Oğlak Burcu Erkeğini Etkilemek İçin Dolabına Eklemen Gereken 7 Parça

Kişisel hayatında planlı, başarı odaklı, profesyonel ve fazla hırslı olan fakat tarzı ile temkinli, kusursuz şık, ağır başlı ve gelenekselden asla şaşmayan bir burç Oğlak erkeklerinin stili. Tıpkı Oğlak kadınının burcu gibi. Çizgisinden asla ödün vermez ve şaşırmayı sevmez ama bunu stiline öyle bir yansıtır ki her zaman farklı giyindiğini düşünürsün. Üstelik Oğlak burcu kadınlarının ve erkeklerinin en büyük özelliği aynı parçaları farklı kombine etme özellikleridir. Peki, onları etkilemek için bu bilgiler yeterli mi? Elbette hayır! Bir insanın neyi sevdiğini bilmek ile onu tarzına yansıtmak her zaman farklıdır. Oğlak burcu erkeklerini etkilemek birçok burca göre oldukça kolay görünse de fazlasıyla özen ister. Örneğin Aslan burcu kadınıysan abartı kıyafetlerini en azından bir süre rafa kaldırmalı ya da azaltmalısın. Akrep burcuysan ne diyeceğimizi biliyorsun seksapel olmayacak ya da dozu azaltılacak. Koç, İkizler, Yay ve Kova burcu kadınları sizin de rahatlığa elveda demeniz gerekiyor. Eğer Boğa, Başak, Balık, Yengeç ve Terazi burcu kadınıysan işin oldukça kolay. Oğlak burcu işi zaten biliyor. Ona fazla bir şey anlatmayacağız. Ama gerçekten hoşlandığın kişinin burcu Oğlak ise onu etkilemek için önerilerimizi dikkate almanı tavsiye ediyoruz. Bu kadar girişten sonra hazırsan, Oğlak burcu erkeğini etkilemek için dolabına eklemen gereken 7 parçayı anlatmaya başlıyoruz.

Kraliyet Kıvamında Etek Ceket Seçimi

Sen, kraliyet kadınlarından çıkmışçasına de, biz avukat ya da politikacıların vazgeçilmez seçimleri diyelim. Fakat ne olursa olsun şıklığı garanti, kombine etmesi kolay, seçimi ise en fazla 10 dakika süren bir parça. Aslında iki parça olarak isimlendiriliyor. Evet, etek ceket takımlardan, diğer bir değişle döpiyesten bahsediyoruz. Şu konuya dikkatini çekmek isteriz ki döpiyesin içine bluz giyilmez, giyilirse tayyör olur. Bu noktada birçok burcu zorlayacağımızı biliyoruz. Fakat ağır başlı tarza âşık olan Oğlak erkeğini etkilemek istiyorsan bu basit ama kusursuz şıklığa şans vermelisin. Kurumsal bir yerde, adliyede, bankada, okulda çalışıyorsan senin için çok rahat bir kombin olacak. Casual giyimin tercih edildiği bir yerde çalışıyorsan öğlen anneannemle ya da avukatımla yemek yiyeceğim diyerek giymek için bir bahane bulabilirsin. Bir kere görse yeter emin ol. Ayrıca özellikle belirmek isteriz ki renk kartelasından istediğini seçebilirsin. Oğlak erkeği döpiyes giyindiğinde turuncu bile tercih etsen bayılır. Söylememize gerek yok ama topuklu ayakkabı giymelisin.

 Romantik Midi Elbiseler

Döpiyesin ciddiyetinden midi elbiselerin romantikliğine geçiyoruz. Oğlak erkeğinin en çok beğendiği şey feminenliktir. Elbiseler de bu konudaki en iyi seçim olur. Her ne kadar Akrep burcu kadınları vücutlarını saran ve kısa olan elbiseleri tercih etseler de diz altında biten elbiselerin gizemine bayılacaklar. Aslan burcu kadını için sade ve midi boyda elbise tercihi biraz zor olacak eminiz. Fakat sen elbiseni sade seç, rengini ya da aksesuarlarını abart. Başak, Oğlak, Terazi, Boğa, Balık ve Yengeç burçları dolaplarından istediğini seçmekte özgür. Kova ve Koç burcu kadınları düz kesim midi elbiselerini maskülen ayakkabılar ile kombine ederek kendi stillerindeki noktayı koyabilirler. İkizler kadını eğer diğer burçların önüne geçemeyeceğini düşünüyorsan bu seçimden muaf olabilirsin.

