Oğlak Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın?

Önce yaşam disiplinine övgüler bezeyelim sonra başarılarını ayakta alkışlayalım, azmini yürekten kutlayalım! Konu duygusal ilişkiye gelince çuvalladığını yürek rahatlığıyla söyleyip, mümkünse Oğlak’ları ilgi beklediğimiz, sevgi soluduğumuz alanlardan uzak tutalım ki çok üzülmeyelim! Kimileri mantıklarıyla stratejik yaşar, kimileri duygularıyla kendini akışa bırakır! Beklentilerimizi iyi belirleyelim ki onarılmaz gönül kırıklıkları yaşamayalım!

Canın Sıkılır, Gönlün Kurur!

İşi gücü bitmez, sürpriz sevmez, her adımı planlı ve yapılacaklar listesi işle doludur! Hedeflerinin peşinde koşarken, ilişki yaşamaya zaman bulamaz! O da haklı; yıllarca başarıya giden yoldan bir an olsun sapma, canla başla didin, sonra aşka düşüp o ana dek yaptığın kaleyi tek bir dokunuşla yık! Olacak iş değil! Sen duygusal ilişkinin cicim aylarında hayatı sevgiyle paylaşmak istersin, Oğlak’ın gönül işlerine ayıracak vakti olmaz! Sevgin yüreğinin derininde, keyfin yerin dibinde kalır, ellerin bomboş!

Hep İkinci Planda Kalırsın!

Yetişmesi gereken işleri, üstünde daha çok çalışacağı projesi, zamanlı zamansız iş toplantısı bitmez! Sen aklın telefonda, kulağın kapıda, işleri bitip sana gelecek diye beklemekten kök salarsın, Oğlak son kontrollerini yapıp uyumak için döner evine! Eller başka bir kadın mı var diye düşünür senin kuman bellidir! Sonu gelmez işleri, önem sırasında hep senin önünden yürür!

Görev İcabı Flört Eder!

Yaşadığı ilişki Oğlak’a statü kazandırmalı, işinde basamak atlatmalı, itibarını artırmalıdır! Kariyerinin zirvesinde, dedesinin holdinginin tek varisi olarak miras listesinde, sosyal statüde parmakla gösterilen yükseklerde değilsen Oğlak bu ilişkiye ya kazara başlamıştır ya da çoktan bitirmiştir! İlişkisi gönlünün seçtiği, kalbinin bir başka attığı, kişiyle zamansız başlamaz! Sözde duygusal partneri işe alım sürecinden hallice bir araştırma sonucu sevgililik departmanına atanır, belirlenen görev tanımları çerçevesi ve birliktelik saatleri dışında duygusal bir birleşme yaşanmaz!

Çıkar Yoksa İlişki Yok!

Oğlak uzak yaşantısı dahi ince ince hesaplar! Attığı adımların tümü stratejiktir ve muhakkak gelecekte atılacak başka bir adımı öncüler. Oğlak çıkarlarını çok iyi hesaplar, boşa kürek çekmez, kazanımı olmayacak herhangi bir iş için pek kıymetli vaktinin dakikasını harcamaz. fedakarlık konusunda ne bir bilgisi ne içsel arzusu vardır! karşılıksız hiçbir şey yapmaz! İlişkilerinde de durum farklı değildir! Aşkım için her şeyi yaparım felsefeleri Oğlak için boş ve anlamsızdır!

Acımasızdır!

Duygu dünyası oldukça sınırlı olan Oğlak, sevgili tribini, nazı niyazı çekmez, kalp kırıklığına çare olamaz! Merhametli değildir! Sorumluluklarını yerine getirir, işlerini tamamlar, ilişkinin gerekliliklerini yerine getirir! Onun için tamamlanmış olan bu süreçte yaşanan duygu boşluğunu, kırk gün enine boyuna anlatsan anlamaz! Senin de hayatı onun gibi moto mot yaşamanı ister! İlişki dediğin canım cicimle geçer, fedakarlık, duygusal haz olmazsa olmazdır diyorsan bu adamlar maalesef ki bunlardan anlamaz!

Bir Yorum Bırakın
 1. Bu bir Aslan burcu kalkışmasıdır. Tüm Aralık ve Ocak ayında doğan kardeşlerimi meydanlara davet ediyorum. Gereken cevabı vereceğinize inanıyorum.

