Oğlak Burcu Annelerin Ortak Özellikleri

Her anne bebeğini pamuklara sarıp sarmalamak ister. Ama Oğlak burcu annelerde durum biraz daha farklı. Geleneksel yöntemlere gönülden bağlı olan Oğlak burcu anneleri, yeri geldiğinde çocuğunun en yakın arkadaşı gibidir. Çocuklarıyla ilgili her şeyi, en ince ayrıntısına kadar bilmek isteyen Oğlak burcu annemiz zaman zaman insanı darlayabilir. Sonuçta o bir Oğlak burcu; sorumluluk sahibi ve ciddi bir insandır. Doğası gereği temkinli olan Oğlak burçlarının bu huyu bebekleri olduğu zaman biraz daha artabilir. Hatta zaman içinde kendini frenlemezse her şeye panik yapan bir kadın haline dönüşebilir. Oğlak burcu annelerin tahammül edemediği çok önemli bir konu var: Saygısızlık! Saygısızlık onların kırmızı çizgisidir. Tabii ki tüm annelere karşı saygılı olmalıyız ama Oğlak burcu annelerin bu konuda acayip bir hassasiyeti var. Anneni üzmek istemezsin değil mi?

Özel Günler Kutsalıdır

Aşırı duyarlı olan Oğlak burçları, doğum günü , evlilik yıl dönümü gibi günleri çok önemser. Etrafında tanıdığın Oğlak burcu bir anne varsa, daha günler öncesinden kendisinin doğum günü için heyecanlanmaya başladığını görürsün. Doğum gününün unutulmasına karşı aşırı tepki verebilirler. Bazıları o kadar takmayabilir belki ama onlar hiç öyle değil. Hem üzülürler hem de unutan herkesi bir bir not ederler. O da, onların doğum gününü unutacaktır! Kısaca Oğlak burcu annemiz, özel günlere önem verir ve bu günlerde hatırlanmak görmek ister.

Planlı Programlıdır

Okulda bir etkinlik mi yapılacak. Emin olun, o etkinliği üstlenen anne 100’de 80 Oğlak burcudur. Çünkü hiçbir eksiğin olmasını istemez. Yapılacak bir iş varsa karşılık beklemeden kollarını sıvar. Yerli Malı Haftası mı kutlanacak? Hemen listeleri hazırlar, diğer çocukların annelerine iletir. Sabah herkesten önce sınıfa giderek, her şeyin olduğunca mükemmel olduğundan emin olur. Aman ha, Oğlak burcu bir annenin düzenlediği etkinlikte sana verilen görevi yerine getirmemezlik yapma sakın. Çünkü seni “kibarca” diğer annelere şikayet edecek! Geleneklerine bağlı, iş yapmayı ve sorumluluk üstlenmeyi seven bu anne, biraz tutucudur. Kendisi nasılsa, içten içe çocuğunun da öyle olmasını ister. Hatta bu konuda ne kadar kendini tutmaya çalışsa da evladına hafiften bir baskı yapabilir.

Kurallar Ondan Sorulur

Çocuğunun yanından bir an olsun bile ayrı kalmaktan hoşlanmayan Oğlak burcu annesi, aynı zamanda kuruntuludur da! Çocuğunun da kendisi gibi kurallara uygun yaşayan, örnek bir öğrenci olması için elinden geleni ardına koymaktan çekinmez. Çocuğu büyüdüğünde bile “ortamlarda” onunla birlikte takılma bahanesiyle, neler yaptığını gözlemlemekten geri durmaz. Çocuğunun neyi sevdiğini, en çok neyle eğlendiğini bilmek ister ve tüm planlarını ona göre hazırlamaya özen gösterir. Çünkü, hem anne hem de azimli bir Oğlak burcu olmak bunu gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.