Oğlak Burcu Kadının Stili

Oğlak burcu kadınlarının soğuk duruşlarının giyim stillerinde olduğunu düşünür birçok insan. Halbuki soğuk duruşları onların yaradılışlarındandır, onlar bu özelliklerini stillerine yansıtır. Ağır başlı ve gerçekçi olan Oğlak kadınları için hayal kurmak sadece rüyalarda gerçekleştirecekleri bir eylemdir. Çünkü onlar hırslı, disiplinli, başarı odaklı, olgun, ölçülü, planlı ve saygınlığı önemseyen bir yapıya sahiptir. Tüm bu özellikler Oğlak burcu kadınlarının mükemmel olmasını sağlayan muhteşem özelliklerdir. Kendine ait özellikleri birçok burç giyim tarzına yansıtamaz ama Oğlak burcu o kadınlardan değildir. Onlar abartmayı sevmezler ama şık giyinmek onların ruhunda vardır.

Oğlak kadının giyim tarzında klas olan her şey vardır. Döpiyesler, koyu renk kıyafetler, şık ipek bluzlar, zarif elbiseler, zamansız çantalar, topuklu ayakkabılar. Koyu renk aşığı olsa da son yıllarda beyaz, nude, kırmızı ve maviye de şans veriyor. Fakat gri ve siyah vazgeçilmez renkleridir. Abartıyı sevmeyen Oğlak kadınlarının saç ve makyajına da yansır bu özelliği. Bu kadar bilgi yeter. Şimdi Oğlak burcu kadınlarının stili hakkında daha fazla ayrıntıya başlamanın vakti geldi.

Blazer Ceketin Hakimi

Gücü temsil eden ve kadınların erkeklerden çaldığı en güzel parçalardan biri olan blazer ceketleri Oğlak kadını öyle bir giyer ki dönüp dönüp bakmamak için kendini zor tutarsın. Oğlak kadınları, blazer satın alırken ameliyat yapıyormuş gibi ciddiyete bürünürler. Böylece vücutlarına uymayan yanlış bir seçim yapmazlar. Omuzları keskin ve düz duruşlu, kolları başparmağına kadar uzanan blazer ceketler en doğru seçimleridir. Renk konusunda siyah, nude ve griden vazgeçmezler. Bazen beyaz tişört ve fular ile bazen tek başına kemer ile kombine etmekten çekinmezler. Altına ise genellikle kot pantolon giyerler.

Şıklığın Temsilcisi Bluz

Şık bir ipek bluz varsa bir mağazada o mağaza mutlaka Oğlak burcu kadını tarafından ziyaret edilecektir. Her daim şık giyinmeyi kendine misyon edinen Oğlak kadınlarının özellikle iş yaşamında bir numaralı kurtarıcısı bluzlardır. Özellikle beyaz olanları vazgeçilmezleri olup kumaş pantolon ya da kalem etekleri için başka bir kombin aramazlar.

Kraliyette Göz Kırpan Tayyör

Geleneksel Oğlak burcu kadını ikonik her parçaya yatırım yapmaya bayılır. Günümüzde kraliyet ailesinin şıklıklarının vazgeçilmezi olan tayyörler Oğlak kadının da radarında olacaktı tabii. Aynı renk etek ve ceketten oluşan bu parçayı Oğlak kadını önemli bir toplantıda, nikahlarda, şık olması gereken bir gecede ya da bazen sadece aynada bakmak için bile satın alabilir. Eğer henüz tayyörün yoksa günümüzün, stili ile en çok öne çıkan kraliyet mensubu Kate’in stilini inceleyerek birkaç parça dolabına katabilirsin.

Elbise Tercihi

Oğlak kadının elbise tercihi her zaman en ağır başlı tasarımlar olur. Dekolte vermeyi pek sevmez ve genellikle şık ve zarif seçimler yapar. Hatta bu konuda Terazi burcu kadını ile bile yarışabilir. Onun için elbise şıklığı özel günler için değil her zaman için doğru bir tercih olur.

Günlük Giyim Şıklığı

Oğlak burcu kadını her zaman saygınlığı önemsemektir. Bu tercihi günlük giyimine de yansır. Daha önce de belirttiğimiz gibi o asla Yay burcu kadını gibi salaş ya da Kova burcu kadını gibi sıra dışı giyinmez. Onun stilli konusunda eş değer oldukları Terazi ve Başak burcu kadınlarıdır. Bu seçimi günlük giyimindeki pantolon, kalem etek ve bluz tercihinde açıkça görülür. Çünkü Oğlak burcu kadınları ölçülü olmayı sever.

Denim Rahatlığı

Seyahat ettiği zaman ya da hafta sonraları rahat bir yere gideceği zaman da onu eşofmanla göremeyeceğiz. Bu kahvaltıya gidiyor olsa da geçerli. Çünkü Oğlak burcu giyim zevkinde de tutarlıdır. Kot giymeyi sevse de skinny ve düşük bel jeanler ile pek yıldızı barışmamıştır. Onun tercihi çoğu zaman orta yükseklikteki ya da belin hizasında olan yüksel bel jeanler, kısa paça ve mom jean dediğimiz modellerdir.

