Oğlak Burcunun Olmazsa Olmazları!

Oğlak yaşamının iplerini eline almış, sonsuza uzanan yapılacaklar listesini harfiyen hazırlamış ve kendi planına itaat konusundaki istikrarını bir an olsun elden bırakmamıştır. Hep daha fazlasını ister ve alır Oğlak. Yaşamda saygın bir duruş, itibarlı bir kimlik edinmek için yılmadan çabalar. Elbette herkesten biraz daha çoktur olmazsa olmazı! Peki nelerdir Oğlak’ın vazgeçilmezler kategorisine özenle yerleştirdikleri?

Hedef Odaklılık!

Oğlak’ın tüm başarılarının püf noktası, çocuk yaştan itibaren olgunlaşan düşünce yapısıyla durmaksızın sürdürdüğü disiplindir! Elbette organizasyon kabiliyeti ve kuşatıcı düşünme yetisi de yadsınamaz ancak önemli olan tümüyle hedef odaklı olmasıdır. Oğlak, tembelliği yakınına yaklaştırmaz, keyiflerine düşüp hayallerini ertelemez! Herkes birtakım planlar yapar, hayaller kurar, amaçlar edinip yaşam yolculuğuna çıkar ancak Oğlak, yolun sonunu görmek için durmaksızın çabalar ve hep daha fazlasını amaçlar. Zira o yarı yolda pişmanlıklar yaşamaz, engeller onu yolundan alıkoyamaz, genelde kötü sürprizlerle karşılaşmaz! Planını kurar ve harfiyen uygular. Bu planı önleyici tedbirler, beklenmedik aksaklıkları ortadan kaldıran ön görüler, alternatif yollar ve kesintisiz bir sistematik çalışma da destekler.

Zaman Yönetimi!

Kaynakları yönetmek konusunda uzmandır Oğlak! Maddi kaynakları ve zamanı maksimum fayda sağlayacağı şekilde planlamayı başarır! Vaktini boşa harcayıp, planlarının gerisinde kalmaz! Tüm yeni işlerini rutinlerinin arasına özenle yerleştirir, elini attığı her işte başarı sağlamak için önceliklerini harika bir hassasiyetle belirler. Yaşamının bir tarafına fazla önem atfedip, zamanının çoğunu birincil önceliklerine ayırıp, diğer yerlerin çökmesine yol açmaz! Bütüncül bir bakışı vardır Oğlak’ın, üstlendiği her sorumluluk ve yaşam amacında hiçbir aksaklık olmaması için elinden gelenin fazlasını yapar. Dakiktir Oğlak! Ne kimseyi uzun uzadıya bekler ne de bekletilmeye boyun eğer! İşleri dakikası dakikasına planlanmış, hayatı saatin kadranına yüklenmiştir. Saniyeler dahi onun yaşamında hayati önem taşır! Planlarının gerisinde kalmaya katlanamaz, zamanın onu alt etmesine göz yummaz!

Başarılar Kazanmak!

Disiplinlidir Oğlak, başarının çalışarak ve emek vererek geleceğini bilir, yeterli performansı her zaman gösterir ve aceleci davranmaz! Yaşamının her bir parçasını birbiriyle eşler, tüm yapılacaklarını rüzgardan korumak için bir bir organize eder ve başarıya giden yolda emin adımlarla ilerler. O masa başında başarmış, mesele yolculuğu tamamlamaya kalmıştır. Kariyerinde sürekli yükselmek onun için olmazsa olmazdır. Oldum deyip durduğu, yeterli deyip yolun sonuna geldiği görülmez. Yaşam boyu gelişime ve daha fazla başarıya doğru hız kesmeden ilerler! Bir de bina etmeyi sever Oğlak! Sıfırdan yeni bir yaşam kurmayı başarır! Ne dayıya ihtiyaç duyar başarı merdivenlerini önüne serecek ne ilahi bir güce! Kendi elleriyle yazar başarı öyküsünü!

Saygı Görmek!

Temelde toplum tarafından onaylanmak, çevresinin saygısını kazanmak ve itibar sahibi olmak için, kendine erken yaşlarda belirlediği çizgisinden bir an olsun şaşmaz Oğlak! Ne kadar biriktirirsek harcamak o kadar zorlaşır ve risk çoğalır! Bu manevi konularda da böyledir. Çok fazla emek verdiğimiz bir arkadaşımızı kaybetmeyi göze alamadığımız için fedakarlık yapmaktan çekinmezken, çiçeği burnunda ilişkilerimizi bir çırpıda sonlandırıveririrz! Oğlak da kendi self çabalarıyla yazdığı başarı öyküsünü yırtıp atmamak için, toplumsal statüsüne daha fazla özen gösterir ve hatasız bir yaşam için ömrünce didinir. Kendine olan inancını zedeleyecek, çevresinin gözünde yarattığı profile zeval getirecek hiçbir aksaklığa müsaade etmez.

Aile Kurmak!

Geleneksel bir yaşayandır Oğlak! Toplum içinde ayrıksı bir tavır sergilemez, bir kesimin de olsa hoşuna gitmeyecek bir tutum içinde olmaz. Toplumun onayladığı, kabul edilebilir ve saygın bir yaşantı kurar. Bunun için de saygınlığını artıracak, yaşamının düzenini destekleyecek geleneksel kurallara uyumlu bir ilişkiyi evlilikle taçlandırmayı amaçlar. Sorumluluk almayı, fikirleri önemsenen biri olmayı önemser. Kariyerini besleyecek, hedeflerine ulaşmak yolunda kendisine destek olacak, karşılıklı fayda ilkesine uyum sağlayacak bir evlilikle, toplum içindeki yerini daha da sağlamlaştırır. Yapılacaklar listesinin başlarında yer alan madde de böylece layıkıyla tamamlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.