Oğlak Burcunun Hayat Mottosu: Asla Vazgeçme!

Azimli, başarı odaklı, planlı, hırslı, tutarlı! Böyle mükemmel özellikleri olan birinin başladığı bir işi bitirmemesi, hayallerinin peşinden gitmemesi gibi bir durum olabilir mi? Olmaz tabii. Oğlak burcu bu! Dünyaya büyük adam olmaya gelmiş resmen! Karşısına çıkan engellere direnmiş, enin sonunda istediğini elde etmiş. Düşe kalka öğrenmiş fakat asla pes edip vazgeçmemiş!

Bir kere gerçekçi bakıyor hayata. Hayalleriyle hayal aleminde dalıp gitmeyi birbirine karıştırmıyor. Olaylara realistik bir bakış açısıyla yaklaşıyor, ağır başlı tavrını elinden hiç bırakmıyor. Kafasına bir hedef koyuyor, izlemesi gereken yolları en baştan çiziyor. Karşısına engeller çıksa da ustalıkla üstesinden geliyor. Yeri geldiğinde acımasız yüzünü gösteriyor, saygınlığını birinci sıraya koyuyor. Konu iş olunca laubaliliği sevmiyor, asla duygusal davranmıyor. Profesyonelliği 10 kilometre öteden anlaşılıyor.

Sorumluluk alıyor, işten kaçmıyor. Sonuca ulaşabilmek için varını yoğunu ortaya koyup sabah akşam demeden çalışıyor. Fincan fincan kahve içerek uykusuzluğa savaş açıyor, yolun sonunu görmek için geceyi gündüz ediyor. Gözünü kararttığında ise söz geçirebilene aşk olsun! İnat ettiği zaman kimse yolundan çeviremiyor, bildiğini okumaya devam ediyor. Bir eliyle kendi hikayesini yazarken, diğer eliyle umutlarına sarılıyor. Yaptığı işe inanıyor, iki gün sonra sıkılıp bırakmıyor. Tutarlı oğlak burcu, başladığı işi her zaman bitiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.