Oğlak Burcunun Enerjisini Düşüren 3 Şey

O burçlar aleminin efendisi, ağırbaşlısı ama bir yandan da standartları en yüksek olanı. O enseye şaplak hemen laubali olup suyunu çıkardığımız bir ilişkinin değil de daha oturaklı, ne istediğini bilen, daha saygın ilişkilerin insanı. Ama gelin görün ki içinde yaşadığımız dünya Oğlak insanının hayalindeki dünyadan giderek uzaklaşmakta. Ee durum bu böyle olunca da bizim her şeyi kuralına göre yapan, karşısındakinden saygı bekleyen ve üstüne de standartlarını düşürmeyi asla kabul etmeyen Oğlak burcumuzun canı çok sıkılıyor, enerjisi düşüp düşüp duruyor. İşte Oğlak burcunun enerjisini düşüren o 3 şey.

Birbiriyle Çocuk Gibi Konuşan Sevgililer

Kim ne derse desin, içimizden birileri sevgilisiyle bir kere de olsa çocuk gibi konuşup, “ay ne kadar tatlıyız dimi aşkım” diye de düşünmüştür. Sadece bir burç yapmamıştır bunu ve ömrü oldukça da yapmayacaktır. Evet o burç, efendiliği, ağırbaşlılığı ve vakurluğuyla bildiğimiz, karşısında ceketimizi iliklediğimiz, ceketimiz yoksa bile saçımıza şöyle bir şekil şemal verdiğimiz Oğlak burcudur. Sevgilisiyle agucuk magucuk diye konuşan çiftleri görünce Oğlak burcuna istemsiz bir titreme gelir ve eli ayağına dolaşmasa da bir süre sessizliğe kapılabilir. “Hayır çocukken böyle konuşmanız gayet doğal, çocukluğunuza veriyorum ama bu yaşta bu hareketlere gerçekten gerek var mı?” diye fikrini söyler ve ortamın yetişkinlik seviyesini birden yükseltir.

Kurallar Yıkılmak İçindir Sözü

Hayır efendim, kurallar hiç de yıkılmak için değildir diye haykırır Oğlak burcu. Herkesin ağzına sakız ettiği, aman efendim marjinal olacağız diye takıldığı bu günlerde kimse kuralların asıl değerini anlamıyor diye dert edinir kendine. Çünkü ona göre kurallar sıkıcı, çiğnenmesi gereken şeyler değil, ilerlemek için başlangıç noktasıdır. Hatta bu dünyada kurallarını yıkacaksa da bu Oğlak insanın hakkıdır. Çünkü şu da bir gerçek ki oyunun kurallarını tam olarak bilmeden, onları yıkmak imkansızdır. Ee, oyunun kurallarını Oğlaktan daha iyi bilen de olmadığına göre, herkes yapabileceği kadar konuşsun, benim sinirlerimi bozmasın der, başka bir şey demez.

Kredi Kartı Ekstreleri

Tabii ki burada Oğlak insanının kullandığı kredi kartı ekstresinden bahsetmiyoruz. O her zaman ayağını yorganına göre uzatır, gereksiz masraf yapmak bir yana bir de kenara para bile atar her ay. Burada söz konusu ettiğimiz ve görünce Oğlak insanının gözlerine inanmak istemediği kredi kartı ekstresi, tabi ki eşinin, çocuğunun ortak kullandığı, kim bilir hangi akla hizmet aldıkları o şeylerle şişirdikleri kartlar. Burçlar aleminin en tutumlu hatta yeri gelince cimrisi olabilen bu burç için ayda bir gelen o kara günden daha kötüsü iş hayatında bir pozisyonda takılıp kalmak, yaptığı işte olmaz ya başarısız olmaktır diyelim siz anlayın ne demek istediğimizi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir