Oğlak Burcunun “En İyi” Özellikleri!

Topladığı alkışların, oturduğu zirve koltuğunun, sahip olduğu saygın noktanın, itibarının, başarısının sebebi de sonucu da Oğlak’ın ta kendisidir. Ne tepeden başarı iner Oğlak’a, ne babadan oğula geçen bir başarı Oğlak’ın kucağına düşer! O sahip olduğu her şeyi dişiyle, tırnağıyla yapar ve yükseklere taşır! Oğlak’ın saymakla bitmez enlerinin birkaçını derledik topladık, sizler için hazırladık.

En Dakik

Zaman yönetimi konusunda uzmandır Oğlak! Günüm boşa geçti, “onca yapılacak iş varken telaşla akşam oluverdi” cümlesini Oğlak’ın ağzından duymak imkansızdır. Saattin alarmından önce, Oğlak’ın her işi gerekli vakte önceden kurulur, zamanı tekeline alan Oğlak, zamanın yönetimini avucuna kolayca alır. Oğlak mı zamana ayak uydurur zaman mı Oğlak’a ayırt edemezsiniz. Koşturmaz Oğlak! Zamanını öyle güzel planlar ki hiçbir işi diğerinin önüne geçmez, sorumluluklar birbirlerinin vaktinden çalmaz. Her şey tam da olması gerektiği gibi ve olması gereken zamanda nihayetlenir.

En Planlı

Yapılacaklar listesi her daim gözünün önünde, sorumluluklarını yerine getirme arzusu ise Oğlak’ın özündedir. Hiçbir işini bir diğerine kurban etmez, hepsini itinayla sıralar, yeri gelince görevlerini bir bir tamamlar. Burçlar aleminde plan yapana sıkça rastlansa da istikrarla listesinin sonunu gören az bulunur. Oğlak’lar diyarında ne tembelliğe ne liste dışı uğraşlara yer vardır. Sürpriz sevmez, spontane kararlar almak Oğlak! Gününü, haftasını, ayını, gelecek günlerini erkenden belirler, sonuna dek planına itaat eder.

En Başarılı

Başak’ın ne atadan kalma ne babadan görme ne de piyangodan çıkma bir başarısı yoktur! İşlerini şansa bırakmak gibi bir huyu da yoktur! O önce hedefini belirler, sonra hedefine ulaşmak için yapması gereken yolun detaylarını inceler, gerekli aşamaları kendi için belirler ve amacına ulaşmak için lazım olan ne varsa bir bir Oğlak eliyle hayata geçer. Adım adım yürür hedefine Oğlak! Bir anda gaza gelip koşmaya, yorulunca yatıp dinlenmeye kalkmaz! O zirveyi görmeden plan dışı su içmez, adım atmaz! Sonunda elbette ki en keyifli başarı sofrasına oturur, vaktini çar çur etmediği keyfine çabuk doyup yeniden yola koyulur. Onun için başarı ulaşılacak nihai bir amaç değil, daimi bir duraktır.

En Kararlı

Hedef odaklıdır Oğlak; yolda karar vermez! Nihai amacını önceden belirler ve yolda geçen süresini hesaplayıp harekete geçer! Oğlak; kafasına koyduğunu en kısa yoldan ya da el çabukluğuyla değil, kararlılığıyla yapar! Çabuk pes etmez, zoru görünce dümeni ansızın çark etmez! İster ve alır! Ne her şeyin en iyisini hak ettiğine dair, kuru ve yersiz bir kibri vardır ne de her koşulda başarılı olabileceğine inanmasını sağlayan anlamsız bir iyimserliği. O karar verir, kararlılık gösterir ve başarır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.