Oğlak Burcu Yöneticinizin Gözüne Nasıl Girebilirsiniz?

İş yaşamı bireylerin büyük bir zamanını kaplar. Haliyle işler en fazla odaklanılan konular arasında yer alır. Birçok insan mesleğinde kendini geliştirme, yöneticiyle ilişkileri güçlendirme ve terfi gibi amaçlar doğrultusunda çaba sarf eder. Özellikle müdürle uyum içinde çalışma yükselme yolunda kilit bir rol üstlenir. Yöneticiniz Oğlak burcu ise işiniz pek de kolay görünmez. Mükemmeliyetçi olmasalar bile notları kıt bir öğretmen gibidirler. İş yaşamını her şeyin üstünde tutarlar ve ekiplerinden de aynı yaklaşımı beklerler. Onların gözüne girmek istiyorsanız aşağıdaki burç özellikleri doğrultusunda sıraladığımız önerilerimizi inceleyin.

Dakik Olun

Oğlak burçları için iyi bir personel işe zamanında gidip gelmelidir. Mesleğinizde çalışkan olup mesai saatini uzatsanız bile sabahları işe geç geldiğiniz sürece onların gözüne giremezsiniz. İş disiplininden uzak insanlar olduğunuzu düşünürler. Sabahları işe gitmek için erken kalkmak birçok kişi için çok zordur. Özellikle kış aylarında bir işkenceye dönebilir. Eğer bu alışkanlığınızdan kurtulamıyorsanız alarmınızı sabahları çok daha erkene kurarak dakik olmayı demeyebilirsiniz. Aynı şekilde akşamları da mesai bitmeden çıkmamalısınız. Birkaç dakika bile olsa bu durum göze batabilir.

Çalışkan Ve Azimli Olun

Burç özelliklerini incelediğinizde Oğlakların geleneksel insanlar olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla teknoloji odaklı çalışmanız onlar için çok da önemli değildir. Oğlaklar kafasını işine vermiş, yerinden fazla kalkmayan personelin daha çalışkan olduğunu düşünür. İşlerin yoğun olduğu dönemde ekip arkadaşlarınızın işlerine de yardımcı olmaya çalışın. Böylelikle yöneticiniz sizin hızlı çalıştığınıza kanaat getirebilir. Ayrıca başarısız olan projeleriniz sizi yıldırmasın. Oğlak yöneticiniz mevcut projelerinizi beğenmese bile sonrakileri de beğenmeyeceği anlamına geliyor. Sizin hırsla çalışmalarınıza tekrar odaklandığınızı görürse azminizi takdir edecektir.

İşi Zamanında Teslim Edin

Müdürünüzün gözünde iyi bir izlenim yaratmada verilen işleri zamanında teslim etmek ayrı bir önem arz eder. Sizin sorumluluk sahibi, hızlı ve pratik biri olduğunuza inanır. Oğlaklar zaman yönetimi konusunda titizdir ve ekibinin de aynı özelliği taşımasını ister. Sizden verilen bir iş için teslim tarihi almışsa ya da kendisi bir süre belirlemişse bu zaman dilimine uyun. Yetiştirmekte zorlanıyorsanız öğlen saatlerinden biraz kısarak projenizi tamamlayın. Şunu unutmayın ki yöneticiniz de işverene ya da müşterilerine karşı sorumludur. Kendisini zor duruma bırakırsanız gözünüzün yaşına bakmayacaktır.

Kurallara Uyun

Her iş yerinin kendine özgü kuralları vardır. Özellikle kurumsal şirketlerde bu kurallar net bir şekilde belirtilmiştir ve iş sözleşmesinde açıkça yer alır. Oğlak burçları kuralları mümkün olduğunca çiğnemezler. Bu kuralların adil veya gereksiz olduğunu düşünseler bile asi ya da başlarına buyruk davranmazlar. Onların gözünde profesyonellik ve iş yaşamı her şeyden önde gelir. Sizin de kurallara riayet etmenizi beklerler. Ayrıca kendisi de işleri kolay yürütmek adına belli kurallar belirlemişse bunlara uyarak yöneticinizin gözüne girersiniz.