 2. Hakkaten oyle, asla ve asla bir oglaka asig olmayin dostlar, ben yandim siz yanmayin, bir gun bile mutlu olamazsin

 3. Aman diyorum sakin ha! Uzak durun bir oglak kadiniyim ama bir oglak erkegi gercekten dunyadaki en bencil, egout cikarci ve duygusuz erkektir. Sadece kendi cikarlari icin arkadaslik kurarlar. Cool ve modern gorunup beyinleri orumcek kaplamistir. Herseyi kendi planlarlar sen ya da biz kavrami yoktur.Asla paylasimci degildir! Sabit fikirli ve kiskanctir.

 4. Aman diyorum sakin ha! Uzak durun bir oglak kadiniyim ama bir oglak erkegi gercekten dunyadaki en bencil, egout cikarci ve duygusuz erkektir. Sadece kendi cikarlari icin arkadaslik kurarlar. Cool ve modern gorunup beyinleri orumcek kaplamistir. Herseyi kendi planlarlar sen ya da biz kavrami yoktur.Asla paylasimci degildir! Sabit fikirli ve kiskanctir.

 5. Aman diyorum sakin ha! Uzak durun bir oglak kadiniyim ama bir oglak erkegi gercekten dunyadaki en bencil, egout cikarci ve duygusuz erkektir. Sadece kendi cikarlari icin arkadaslik kurarlar. Cool ve modern gorunup beyinleri orumcek kaplamistir. Herseyi kendi planlarlar sen ya da biz kavrami yoktur.Asla paylasimci degildir! Sabit fikirli ve kiskanctir.

 6. Yahu ma bizi niye öcü gibi göstermişsin.
  Hadi diyelim bende kişisel görüş yazsam bu sefer yer yerinden oynar🤔🤣
  Mesela= Kadınlar duygusallığı nedeniyle aldatmaya meyilli, güven açısından kan bağında bir kutsallık yoksa aldatmayı bir sanat olarak görüyorlar.
  😛

 7. Maalesef kendisi ile 8 aydır evliyim. Yazılanların hepsi doğru, eksiği var fazlası yok. Duygu, sevgi vs normal her kadının isteyebileceği şeylerin hiçbiri yok. Ne kadar sürer bu evlilik bilmiyorum. Bildiğim tek şey hayatımın yanlışını yapmış olmam. Her insanın kişiliği sevgisini gösterme şekli farklıdır belki ancak nacizane tavsiyemdir oğlak burcu erkeğinden uzak durun.

 8. Çok komiksiniz her şey burçlarla alakalı değil yaşantıyla eğitimle çevreyle ilgilenmeyelim o zaman burç dışında her şey boş gibi konuşmuş özellikle yorum yapan arkadaşlar ve hiç bir şey tek taraflı olmaz öz eleştiri iletişim ve empati insanı insan yapar ben oğlaklar kadar özellikle de oğlak erkekleri kadar dürüst koruyucu fedakar insan görmedim ama bunu sadece seçtiklerine gerçekten değer verdiklerine yaparlar evet zordur duygularını açık etmeleri ama aslında en duygusal burçtur gizli duygusaldır hiç bir şeyi lafta yapmazlar yaparım dediğini yaparlar yalan söylemezler…

 9. Oğlaktan korkmayın ya. Dışarıdan soğuk ve mesafeli görünüp yakınlaştığında romantik, eğlenceli ve samimi. Bazen cimri denebilecek durumda iken para ile ilişkisi, bir bakıyorsun lüks bir hediye ile karşında. Her daim para ve kariyer hesabı yapan biri yalan yok. Tanıştığımız ilk anda, hayata bakış açısı ve gelecek planları ile “ne yuvası ayol, ben bununla hanedan kurarım” hissi ve güveni yaşatmıştır. Tutamayacağı hiç bir sözü vermemiş, kendini olmadığı biri gibi göstermemiştir. Aradan 20 yıl geçti, beş parasız iki öğrenci iken şimdi evli, çocuklu, kariyer ve mülk sahibi iki yetişkin olduk ama hiç pişman olmadık şükür. İmza: akrep kadını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir