Oğlak Burcunu Elde Etmenin Yolları!

Oğlak yakın gelecekte bir ilişkiye başlayabilme ihtimalinin kırıntısını yapılacaklar listesine usulca iliştirmeden, karşısına ne doktorlar mühendisler çıksa, beyaz atlı prensi kapısını çalsa, kariyerinin basamaklarından uçan adım koşturmayacaksa bırakın yüz vermeyi, zaten işten güçten burnunun ucunu görmezken kimseleri fark etmez. Ancak vaktidir dediğinde, aile kurumuna müracaatını fikren yaptığında, önünde dağ olsa durmaz, Oğlak en mantıklı ilişkisine başlar. Umut edelim Oğlak’ın kapısı aralık, gönlü boş olsun! Ve başlayalım bu sağlam kalenin fethi için yapılması gerekenlere.

Disiplinli Bir Yaşam Kur!

“Bugün hava biraz karanlık, içimde de bir kasvet, canım da hiç çalışmak istemiyor, işi gücü boşverip küçük bir sahil kasabasına mı yerleşsek?” laf kalabalığı yapmak için, öylesine dahi söylenmeyecek cümlelerin başında gelir, boşvermişlik barındıran söylemlerden kaçınmanız tavsiye edilir! Oğlak’ın gözleri kocaman açılır, ünlem işaretleri vurgun gibi ifadesine çakılır, Oğlak buz kesilir ve geçmiş olsun kimseleri motive etmeye niyeti olmayan Oğlak, işine gücüne gömülür, seni de görmezden gelir! Fazlaca rahat davranışlar, lakayit tutumlar, salaş tavırlar hiç Oğlak’a göre değildir. Oğlak disiplin ve süreklilik ister. Amaçları doğrultusunda çizdiği yolda kararlılıkla ilerleyen biri olmak ilk kural!

Gerçekçi ve Olgun Ol!

Ayakları yere basan, ne istediğini bilen, yaşamı ciddiye alan biri olmalı öncelikle. Birçok deneyim yaşayıp tüm acemiliklerini geride bırakmış, elini attığı istisnasız her alanda uzmanlaşmış, olgunluk döneminin hakkını vererek elde ettiği başarılarıyla ün yapmış, hayata karşı rasyonel bakışını takınmış bay/bayan üst insan, muhteşem kişi neredesiniz? Oğlak sizi bekler! Oldukça da dakiktir bekletilmekten nefret eder, planının dışına çıkmak zorunda bırakılmaktan da hiç mi hiç haz etmez! Elinizi çabuk tutunuz! Hayır yani siz kaybedersiniz ?

Hayatta Bir İddian Olsun!

Daldan dala savrulan, kararsızlıklar içinde kendini akışa kaptırıp, tercihsiz yaşayan, hayatın karşısına çıkardıklarıyla yetinen amaçsız insanlara bırakın sempati duymayı, göz ucuyla bakmaz Oğlak! “Aşk bu nereden geldiği belli olmaz, adamı attan düşmüş, eşek tepmişe çevirir” diyenler, Oğlak’ı kimseler tepemez. Tabi ki elle tutulan, herkesçe alkışlanan, kilometrelerce öteden görünen başarıları olan biri hafifçe esip, saçlarında küçük birkaç harekete sebep olabilir. Kariyerinin zaten zirvesine çoktan kurulmadıysan önce bir kurul sonra daha da kurul, sonra da yeni hedeflerin için yola koyulmuş ol! Sonra bunları Oğlak’a bir yolunu bulup göster!

Örnek Alınan Biri Ol!

Zordur Oğlak’a kendini beğendirmek, önce yedi düvelden kabul görmek ön koşulunu da unutmamak gerek. Çevren tarafında saygı görmüyor, herkesin akıl danıştığı o her şeyi bilen olgun kişi olamıyor, referans satırına yüzlerce yıldızlı pekiyi dolduramıyorsan, ne yapalım kısmet değilmiş diyebilirsin. Ölüm mü var canım ucunda? Ama eş dost seni parmakla gösteriyor, ismin google’lanınca başarılar sayfalara sığmıyor, şeklinden duruşundan oturuşundan idollük okunuyorsa, kim tutar seni? Kimse!

Aile İnsanı Ol!

Oğlak da vakti zamanı geldiğinde muhakkak yaşantısına uygun bir evlilik yapıp, toplumda bir statü daha kazanmak ister. Onunki dünyaya kök salmak, sevgisini yeşertip yaymak, sıcacık bir yuvada evinin kedisi, erinin hanımı, eşinin biricik beyi olmak arzusu değildir. Toplumsal gerekliliklerden birini daha maksimum başarıyla yerine getirmek, yaşamına maddi ve manevi anlamda katkı sağlayıp, kalitesini yükseltecek biriyle, saygın bir nikah töreniyle yaşamını birleştirmek ister. Yani Oğlak ciddi düşünen bir seveniyle, sağlam bir ilişkiye başlamayı planlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.