Saygılı Ve Resmi Olun

Oğlak burçları genel olarak ağırbaşlı ve ciddi insanlardır. Bulundukları ortamın niteliği onların esnekleşmesini sağlamaz. İtibar onlar için oldukça önemlidir ve imajını sarsacak hareketlerde bulunmazlar. Yakın çevrelerindeki insanların da laubali davranmasından hoşlanmazlar. İş ortamında yönetici kimliğiyle resmiyete önem verirler. Genel olarak mesafeli insanlardır ve kolay kolay samimiyet kurmazlar. Ekibiyle kuracağı diyalog belli bir seviyenin altına inmez. Siz de personel olarak hem kendisine hem de diğer mesai arkadaşlarınıza karşı saygılı ve resmi olun. Özellikle toplantılarda ciddi davranın ve işlerle ilgili konulara odaklanın.

Duygusal Davranmayın

Çalışkan ve kariyer odaklı olan Oğlak burçlarının duygusal olduğu söylenemez. Özel hayatında da iş hayatında da duygusal kararlar vermezler. Tam da iş dünyasına göre insanlardır. Çalıştığı personelin de mantıklı davranmasını ve profesyonel olmasını isterler. Duygusal davranmanın işlere zarar vereceğini düşünürler. Görevini layıkıyla yapmayan bir personelin iyi bir insan olması onlar için bir şey ifade etmez. Eğer size bir proje teslim etmişse sevmeseniz bile yapmanızı beklerler. Oğlakların acımasız ve duygusuz olduğu düşünülse de hayatı materyalist bir bakış açısıyla algılarlar.

Sorumluluktan Kaçmayın

Müdürünüzün gözünde işinize dört elle sarılıyor olmanız ayrı bir önem taşır. Oğlak burçları aldığı sorumluluğu muhakkak yerine getirir. Yerine getirmeyecekleri görevleri ise üstlenmezler. Ekibinin de aynı şekilde sorumluluk bilinci taşımasını beklerler. Direktörünüzün size verdiği görevleri çeşitli bahanelerle geri çevirmeyin, tembel ve disiplinsiz biri olduğunuzu düşünür. Ayrıca sorumlu olduğunuz işleri başkasına yüklemeye çalışırsanız mesleğinizde geriye gidersiniz. Belki de o personel terfi eder, siz yeriniz de sayarsınız. Bir süre sonra müdürünüzün gözünden düşersiniz ve sizinle yollarını ayırmak isteyebilir.

Bütçeyi İyi Yönetin

İş yaşamında maddi konular en önemli güven kriteridir. Bulunduğunuz pozisyon gereği bütçeyi yönetmekle sorumluysanız idareli harcamalar yapmalısın. Oğlak burçları maddiyata önem verirler ve paranın hunharca savrulmasından hoşlanmazlar. Eğer müdürünüz aynı zamanda işvereninizse bütçenin yönetimi çok daha hassaslaşır. Harcamalar için gerekli olan maliyeti iyice araştırıp bütçe belirleyin. Fiyatından emin olmadığınız malzemeleri alıp da sürpriz bir ücretle karşılaşırsanız yöneticinize karşı zor duruma düşebilirsiniz. Oğlak burçlarının kıt kaynakları yönetmede üstüne yoktur. Dolayısıyla siz de aynı şekilde harcama yaparsanız güvenini kazanırsınız.

Kıyafetinize Özen Gösterin

Hayati bir önem arz etmese de giyim kuşam da iş yaşamında profesyonelliği yansıtır. Oğlak burçları modayı sık takip etmez ama kılık kıyafete önem verirler. Kirli, ütüsüz ve ciddiyetten uzak kombinleri tercih etmezler. Giyim tarzındaki esneklik iş yerinin kurallarına göre değişse de Oğlaklar tarzına çok dikkat eder. Derli toplu ve resmi giysiler giymeniz yöneticinizin gözünde daha profesyonel bir imaj çizmenizi sağlar. Kurumsal ve resmi giysilerin şart koşulduğu bir firmada çalışıyorsanız yöneticiniz kesinlikle kurallara uymanızı beklerler. İyi görünümlü bir ekip, müdürünüzün ve işverenin gözünde daha parlak bir imaj çizer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.