir. Planlı ve tutarlı olmayı hayatlarının her alanında uygulayan Oğlak burçları, bu konularda zaman zaman fazla hırslı davranabilir. Etrafındaki herkesin, onun özveride bulunduğu konularda aynı özveriyi göstermesini bekler. Sen de onunla birlikte bir işe gönlünü koyarsın. Her şey çok iyi gider, sadece bir gün yorulur ve ilgilenemeyeceğini söylersin. İşte o an Oğlak burcunun nefretini kazanmış olursun. İş güç konularında gecikmeye, yorulmaya tahammüllü yok. O yüzden Oğlaklarla iş yapmaya başlamadan önce iki kere düşün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.