Oğlak Burcu Erkeğinin Stili

Meta: Oğlak burcu erkekleri stil kodları burada. Baştan aşağı hangi renkleri kullanacağını veya hangi parçalara yatırım yapacağını bilmiyorsan öğrenmek için en doğru yerdesin.

Oğlak burcu erkeği sen dış görünüşün ile en çekici erkeklerden birisin. Çünkü olgun ve ciddi bir tavırların var. Aslında bu tavır senin yıldız haritandaki özelliklerinden biri, asla takındığın ya da kendini gizlediğin bir maske değil. İş hayatında da günlük hayatında da sorumluluk sahibi, tutarlı ve disiplinlisin. Kurallara uyan bir yapın olduğu için çoğu zaman kısıtlayıcı görünüyorsun ama aslında sen sadece ciddi ve ölçülü olduğun için bu izlenimi veriyorsun. Sana en fazla zarar veren yapın ise inatçılığın ve hırsın. Bazen söylediğin ya da yaptığın bir şeyi öyle fazla savunuyorsun ki bu hareketin senin doğru ile yanlışı ayırt etmeni engelliyor.

Sen hayatının her alanında başarı odaklısın. Bu stiline bile yansıyor. Öyle ki senin dolabında en fazla rastladığımız kıyafetlerin başında takım elbiseler ve paltolar geliyor. Fazlasıyla palto merakın var. Hatta çoğu zaman yaz aylarında ne giyeceğini bile bilemiyorsun. Dış giyim ve jilet gibi takım elbiselerin senin saygınlığı aşırı önemsemenden kaynaklanıyor. Hatta ağır başlı tavrın ayakkabılarına bile yansıyor. Hafta sonu stilin, aksesuarların, siyah tutkun ve hatta saç şeklin bile hep ölçülü ve hedef odaklı. Stilinde bile yıldız haritandaki tutarlılığı sürdürdüğün için sen özellikle dikkat etmesen bile hem şık hem de stil sahibisin. Kısa bir özetten sonra eğer hazırsan Oğlak burcu erkeği olarak stilini merak altına aldığımız içeriği okumaya başlayabilirsin.

Jilet Gibi Takım Elbiseler

Oğlak burcu erkeği olarak senin en sevdiğin giyim takım elbisedir. Eğer henüz değilse de olmalıdır. Çünkü seni en iyi ifade eden, tüm özelliklerinin dışa vurumu olan bu kıyafet tüm saygınlığını, ciddiyetini, karizmatikliğini ve profesyonelliğini resmen yüzüne yansıtır. Senin için iyi bir takım elbise bulmak bir ev satın almak kadar önemlidir. Cimriliğinin harekete geçmediği tek giyim takım elbiselerdir. Çünkü üzerine jilet gibi olmasını istersin. Bulamadığın noktada ise özel olarak diktirmekten de asla çekinmezsin. Eğer ince bir fiziğin varsa kesinlikle kruvaze ceketli takım elbiseleri dolabına eklemelisin. Renk konusunda pek özgür olamayacağın için koyu renkler ile hayatına devam edebilirsin.

Palto Zevki

Sen takım elbiselerini her zaman bir dış giyim ile tamamlarsın. Yaz bile olsa asla takım elbiseni yalnız bırakamayacağın için bir ince bir de kalın olmak üzere iki adet, bej ve siyah renklerinde trençkotun bulunur. Eğer yoksa işte sana fırsat al ve ömrün boyunca kullan. Palto konusunda ise bej, siyah, lacivert, kahverengi eğer Venüs burcu Akrep ya da Terazi ise bordo bir adet palto dolabında hazır bulunur. Sen paltoların profesyonel özelliğinin yansıması olarak görüyorsun. Sanki paltona göre profesyonelliğin ölçülüyor gibi hissettiğin için en şık ve klasik modeller hep senin dolabındadır.

Siyah Renk Tutkusu

Siyah renk senin kısıtlayıcı ve asil ruhundan geliyor. Her ne kadar özgür bir ifade takınsan da yıldız haritanda yer alan kısıtlayıcı özelliğin renklerle dans etmeni engelliyor. Fakat siyah renk de sana çok yakışıyor. Gerçekten burçlar arasında siyah rengi yarıştırsak Akrep burcu ile başa baş gelirsin bilgin olsun. O nedenle siyah renk konusunda cimri davranmana asla gerek yok. Hatta sana bir tüyo vermemiz gerekirse siyah rengi tek başına baştan aşağı siyah olarak giymelisin. Çünkü bu hem daha risksiz hem de senin sevdiğin olgun görünümü destekler.

Hafta Sonu Stili

Her erkeğin hafta sonu rahat giyimin kölesi olduğunu sananlardansan Oğlak erkeği ile tanışmanı isteriz. Çünkü Oğlak burcu erkeği hafta sonu bile giyimi konusunda temkinlidir. En fazla pofuduk mont giyebilir salaş olarak o kadar. Onun dışında casual kıyafetleri tercih eder. Hatta bazen öyle bir tutkuyla bu tarzı benimser ki işe mi gidiyor sinemaya mı anlayamazsın. Oğlak burcu erkekleri böyle oldukça ağır başlı duruyorsun. Bu seçimin güzel ama bazen kadınlar serseri ruhunu da görmek ister.

