Oğlak Burcunun İhtiyacı Olan Sevgili Profili!

Oğlak’ın sevgili profiliyle ilgili zihninde karmaşa, kafasında muallak yoktur. O ne istediğine her alanda olduğu gibi konu duygular da olsa mantığıyla karar verir; tek bir detayında şüpheye yer vermeksizin sevgilisinin nasıl biri olması gerektiğini tanımlayabilir. Peki bakalım arzu ettiği ile ihtiyacı olan birbirine ne denli örtüşür?

Duyguların Varlığına İnandırmalı!

Oğlak itibarı için yaşayan, ilişkilerinde saygınlık arayan, toplumsal gereklilik ve statü ihtiyacı için vakti gelince en doğru eş ile imzalar atmak konusunda kararlı olan, kendine çizdiği yoldan bir an olsun sapmayan tam bir profesyoneldir. Gel gelelim tüm yaşamını mantık ağlarıyla örüp, duygularının üstüne kalın bir sünger çeken Oğlak’ın aşık olmaya ihtiyacı vardır. Bu kez umut ediyoruz ki Oğlak’ın hesabı çarşıya uymayacak, aşka düşen Oğlak, duygularını kullanıma açacaktır. Sezgileri yerine salt mantığını koyan, zihninde uçuşan fikirleri hayata geçmeden süzgeçleyen Oğlak’ın mantığının fişini çekip, duygularına kulak vererek romantik bir ilişki yaşamaya ihtiyacı vardır.

Merhamet Etmeyi Öğrenmeli!

Hem kendi hem de eşinin yerine duygulanacak, yeri gelince çift kişilik ağlayacak, merhametiyle ördüğü sert betonunda ufak da olsa bir delik açacak bir sevgiliye ihtiyaç duyar Oğlak! Kati kararlarıyla ördüğü tavrında kimi zaman fazla acımasız olabilir Oğlak. Bu yüzden fazlaca merhametli bir partnerin duygulanımlarıyla yaşamında yeni bir pencere açmalı, acıma duygusunu geliştirmelidir. Yalnızlığına fazla gömülen Oğlak, tek başına büyümek, bireysel amaçlarını gerçekleştirip tek kişilik başarılarında sevgilisine de yer açmalı, duygularıyla eyleyen bir sevgiliyle bütünleşebilmelidir. Bu sayede taviz vermeyi öğrenecek, bazen başkaları adına mücadele etme arzusu duyacaktır.

Biraz Boşvermeyi Öğrenmeli!

Kendine boş zamanlar yaratıp sosyal ortamında keyif sürebileceği bir yaşantıyı deneyimlemeli, hayatın çalışmaktan ibaret olmadığını sevgilisinin artık zamanlarına kattığı neşeyle yavaşça öğrenmeli. İşinden başını kaldırdığı küçük anlarda aile sıcağını tatmalı, aşkla geçen, kucaklaşarak biten bir günün ardından yaşamının çoğunu şaşmayan planları dahilinde monoton geçirdiğini, kendini nelerden mahrum bıraktığını anlayıp, duygularını açığa çıkaracak ilişkilere daha fazla yer açmalı. İki eli kanda olsa vazgeçmediği rutinlerinden bazen kendi huzuru için keyfi ödünler vermeli, sevgilisinin yapacağı sürprizlerin hayatına kattığı güzellikleri görmelidir.

Manevi Destekle Tanışmalı!

Kendi idealleri için acımasızlaşabilen, amacına kitlendiğinde gözü başka kimseleri görmeyen ve karşılık görmediği hiçbir alanda var olamayan Oğlak, sevgilisinin çıkarsız manevi desteğiyle yeni bir tür mutluluk tatmalı ve kendinde hakikatli bir onarım süreci başlatmalıdır. Ancak fedakâr bir sevgilinin sihirli dokunuşuyla öğrenebileceği veren elin üstünlüğü bilgisi; Oğlak’ın farkındalığını geliştirip, yaşamda yeni ve farklı bir bakış açısı kazanmasını sağlayabilir. Günlerce akıl yürütse, karşılığında geceler boyu çalışsa elde edemeyeceği duyguları tanıyıp, kontrolü elden bırakmalı ve kendini akışa teslim etmeli. Karşılaştığı bu yeni yaşam lezzetinin tadına varmalı.

Empati Kurmayı Öğrenmeli!

Oğlak odağına yalnızca kendi hayatını koyar ve sahip olduğu sonsuz kaygısı sayesinde bir ömrü iş başında, mücadele içinde geçirir. Karamsar gözlerle baktığı hayatını ne yapıp edip aydınlıkla buluşturmak için didinir durur. Maksimum ölçüde kanalize olup çoğu zaman elleriyle içinden çıkılmaz bir hale getirdiği yaşamında başkaları için endişe duymaya yer açmalı, empati kurmayı öğrenmelidir. Kimseyi alt etmeden yükselmek, birlikte büyümek temalarını ancak hümanist bir sevgili eliyle tanıyabilir. Akla gelen ilk fikri negatif yüklü olan Oğlak, iyimser bir sevgilinin pozitif etkisiyle tanışmalı, duygusal boşluklarını doldurup, kaygılarıyla başa çıkmayı öğrenmelidir.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.