Oğlak Burcu Kadınına Asla Yapılmaması Gerekenler

Toprak grubunun en ağırbaşlı burcudur Oğlaklar. Kadınları; çalışkan, azimli ve genelde başarılıdır. Kararlarını duygularına göre değil mantığına göre belirler. Yaşamı adeta bir iş mecrası gibi algılar ve kurallar doğrultusunda hedef belirler. Bunlara ulaşmak için elinden geleni yapar. İkili ilişkilerinde de bir takım beklentileri ve prensipleri vardır. Dışarıdan soğuk görünse de özünde sıcaktır. Sevdiği zaman aşkı ciddiye alır ve sizden de aynı yaklaşımı bekler. Aksi takdirde Oğlak kadınını kendinizden uzaklaştırırsınız.

Laubali Davranmayın

Oğlak burcu kadınları ciddi ve mesafeli tarzıyla dikkat çeker. Birlikte olacağı insanın da aynı ağırbaşlılığı göstermesini bekler. İnsanlarla seviyesiz muhabbetlere giren, tatsız şakalar yapan, kadınlarla fazla samimiyet kuran erkekleri itici bulurlar. Kendine has ahlaki değerleri vardır. Kimilerine göre muhafazakar veya sıkıcı olsa da tarzı mesafelidir. Gelip geçici ya da tek gecelik ilişkiler Oğlaklara uygun değildir. Hayatı her anlamda ciddiye aldığı gibi aşkı da ciddiye alır. İlişkilerinde ya hep ya hiç durumu söz konusudur. Koluna taktığı erkek onu her anlamda taşıyabilmelidir.

Küçük Düşürmeyin

Gururu onun kişiliğinin bir parçasıdır ve incitilmesinden hoşlanmaz. Başka insanların yanında illa onu pohpohlamanız şart değil. Pot kırarak veya kasıtlı olarak onu başkalarının yanında küçük düşürmeyin yeter. Aksi takdirde şimşeklerini üzerinize çekersiniz. Akrepler kadar olmasa da en kinci burçlardan olan Oğlaklar, atılan bu kazığı unutmaz. Hatta çok öfkelendirdiyseniz ilişkisini bitirmeye bile kalkar. İmaj onun için önemlidir. Fırsatını bulursa intikam almaktan geri durmaz. Sözlerini iyice tartıp biçtikten sonra ifade eden Oğlak kadınları, her konuda temkinlidir.

Hırsını Eleştirmeyin

Zodyak’ın amaçlarına odaklı ve en hırslı burçları arasındadır. Kendine hedef belirleyerek ilerlemek ister. Bu dışarıdan olumsuz bir özellik gibi görülse de çok faydasını görmüştür. Böylelikle çalışıp çabalamış okul hayatında başarılı olmuştur. İyi bir üniversite eğitimi için gece-gündüz test çözüp iyi bir üniversiteyi kazanmıştır. Kariyerinde terfi edebilmek için sertifikalar almış kurslara gitmiştir. Tüm bu kazanımlara bedavadan konmayan Oğlak kadını emeğiyle buralara gelmiştir. Siz de kalkıp çok hırslı olduğunu söylerseniz onu kızdırırsınız. Unutmayın ki onu hayatta güçlü ve mutlu kılan en büyük özelliği hırsıdır.

Karamsar Yaklaşmayın

Her ne kadar hayatın içinde aktif olsalar da Oğlak kadınlarının karamsar bir tarafı vardır.  Özellikle gelecek konusunda kaygılı olup, her zaman kendini garantiye almak ister. Negatif gelişmeler karşısında moralini bozup bunalıma girebilir. Bu durumda onu teselli edecek bir sevgiliden daha etkili bir ilaç yoktur. O da zaten karamsar insanları kendine çekip canını daha fazla sıkmak istemez. Oğlak kadınına negatif düşüncelerle yaklaşmamalısınız. Gergin kişiliğini daha fazla gererseniz bir süre sonra onu bunalttığınızı düşünerek sizi terk etmek isteyebilir. Aksine her şeyin mükemmel olacağına dair iç açıcı sözlerle onu rahatlatmalısınız.