Jean Tercihi

Sen serseri ruhumu jeanlere saklıyorum diyebilirsin ama kot seçiminde bile biz disiplinli bir kişilik görüyoruz. Sen hayatında hiçbir zaman skinny jean giymedin. O tarzı kadınlara bırakmayı seviyorsun. Senin jean tercihin bol ve boru paça olanlardan. Jean giydiğinde bisiklet yaka kazak, gömlek kazak ikilisi, ya da sadece gömlek ile kombine etmeyi seviyorsun. Ayrıca şu güne kadar jean pantolonunu kemersiz taktığın da görülmemiştir.

Boğazlı Kazaklar

Dolabında takım elbise kadar fazla aldığın diğer bir giyim de boğazlı kazaklarındır. Nedense sen kazak denince yün ve boğazlı olanları seviyorsun. Belki bu tutkun doğduğun zamanın kış olmasından kaynaklanıyor bilemiyoruz ama sana çok yakıştırıyoruz. Özellikle toprak tonları ve gri renkte olanları denemelisin. Hem biraz siyah renkten de farklı bir seçeneğin olur.

Aksesuar Seçimi

Oğlak burcu erkeği diğer burçlar gibi kolye, yüzük takmaz. Yüzüğü sadece evliyse ve eşi istiyorsa alyans olarak takar. Onu sürekli çıkarttığı için takmayı unuttuğu da sıklıkla olur. Güneş gözlüğü, evrak çantası ve saati dışında başka bir aksesuar taktığını bildiğin bir Oğlak burcu erkeği varsa onun yöneten burcun ne olduğunu merak etmelisin. Çünkü Oğlak erkeleri aksesuar konusunda kendilerini fazlasıyla kısıtlar.

Ayakkabı Zevki

Her erkeğin dolabında bulunan kösele, rugan, bağcıklı ayakkabılardan Oğlak erkeklerinde bir sürü ve her koyu rengi var diyebiliriz. Bağcıklı sportif şık ayakkabıları giyse de loaferlar da onun vazgeçilmezi. Onun dışında son yılların modası sneaker modellerini Oğlak burcu erkeklerinde görmek pek olası değil.

Saç Stili

Saç stilinde her zaman aynı olan Oğlak burcu erkeklerini bir sürü erkek arasından tanıyabilirsin. Çünkü çoğu zaman kısa, önleri hafif kalkmış bir model benimserler. Uzun saç asla onlar için uygun değildir. Genelde derli toplu görünen saçları vardır.

Ünlü Oğlak Burcu Erkekleri

Oğlak burcu erkeklerine baktığımızda hepsinin kendi alanlarında başarılı olduğunu görüyoruz. En silik olanı bile günlük hayatına işini ön plana alan bir yapıda. Hatta genelinde hep işleri ile öne çıkan isimler var. Bu listeden Jude Law ve Liam Hemsworth’ü çıkarttığımızda geriye kalan tüm isimleri profesyonel hayatları dışında neredeyse haberlere konu olmadığını biliyoruz. Çünkü her biri saygınlığı fazlasıyla önemsiyor. Jude ise ruhundan dolayı, Liam da eski karısı ile gündemden düşmeyen haberleri ile fazlasıyla muaf bu konudan. Fakat stil incelmesinde her ne kadar Jude Law’ı seçmek istesek de neredeyse bir Kova burcu erkeği gibi sıra dışı giyindiği için onun stilini incelemek yerine Liam’ı tercih ettik. Fakat daha önce Oğlak burcu erkeklerini bir sıralayalım…

Oğlak burcu erkekleri arasında kimler yok ki! Oliver Martinez, Bradley Cooper, Orlando Bloom, Erkan Petekkaya, Keremcem, Mel Gibson, Nicolas Gage, Cem Uzan, Mustafa Sandal, Burak Özçivit, Benjamin Franklin, Henry Miller, Moliere, Isaac Newton, Elvis Presley, Joan Baez, Federico Fellini, Rudyard Kipling, Richard Nixon, Simone de Beauvoir, Martin Luther King, Denzel Washington, Eddie Redmayne, Kevin Costner, David Bowie, Jim Carrey, Mert Fırat, Muhammed Ali, Jared Leto, Elvis Presley, Barış Manço, Jude Law ve stilini inceleyeceğimiz Liam Hemsworth.

Liam günlük hayatında oldukça spor şıklığı benimsiyor. Genellikle kumaş pantolon ya da jean ve kazak ikilisi ile dolaşıyor. Oğlak erkeklerinde pek fazla görmediğimiz bomber ceket ve tişörtleri birlikte kombine etmeye bayılıyor. Casual stilinde bağcıklı sportif ayakkabıları tek tercihi. Bilindik aşırı spor ayakkabı giymek yerine şık sporları tercih ediyor ve pantolonlarına her daim kemer takıyor.

Takım elbiseleri ise vücudunun tüm güzelliğini öne çıkaracak şekilde dikiliyor. Her zaman özel diktirmese de terzide üzerine uyarlattığına eminiz. Çünkü hiçbir zaman bol ya da pot yapan bir yer göremiyoruz. Renk tercihi siyah, lacivert ve gri oluyor genelde.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir