Oğlak Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

Oğlak’ın “Hayatıma sokup planlarımı aksatamam, zirveye bu kadar yaklaşmışken hız kesip toza dumana karışamam, en iyisi mi uzak durayım da hiç tadım kaçmasın!” dediği insanlarda sıra! Tabi ki liste başını aylak adamlar çekecek, gerisi de çorap söküğü gibi gelecek! Bakalım Oğlak’ın hayatından çıkarması gereken insanlar kimler?

Nerede Akşam Orada Sabah Yaşayanlar!

Sorumluluktan bihaber yaşayan, akşamı gördükleri yerde sabahı bulanlar, “saat de neymiş canım keyfimin kahyasına sorarım. İster gece ister gündüz; günün her saatinde hayatımı yaşarım” diyenler, hiç yanaşmayın, kapı dışarı edilip keyfinizi kaçırmayın, Oğlak’ın da düzenini de bozmayın! Oğlak çevresinde onu daha fazla başarı için motive edecek, her şeyin planladığı gibi olmasına omuz verecek, itibarını düşünecek insanlardan bir duvar örer! Aylak insanlar, rahat adamlar, vurdumduymazlar bu alana giriş yasağı kapsamına girer!

Sorumluluk Almaya Üşenen Uyuşuklar!

Oğlak’ın yapılacaklar listesinin en sonunda, o da belki keyfine düşkünlük vardır! Bu keyif de yan gelip yatmak, işsiz güçsüz yaşayıp sorumluluklardan köşe bucak kaçmak değildir. Oğlak bugün de boşvereyim işleri güçleri, hava da güzel keyfime bakayım demez! Sorumluluklarını umursamayıp, canları öyle istiyor diye işlerini aksatan insanlardan da hiç haz etmez! Uyuşukluğu sevmez! Her iş zamanında ve layıkıyla yerine getirilmelidir, aksini istemez! Yanında yöresinde üstünkörü çalışan, yaptığı işin ardında durmayan, emeksiz yemek meraklıları varsa, tez elden hepsini kapı dışarı eder!

Ciddiyetten Bihaber, Laubaliler!

Fazla sululuk yapan, yersiz samimiyete soyunan, ilk günden canım cicim kesilen insanlardan hiç hoşlanmaz Oğlak! Zira başarı ciddiyet gerektirir! Soğuk derler Oğlak için, aslında sadece seviyelidir. İnsanlara fazlaca yüz verip, astarını istemelerine müsaade etmez. Yaşam planı aksamamalı, yapılacaklar listesi, destursuz insanların amansız müdahaleleri ile sekteye uğramamalıdır. Oğlak peşinen takınır tavrını, merhabasının ardından gösterir kim olduğunu ve ne için uğraştığını. Böylece Nasrettin Hoca misali testi kırılmadan yapar uyarısını, iş işten geçtikten sonra başını duvarlara vurmaz, böylece suçu kendinde arar, kimseleri suçlamaz! Bu yüzden sosyal çevresini de şansa bırakmadan elleriyle seçer, sürprizli insanlara müsaade etmez!

Hayatta Bir Amacı Olmayanlar!

Rüzgâr nereden eserse yelkenini o yöne çeviren, bırakın yarını; anının ötesini kendine dert etmeyen, ömür kısa deyip hedef belirlemekle vakit öldürmeyen insanlar, tez elden Oğlak’ın sistematiği çoktan belli olan hayatından uzaklaşsın, kendilerine sörfçülerden bir çevre yapsın! Oğlak’ın yapılacaklar listesi artı 10 yılı kapsar, basamaklar bir bir çıkılıp parkur hakkıyla tamamlanır, kimseler yoluna taş olmasın, Oğlak olmadık işlere dalıp yolundan alıkonmasın diye; amaçsız insanlar kapı dışında kalır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.