Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcu özelliklerini tam anlamıyla biliyor musun?

Toprak elementinden olan Oğlak maddesel dünyayı temsil eder. Toprak burçları arasında en sonuncusu ve gelişmişidir. Kendinden ziyade toplumsal konularla ilgilenir. Öncü niteliğiyle de inisiyatif alan bir burçtur.Oğlak burcu medeniyet ve güneşin doğuşu ile de ilişkilendirilebilir. Toplum içinde Oğlak burcu devlet ya da şirket yöneticisi olarak görülebilir. Görev ve sorumluluk bilinci oldukça yüksektir. Onun için asıl mesele kendisine birtakım hedefler belirleyip bu hedeflere doğru ilerlemek ve kendini daha iyi olacak şekilde geliştirmektir. İsteklerini gerçekleştirmek için azimle çalışır ve bu kapasiteye sahiptir. Hedefine ulaşırken karşılaşacağı engeller onu asla yıldıramaz, aksine bu engeller onu daha güçlü kılar. Sonunda hedefine ulaşmayı başarır. Bir şirkette yönetici olmak istiyorsa sabırla ve disiplinli çalışmayla bunu gerçekleştirebilir. Başarı yolunda duygusal ihtiyaçlarını ve kişisel isteklerini bastırabilir. Aşırı kontrolcü yönü onu bazen olumsuzluğa itebilir. Çok temkinli hareket etmek ister ve her daim doğru olanı yapma takıntısıyla kendine kurallar koyar. Kendini koruma altına almak isterken katı bir insana dönüşebilir.Herhangi bir olay karşısında sorumlu, gerçekçi ve kontrolcü bir şekilde tepki verebilir. Onu ilgilendirmeyen ve kendisine ait olmayan sorumlulukları üstlenebilir. Zaman zaman bilinçsizce içine kapanık bir ruh haline dönüşebilir. Sorumluluk almaya ve güven içinde bir ortamda bulunmaya içgüdüsel bir ihtiyaç duyar. Duygu ve davranışlarını keskin bir çizgiyle ayırabilir. Derin duyguları, ait olma duyusunu ve ailevi duygularını bastırabilir ve bu duyguları küçümseyebilir. Suçluluk duyguları baskın olduğunda başkalarına karşı düşüncesiz, katı ve acımasız olabilir.

Oğlak burcunun sözlü ve yazılı ifadesi oldukça nettir. Gerçekten ilgi duyduğu konularda yavaş ve derinlemesine öğrenir. Bu yönü, bilimsel çalışmalar için çok uygundur. İş dünyasındaki sabrının başrol oyuncuları sabır ve disiplindir.

İlişkilerinde son derece gerçekçidir ve sorumluluk sahibi olmaktan çekinmez. Kurduğu ilişkilerde maddi güvence, saygınlık ve statü önemli olabilir. İlişkilerinde de güvenilirlik önem taşır. Sosyal zevkler ve sevgi konusunda geleneksel bir bakış açısına sahip ve tutucu olabilir. Cinsel dürtülerini kontrol altına almayı başarır. Hayatta azla yetinmesini bilir ve sadeliği tercih eder. Tembellikten hiç hoşlanmaz ve son derece çalışkandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.