Oğlak Burcu Nasıl Aşk Acısı Çeker?

Saygınlığını artırmak, sahip olduğu ve elleriyle bina ettiği itibarını korumak, başarılarına yenilerini katmak, çevresi ve ailesi tarafından tümden onaylanmak için pür dikkat yaşayan Oğlak, terk edilmeyi kendine yapılmış büyük bir ihanet ve hakaret addeder! Ayıplamalarının en köklüsünü eski sevgiliye armağan eder ve bu sorumsuz kişiyi yere göğe şikâyet eder! Buyurun bir de acısını yaşama biçimine göz atalım!

İtibar Sarsıntısıyla Baş Başa Kalır!

“Sen beni terk edemezsin ben seni kovuyorum!” dese de giden gitmiş, Oğlak’ın son sözünü sadece duvarlar duymuştur! Bu onun için üyesi olduğu saygın gruptan atılmak, işten kovulmak, geleneklerinden aforoz edilmekle eş değerdir. Zira Oğlak ilişkisini ilk günden itibaren kimliğine pozitif değer katacak bir basamak, tamamlanması gerekenler listesinde bir yeşil tik olarak görmüştür. Şimdi ise tüm uygun koşulları sağlayan sevgilisinin kendisini terk etmemesi onun için bir başarısızlık örneğidir! Üstesinden gelinmesi gereken bir süreç biraz öfkeli, biraz şok içinde başlar!

Gururdan Arkasına Bakamaz!

Kendi saygın kişiliğine hakaret saymasa, onurunu ayaklar altına alabilse eski sevgilisine geri dönmesi için ufak da olsa bir çağrıda bulunabilir ama itibarı için yaşayan Oğlak için böyle bir şey ne mümkün! Tüm çevresinin onayını almış, yaşam biçimini gözden geçirip notunu pozitif vermiş, beyaz yakasına hayran olmuş, kişiliğini saygın diye baş köşesine koymuş, eski sevgilisini kendi için biçilmiş kaftan olarak görmüş Oğlak, güçlü bir hayal kırıklığı yaşar ve kurduğu iki kişilik yaşantısının içinde yalnız kalır!

Planlarını Revize Etme Vakti!

Oğlak “Flört etmeye başlayalım da gerisi kendiliğinden gelir” gibi şansa bırakılmış tek bir gün yaşamaz! Yani bu ilişki onun için ince eleklerden geçmiş, itina ile planlanmış iki kişilik bir ömrün başlangıcı olmuştur. Oturacakları ev, yapacakları nikah töreni, yaşayacakları muhit belli, yaşamlarının fizibilitesi çoktan hazırdır. Yalnızlığı ve başarısı üzerine bina ettiği yaşamını, hayatına giren sevgilisiyle revize edip iki kişiliğe çıkaran Oğlak, şimdi sil baştan bir düzenlemeyle kendine yeni bir yol çizmek zorundadır.  Planlarının tümü suya düşmüş, Oğlak başa dönmüştür.

Kendini Çalışmaya Verir!

Tekrar birey olup yapılacaklar listesinin önceliklerinde değişime giden Oğlak, bu yeni yaşam planında kişisel başarıları için yeni bir yol çizer! Tek kişilik planını yürürlüğe sokmak için içtiği sert bir kahvenin ardından yaşamını tekrar disipline edip, gündeliğini belirleyen Oğlak daha kararlı adımlar atmaya ant içer! Artık kimse onu emekleriyle ince ince ördüğü başarı yolundan alıkoyamayacak, aşk bir kez daha hayat çizgisinde sapmaya neden olamayacaktır!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.