Oğlak Burcu Nelerden Nefret Eder?

Oğlak burcu insanlarının nefretini kazanmak oldukça kolaydır! Her gün arı gibi çalışır bir gün yorgun düşer yamulursunuz, alın başınıza belayı! Ansızın harlayan nefretinin hedefinde yerinizi alır, daha da ağzınızla kuş tutsanız gözüne giremezsiniz! Oğlak’ın süreklilik ister, insanların hep aynı özveride olmasını bekler. Duyguların dalgalandırdığı, yeni kararların dönüştürdüğü karakterlerden nefret eder! Biraz daha özelleştirecek olursak; bakalım Oğlak en çok nelerden nefret eder?

Tembellik Aşığı Olanlardan!

Yan gelip yatmaya âşık olan, insanların gözündeki yerini umursamayan; başını sokacak ev, karnını doyuracak aş bulunca yaşamdan elini eteğini çekip amaçsızca yaşayanlardan nefret eder Oğlak. Depresyonu bitmeyen, gün yüzü görmediği gibi çevresindeki insanları da durmaksızın aşağı çeken, kendine güveni bir türlü gelmeyen insanları hayatına sokmaz, kendi motivasyonunun düşmesini göze almaz!

Assolist Gibi Her Yere En Son Gelenlerden!

Zaman yönetimi konusunda Zodyak’ın en yetenekli burcu Oğlak’tır. Bir salisesinin kırıntısını dahi israf etmez, vaktinin tümünü maksimum fayda sağlayacağı şekilde organize eder. Planlarının yarım adım dışına çıksa kurduğu muazzam sistem çöker! Bu yüzden bekletilmek, geciktirilmek, ertelenmek hiç hoşuna gitmez, aheste davranan, plana sadık kalmayan insanlardan nefret eder!

Hiçbir Amacı Olmayan İnsanlardan!

Hedefine kilitlenip maraton koşmayan, yaşamı gelişine yaşayıp hiçbir adımını önceden planlamayan insanlardan hiç haz etmez Oğlak! Her insanın yaşamda bir gayesi, uğruna uğraş vereceği, kendini disipline edip mücadele edeceği bir amacı olmalıdır. Herkes başarı kazanmak için elinden geleni yapmalı, yaşamı önce mesleki alandaki statüsünü sonra toplum gözündeki kimliğini inşa etmek üzere planlamalıdır! Aksi halde Oğlak’ın nefreti kazanması, hayatından dışlanması kaçınılmazdır.

Vıcık Vıcık Davranışlardan!

İnsan ilişkilerinin olmazsa olmazı arkadaşlarla aranda gerekli mesafeyi korumak, kendini gerçekleştirmene fayda sağladığı müddetçe etrafında dost tutmaktır. Oğlak bunu bilir, bunu söyler! Kimseyle haddinden fazla samimi olup, mantığının içine duygu sokmaz, insanlarla çokça haşır neşir olup kendini başkalarından yükümlü hissetme handikabını yaşamaz! Oğlak sadece kendi yaşamından, başarılarından, itibarından sorumludur, fazla yakın olup kimseyi hayatına tümüyle sokmaz, başkalarının hatalarını kendi yakınlarında barındırmaz! Sululuktan, fazla şakalı komikli ilişkilerden, dozu kaçan eğlencelerden hiç hoşlanmaz!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.