Oğlak Burcu Ünlüleri!

Yaşamının inşası yönetici gezegeni Satürn’ün desteği ile bizzat kendi ellerinde, organizasyon kabiliyeti olabilecek en yüksek seviyededir Oğlak’ın. Elini attığı her alanda başarıya ulaşması kaçınılmazdır. Hesaplıdır Oğlak, özellikle başkalarının kaynaklarını yönetmek konusunda uzman. İtibarlı bir yaşam kurar kendine ve saygı görür herkesçe! Ünlüler dünyasının biraz soğuk, biraz “Vay be!” duruşlu insanları ve muhakkak en güçlü kariyerin sahipleri bakalım kimlerdir?

Muhammed Ali

Kelebek gibi uçup, arı gibi sokan; ringlerin kralı, nakavtları değişmez ismi Muhammed Ali, dünyanın hem sevdiği hem başarılarını kaçınılmaz olarak takdir ettiği ama en çok saygı duyduğu bir insandır. Oğlak’lar biraz soğuk, çokça cool insanlardır. Sevilmekten, fazla samimi davranışlara maruz kalmaktan çok saygı görürler. Türkiye’de bir dönem, elbette Müslüman olmasının da etkisiyle Muhammed Ali’nin tüm başarılarını kendilerine övünç kaynağı yapmış, ringdeki farklı mücadelesini izlemek için dakika saymış bir millet vardı ki, sabah körü, gece yarısı dinlemeden televizyonun başında alırdı soluğu. Hiçbir şey kendini bu kadar izletip, alkışlanmamıştı o güne dek! Oğlak imkansız tanımaz, en iyisi olmadan mücadeleyi bırakmaz, azla yenilmez, tıpkı Muhammed Ali gibi!

Deniz Çakır

Cazibeli ve zeki olduğu kadar acımasızdır Oğlak. Cazibesi aslında fazlaca kadınlığını kullanmamasından, ciddi duruşunun altında gizlenen asıl kimliğinden gelir. Oğlak özellikle gizemli olmaya çabalamasa da “buzdan kraliçe” namı, ardındaki sıcaklığı merak etmeye iter insanları. O kafasına koyduklarını gerçekleştirmek için hedefine kitlenip, duygularını ofisin vestiyerine astığında, sahip olduğu statüyle herkesin saygısını ve hayranlığını kazanır. Yanına yanaşmaya cesaret edemese de kimse, arzuların odak noktasın olmuştur çoktan! Çizdiğimiz profile uygun, biraz femme fatele bir kadından bahsetmek isteriz; Deniz Çakır! Koyu renk saçları, keskin yüz hatları ve ciddi tavırlarıyla, bir de tabi ki mesafeli duruşuyla tam bir Oğlak’tır!

David Bowie

Şarkıcı, yazar, aktör ve prodüktör! Her şeyi yapan, hiçbir şeyi iyi yapamaz yaygın inancını tarumar eden, Oğlak olmanın hakkını veren, elini attığı her işte bir numara olan dev bir sanatçıdır Bowie! Karizma katsayısının görenleri delip geçtiğini söyleyenler de var, üst insan olarak niteleyen de! Ne suda yürümüş ne denizler yarmış ne de ölüyü diriltmiştir, asası da yoktur üstelik ama peygamber olduğuna inanmak ister insanlar! Neden? Sahip olduğu aşırı başarıdan! Sanattaki başarıları sırasında Oğlak’larının hükmü altında daha fazlasını arzuladığında, bir banka kurmuşluğu dahi vardır! Oğlak her yerde Oğlak! Sahnelerin devi, bir dönemin ilahı dahi olsa, başkalarının parasını yönetmek arzusundan alıkoyamaz zihnini! Ne olursa olsun açar bankasını!

Çağla Şikel

Yaptığı onca program, komikli dizi, ailenizin kızı, evinizin neşesi olma girişimi ardından elde var sıfır!  Yani vıcık vıcık bir sevgi değil ona duyulan, mesafeli bir saygı! Bir an olsun kimseyle çatışıp seviyesini düşürmüşlüğü, magazinlerde herkes birbirini yerken ağız açıp gülmüşlüğü dahi yoktur kendisinin! Neden çünkü o bir Oğlak! Evliliğinin Emre Altuğ’un eskisi kadar başarılı olmaması, neredeyse çalışmaması yüzünden bittiği de dedikodular arasında. Bir de tabi ki Oğluna alamadığı binlerce liralık ayakkabı var hikayenin başrolünde! Oğlak böyledir, bize kızmazsanız hayatın gerçeği deyip de yumuşatalım, biraz faydacıdır kendileri. Karşılıklılık esastır ama her ilişkisinde. Tek taraflı, sadece vermeye dönerse işler, orada bir maraz doğar, Oğlak da ne yapsın kendi yaşamına bakar!

Ceza

Herkesin “O ne öyle! Müzik mi şimdi bu? Ne dedikleri anlaşılıyor ne tarzları insana yakışıyor!” dedikleri bir zamanda, herkesin türlü müzik dinleyip kulaklarını dünyada çığ gibi büyüyen bu sanata tıkadıkları anda çıkageldi Ceza! Başarı nasıl kazanılır gösterdi bir anda! Bir defa başarı hem saygı ister hem azim ve kararlılık! Kim böyle bir etki yaratır toplumda? Tabi ki gerçekten isteyen, arzuyla işini üstlenen, olabilecekleri önceden düşünüp gardını alan, yılmamak için kendine bir söz veren Oğlak! Türkiye’de rap müzikten hatırı sayılır miktarda para kazanan ilk insandır Ceza!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.