Tatsız Sürprizler Yapmayın

Ani değişimlere ve sürprizlere kapalı olan bu hanımlar, yapacaklarını önceden planlar. Ne kadar planlı programlı hareket ederse işlerin o denli iyi yürüyeceğini düşünür. Anı yaşamak adına, ani kararlar almazlar. Ağırbaşlı ve sabit bir burç olarak çılgın insanlarla anlaşamazlar. Bu tarz kişilerin fevri tavırlarından huzursuz olurlar. Sürprizler de buna dahildir. Oğlak kadınını şaşırtacağım ve sevindireceğim düşüncesiyle tatsız sürprizler yapmayın. Neye aşırı tepki vereceğini bilemezsiniz. Eğer ortak bir etkinlik veya bir jest yapmak istiyorsanız mümkünse önceden fikrini alın. O da uygun görürse uygularsınız.

Maddiyatını Sömürmeyin

Yaşamında gereksiz masraflardan kaçınan Oğlak burcu kadını tutumlu yönüyle dikkat çeker. Paranın kolay kazanılmadığını düşünerek hunharca savurmayı tercih etmez. Hayatına giren kişilerin onu böyle kabul etmesini ister. Müşterek bir hayatı paylaşacaksanız harcamalarınıza da dikkat etmelisiniz. Onu maddi anlamda sömürürseniz bozulurlar. Oğlak kadını sevdiği adam için cimrilik edecek değildir ancak kazancının suiistimal edilmesinden hoşlanmaz. Bunu fark ederlerse sizden soğurlar. Onun için lüks harcamalar da yapmak zorunda değilsiniz. Dengeli ve mütevazı bir yaşam tarzına yönelik harcamalar yeterlidir.

Prensiplerine Saygı Duyun

Kendine özgü prensipleri olan bu kadınlar, hayatında belli kurallar belirler ve yaşamını ona göre oturtur. Aynı şekilde iş yaşamının gerektirdiği normlara da uyum sağlarlar. Oğlak kadınının hayatının bir parçası olmak istiyorsanız prensiplerine saygı duymalısınız. İlişkiniz süresince onu bu yaşam tarzıyla kabullenmelisiniz. Öyle kuru kuru sevmeniz bir şey ifade etmez. Aşkta gözü kör ve içinden geldiği gibi yaşayan insanlar değillerdir. İlişkilerin de bir sınırı ve saygı çerçevesi olması gerektiğine inanırlar. Ayrıca mümkünse onun kurallı yaşam biçimine ayak uydurun.

Dakik Olun

Sorumluluklarına sıkı sıkıya bağlı olan Oğlak kadınları, zaman yönetimi konusunda da çok başarılıdır. Boşa geçirecek 1 dakikası bile yoktur. Özel yaşamında bile planlı programlı hareket eder. Randevularına geç kalmaz, gideceği yere zamanında ulaşır. Flört ilişkilerinde partnerinin de aynı alışkanlığı edinmesini bekler. Onu bir kafede saatlerce bekletirseniz öfkesinden payınızı alırsınız. Özel günler için bir program yaptıysanız belirlenen tarihlere uyun. Diğer türlü sizin sorumsuz, tembel, düzensiz bir insan olduğunuzu düşünüp ilişkisini bitirmek isteyebilir. Sorumluluklarından kaçan bir erkekle de uzun süre birlikte olmak istemez.

Onunla İnatlaşmayın

Bu kişilerin ne kadar inatçı ve sabit fikirli olduklarını muhtemelen duymuşsunuzdur. Alışkanlıklarını kolay kolay terk etmeyen Oğlak kadını, geleneksel olarak nitelendirilebilir. Onu değiştirmek için ısrarcı olmamalısınız aksi takdirde boşa kürek çekmiş olursunuz. Ayağını yaş tahtaya basmamaya özen gösteren Oğlaklar, kararlarından kolay kolay dönmez. Şüpheci oldukları için yeni fikirlere sıcak bakmaz, zarara uğramaktan çekinirler. Otoriter yapısından ötürü başkalarının değişim önerilerine kulak asmaz. Müşterek bir karar verecekseniz burnundan solumaması için onunla inatlaşmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.