Aksesuar Tercihi

İş aksesuar tercihine geldiğindeyse ne kadar geleneksel bir stili olduğu açıkça görülür. Vintage takılar en büyük tutkusudur. Yüzükler, kolyeler ve bileklikler hepsini nerede olursa olsun satın alabilir. İyi bir saat onun dakikliğini simgeler. İnci kolyeler ağır başlılığını, fularlar ise zarafetini gösterir.

Ayakkabı Tercihi

Ayakkabı konusunda bir Oğlak kadını ile ancak Akrep burcu kadını yarışabilir. Çünkü Oğlak burcu kadınları hedef odaklı oldukları için şıklık uğruna yüksek topuklarda acıya dayanabilirler. Bu konudaki en büyük sırrı her zaman orta boyda topuklu ayakkabı tercih etmesidir. Platform onun dolabının yanında dahi geçemez. Rahat olmak istediğinde kalın topuklu, topuğu bantlı özellikle Chanel Slingback ve Chanel babet tercih eder. Hatta bu iki tasarımın onun için yaratıldığını iddia edebilir. Zaten Oğlak burcu tam bir Chanel kadınıdır.

Çanta Tercihi

Tam bir çanta insanı olan Oğlak burcu kadını ne kadar klas çanta varsa hepsini satın alabilir. Onun önceliği omuz ve el çantası şeklindeki modellerdir. İşe giderken genellikle içini fazlasıyla doldurabildiği için büyük el çantalarını tercih eder. Günlük hayatında ise omuz çantası vazgeçilmezleri arasındadır. El portföyünü ise pek nadir gecelerde kullanır.

Vazgeçilmez Makyajı

Oğlak kadını için makyaj sakin tonlarda olmalıdır. Doğallığını bozmadan ve göze çarpmadan hoş görünmeyi sever. Bu görünümü ise toprak tonlarında yakalar. Giyim stilinde siyah ne kadar vazgeçilmezse makyajda da kahverengi Oğlak kadınlarının vazgeçilmez rengidir. Özellikle far, allık ve rujlarda toprak tonlarının her biri onun için yaratılmıştır. Yüzlerine kontür yapmayı da çok severler. Böylece fazla makyaj yaparak yüz şekillerini değiştirseler bile asla belli olmayacağı için az makyajla hoş bir görünüm yakalamış izlenimi verebilirler.

Modern Saç Modeli  

Oğlak kadını her ne kadar sade ve doğallığı sevse de saçları konusunda marjinal kesimler yapabilir. Genel olarak kısa ya da orta boy modern kesimleri tercih eden Oğlak burcu kadınları arada sırada uzun saç tercih edebilirler. Kısa saçı tercih etmelerinin en büyük nedenlerinden biri dakikliği sevmeleri ve saçları ile fazla uğraşmayacak olmalarından kaynaklanır.

Ünlü Oğlak Burcu Kadınları

Oğlak burcu kadınlarını incelediğimizde karşımıza hep güçlü ve şık kadınlar çıkıyor. Hatta tüm dünyanın kabul ettiği ikon Kate Moss, onun ekurisi Sienna Miller, kraliyetten Kate Middelton oğlak burcudur. Ayrıca Oğlak burcu ünlüleri arasında Irina Shayk, Diane Keaton, Eliza Dushku, Gemma Arterton, Zooey Deschanel, Lauren Cohan, Cansu Dere, Ebru Şallı, Çağla Şikel, Öykü Karayel, Özgü Namal ve Demet Akbağ bulunur. Tüm bu kadınların hepsi de şıklık konusunda oldukça iyidir. Her birinin giyim tarzı vardır ve ona sadık kalırlar. Eh, Oğlak burcu kadını disiplinli demiştik değil mi?

Her zaman olduğu gibi Oğlak kadınları arasından en şık olan kadını elbette inceleyeceğiz. Fakat bu seferlik iki kadının stilini ele almak istedik. Aslında Sienna, Kate’in takipçisi olmasına rağmen o da stili konusunda kendinden oldukça söz ettiren bir Oğlak burcu kadını. O halde gelmiş geçmiş tüm dünyanın kabul ettiği stil ikonu Kate Moss ile başlayalı.

 

O bir şık ve öncü aslında. Kendisinin özellikle sıra dışı olması bize yıldız haritasında Kova burcunun izlerinin olduğunu düşündürüyor. Çünkü neredeyse en farklı tasarımları hem ilk hem de en güzel o taşıyor. Oğlak kadının vazgeçilmez rengi siyah renk ile Kate’de aşk yaşıyor. Blazer ceket, ipek şık bluzlar, ikonik çantalar, yüksel belli kot pantolonlar, kalem etekler hepsi onun kıskacı altında. O bizi şıklığı konusunda asla tereddütte düşürmüyor.

Sienna Miller ise özellikle modern saçları ve makyajı ile Oğlak burcu kadınıyım ben diyor. Stili konusunda da yıllarca Kate Moss’u taklit ettiği düşünülürse hata yapması imkansızdı. Fakat özellikle çocuğunu doğurduktan sonra daha olgun ve modern parçalara yatırım yapması ile kendi stilini buldu diyebiliriz.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.