Oğlak Burcu Erkeğini Çıldırtmanın 7 Yolu

Adımlar dolusu mesafelerine saygı duydun, her türlü işinde destekçisi oldun, mesailer boyunca uzaklarda sessizce durmaya razı oldun da n’oldu! Madem ki huzurun kaçtı, artık sabır taşı çatlasın, yapan ettiğini bulsun! Oğlak erkeği bu ketum mu ketum, kanı buz gibi diyor, öfkesini arasan bulamayacağını düşünüyorsan, bir bir anlatıyoruz kulak ver! O Oğlak buraya gelecek, çileden çıkacak!

İlişkiyi Sulandır!

Saygınlık dedin, özel alanlarına tövbe girmem dedin, adam ağır başlılıktan hoşlanıyor dedin, yerini bildin, içine attın ama geçti! Olmadık ciddiyet rüzgarlarında, saçmalama sınırlarını zorla, el şakaları yap, kötü espriler yağdır neye uğradığını şaşırsın. Başlarda umursamaz görünerek sululuk dalgasını bertaraf etmeye çalışabilir, yılma! Bezdirene kadar hortumun ucunu bırakma!

Sürprizlere Boğ!

Planlarını çoktan derlemiş, bir aylık takvimini hazır etmiş, rutininin dışına çıkma ihtimalini dahi düşünmeyen Oğlak’ın tüm akışını bozabilecekmiş gibi ince ve sık sürprizler yerleştir özel alanlarına! Hayatını mayın tarlasına çevir! Bastıkça bozulan her bir planında ağır ağır kaçsın keyfi! Dışarıya çıkarmakta zorlanacağın Oğlak, kendi alanında karmaşalara boğulsun ki, kulaklarından dumanlar sızsın!

Sabırsız Ol!

Sabrından derviş oldun da neye yaradı! Hep saygıdan dur dediği yerde durdun bekledin işe mi yaradı? Vakit ağır kanlılığına savaş açma, hızını artırma vakti! Bekleme! Gerekirse arkanda bırak, çabuk kararlar ver, sık karar değiştir, kafasını hallaç pamuğuna çevir, bırak panikten hiçbir işini sonlandıramasın! Şaşkınlıktan ne kızabilsin ne yoluna devam edebilsin. Öylece seyretsin seni!

Sevmekten Usandır!

Sevginin de en saygılısını, mesafelisini ve klimalı ortamlarda uzaktan olanını tercih eden Oğlak’ı, sevgi yumaklarının içinde sıkıştırma vakti! Bu soğuk adamı, çocuk gibi sev! Yanaklarını sık, işinin gücünün ortasında kucağına yat miyavla, en yapış yapış ortamlarda bir sarıl pir sarıl! Gına getir, bunalt!

Abartılı Giyin!

Hafta sonu, mesai içi, boş vakti dinlemeden; grisinden, siyahından ödün vermeyen, seni de ölçülü stilinle seven Oğlak için ters köşe olma vakti! Karıştır renkleri birbirine, en salaş, yılışık kumaşlardan dağınık görüntüler seç kendine! Sarılar, pembeler, morlar… kafasını da gözünün zevkini de renklerle iyice karıştır! Olmadık ayakkabılarla midesini kaldır!

Değiştirmeye Çalış!

Henüz üç yaşında yaşamının tüm günlerinin nasıl geçeceğine karar vermiş tavrından usandığın Oğlak’ı değişim günlerinde yoldan çıkarmak için elinden geleni ardına koma! Kıyafetlerini eleştir, düzenini boz, dolabını karıştır! Çok öfkelenecek arada uzaklaş, sakinleşince yaklaş! Hiçbir şeyini beğenme! Kızacağından haberin yokmuş gibi masumane bir ifadeyle, evinin şeklini boz, dekorasyonuna olmadık eklemeler yap!

Başarısız Ol!

Ovünç kaynağı başarını elinden al, soğuk rüzgarları otur seyret! Oğlak senin titrine, kariyerine, gömleğinin beyaz yakasına vurgun! İşten kovuldum de! Kendini itibarsızlaştır ve onu sorumlu tut! O ana kadar yaptığın işleri nasıl olduysa artık başarama! Becerilerini yitirmiş gibi davran, şaşırtarak çıldırt!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.