Modern Şıklık

Tutarlı stili ile bildiğimiz Oğlak burcu erkeğini etkilemek Aslan ya da Kova burcu erkeğini etkilemekten daha kolay. Çünkü onların çizgisi çok nettir. Örneğin modern şıklığa bayılır ki her burç dolabından iki parça ya da en fazla 3 parça ile bu şıklığı yakalayabilir. Modern şıklığın birinci kuralı zarafet ve az aksesuardır. Aslan burcu kadınları biraz zorlanacak kabul. Başak ve Oğlak burcu kadınları ise çabalamasa bile bu yarışın ilk 5’inde yer alır. Geri kalan burçlar için önerimiz ise renk kartelasından, uçuk renklere, siyah, beyaz ve toprak tonlarına sadık kalmaları olacak. En iyi görüntü için kumaş pantolon ve özellikle desenli olursa daha hoş durur, üzerine ise şık bir kazak ya da düğmeli hırka. Etek ile tercih etmek çok kolay olmayacağı için sadece kilo olarak kendinden memnun olanlara uzun ya da midi eteklerle öneriyoruz. Hafta sonu ise jean pantolon zarif bluz ikilisi ile modern şıklık yakalanabilir.

Klasik Bir Çanta Olmadan Asla

Her kadının olmazsa olmazı çantalar konusunda Oğlak erkeklerinin tek bir kuralı vardır. O da çanta! Kesinlikle klasik model olmalı. Markası asla önemli olmaz. Ama Boğa ve Aslan burcu kadınları, zamansız ve markası dünyaca bilinen tasarımlar ile çıkabilir müstakbel sevgilisinin karşına. Diğer burçlar ise minimal görünümlü ama modası asla geçmeyecek klasik bir çanta sahibi olmalılar. Eminiz ki dolabında en az bir tane var. Bu konuda neon renklere yönelmedikçe dilediğin tercihi yapabilirsin. Tek yapman gereken çantanı elde ya da kolunda taşımak, asla omuzda değil. Omuz askısı olsa bile Oğlak erkeğinin yanında kullanmanı tavsiye etmiyoruz.

Aksesuar Seçimi

Aksesuar her kadının stiline son dokunuşudur. Fakat Oğlak burcu kadınları için bu ilk dokunuştur. Oğlak burcu erkekleri de bu konuda burçdaşlarından aşağı kalmadığı için aksesuar takıyorsan bu seçimin ilk gözüne çarpan şey bu seçimin olacaktır. Aksesuar konusunda zarif olduğu sürece fazlasıyla özgürsün. İncinin her türlüsünü kullanabilirsin. Örneğin Kova burcu kadınları uzun sallantılı ve zincirli inci küpe tercih edebilir. Bu hem farklı olur ki bu kendini iyi hissetmesini sağlar hem de stiline de uyar. Balık, Yengeç ve Terazi burçları broş takabilir. Akrep ve Koç burcu kadınları saç aksesuarı kullanabilir. Boğa, İkizler ve Başak burçları fularları tercih edebilir ki sadece boynunda kullanmasına gerek yok. Aslan burcu kadını ise inci seti ile salınabilir.

Şık Bluzlar

Bluz her zaman seksi ve seksi olduğu kadar zarif bir tasarımdır. Eğer anvelop model giyiyor ve dekolten fazlaysa seksi olursun. Akrep burcu kadınlarının seçimi kesinlikle bu modelde olmalı. Tabii ölçülü Oğlak erkeğinin gözünü rahatsız etmeyecek bir dekolte aralığında olmalı. Balık, Yengeç, Başak, Oğlak ve Terazi burçları fiyonklu modelleri ya da hâkim yaka ipek bluzları tercih etmeli. Böylece Oğlak erkeğinin olgun ve geleneksel yönüne ışık tutar. Koç ve Kova kadınları ise maskülen ve düğmeli bluzları tercih etmeli. Boğa ve İkizler burcu kadınları ise şifon kumaştan tasarlanan modelleri rahatlıkla giyebilir.

Her Stile Uyan Blazer Ceketler

2019 ve 2020 sonbaharının en çok satın alınan parçası blazerlar Oğlak burcu erkeklerinin de gözdesi. Çünkü blazer giyen bir kadın hem feminen hem de gizemli görünmeyi başarıyor. Özellikle bluz, jean pantolon ve topuklu ayakkabı ile kombine edilen blazer ceketler aslında her burcun kendine kolaylıkla uygulayabileceği bir parça. Örneğin Koç burcu kadınıysan kesinlikle kumaş pantolon, beyaz tişört ve maskülen ayakkabı ile Kova burcu kadınıysan da kareli chino pantolon ile tek renk bir blazer seçimi yapabilirsin. Akrep burcu kadını en yüksek topuklu ayakkabı ile siyah skinny jean, Boğa burcu kadını orta belli dar ve özellikle bileklerini açıkta bırakan jean ile, Yay burcu kadını rengi mutlaka koyu mavi yırtık pantolonu ile tercih etmeli. Yengeç ve Terazi burcu kadınları jean için flare model tercih edebilir. Kumaş pantolon ile giyeceklerse yüksek bel olmasına dikkat etmeliler. İkizler burcu kadınıysan boyfriend jean ile Başak burcu kadınıysan da mom jeanler ile blazer ceket giyebilir. Aslan burcu kadınına ise seçim yapacağı pantolon konusunda özgür olduğunu söylemek isteriz.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.