Oğlak Burcu 2020 Yılı Burç Yorumları

2020’de Oğlak’ları ve yükselen Oğlak’ları neler bekliyor? Aşk ve iş hayatında ne gibi gelişmeler olacak? Para durumunda bir değişiklik var mı? Yükselen burcuna ait burç yorumlarını da okumayı unutma!

Oğlak Burcu Yıllık Yorumu

Seneye, 2019 yılının sonlarında burcunda hareket etmeye başlayan Güneş ile başlıyorsun. Güneş, 22 Aralık 2019 tarihinde burcuna geçmişti ve 20 Ocak 2020 tarihine burada kalacak. Bu bir aylık süre içinde daha ciddi, daha stratejik ve daha hedef odaklı olabilirsin. Saygınlığın artabilir.

10 Ocak günü karşıt burcun Yengeç’te gerçekleşecek halkalı Ay Tutulması, ilişkilerde hareketli bir döneme işaret ediyor. Bu süreçte ikili ilişkiler ve mevcut ortaklıklarında gerilim yaşayabilir yada bazı kararlar verebilirsin. Eğer bir ilişkin varsa, güven ihtiyacın artış gösterecek. Kıskançlık ve endişeler ortaya çıkabilir. Eğer ilişkin yoksa, bu dönemde sana huzur verecek, yanında kendini güvende hissettiğin biriyle yeni bir ilişkiye başlayabilir, hatta uzun vadeli düşünebilirsin.

16 Şubat tarihinde burcuna geçiş yapacak olan Mars, enerjini arttırıp, seni öz güvenle donatacak. Temkini elden bırakmayacaksın ancak her zamankinden daha girişken ve daha savaşçı olman mümkün. Ayrıca, stratejik yeteneklerin de çevrendekilerin büyük hayranlığını uyandırabilir. Burada dikkat etmen gereken şey, hırslarına fazla kapılıp, ego kurbanı olmaman.

18 Şubat tarihinde Balık burcunda retro harekete başlayacak olan ve 5 Mart’a kadar bu hareketi sürdürecek olan iletişim gezegeni Merkür, konsantrasyon kaybına ve odaklanma sorunlarına yol açabilir. Bu dönemde, kardeşler, kuzenler, yakın çevre, komşular ile olan iletişimlerinde dikkatli olmalısın. Subjektif olmaya ve duymak istediklerini duymaya eğilimli olacağın bir döneme gireceksin. Ayrıca yanlış anlaşılmalar da bu döneme damga vurabilir. Mantığının sesini dinlemende fayda var.

23 Mart tarihinde, çok uzun zamandan beri burcunda bulunan ve seni geliştiren ancak aynı zamanda kısıtlayan yönetici gezegenin Satürn, diğer yöneticisi olduğu burca yani Kova burcuna geçici olarak misafir olacak. 1 Temmuz’a kadar bu konumda kalacak olan Satürn, üzerinde hissettiğin baskının biraz olsun azalmasını sağlayacak.

2019 sonundan beri burcunda bulunan ve sana şans getirmeye devam eden Jüpiter, 15 Mayıs günü retro hareketine başlayacak. Jüpiter 14 Eylül tarihine kadar retro konumda kalacak. Bu dönemde bir durup soluklanman, hiç kimseyi dinlemeden ilerlemek yerine, planlarını tekrar gözden geçirmen ve gerekirse yenilemen, senin açından çok yararlı olabilir.

5 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşen halkalı Ay tutulması, iç dünyanla ilgili çalkantılı günlere işaret ediyor. Bu dönemde kendi kendini sorgulayabilir, kararlarından endişe duyabilir, stres dolayısıyla hem fiziksel hem de ruhsal olarak kendini yıpratabilirsin. Bazı sırlar ortaya dökülebilir. Gizli düşmanların ortaya çıkabilir.

21 Haziran’da bu defa karşıt burcun Yengeç’te yaşanacak olan Tam Güneş Tutulması ise, sene başında deneyimlediğin uzun vadeli ikili ilişkiler temasını bir kez daha gündeme getirecek. Mevcut ilişkilerinde güven sorunu yaşıyorsan, bu defa sonlandırmaya karar verebilirsin. Ya da partnerinle evlilik yolunda bir adım atabilirsiniz. Eğer ilişkin yoksa evlenmeyi düşünebileceğin birisi hayatına girebilir.

28 Haziran’da Koç burcuna geçecek ve seneyi burada tamamlayacak olan savaş ve mücadele gezegeni Mars, aile ve kariyerle ilgili konularda da değişimlere ve gelgitlere işaret ediyor. Evde ve iş hayatında değişiklikler ve hareketlenmeler olabilir. Taşınma, tadilat ya da iş değiştirme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Aile bireyleri, üstlerin ya da otorite figürleriyle çatışmalar yaşayabilirsin. Özellikle Mars’ın retro konumda olacağı 11 Eylül – 15 Kasım arasındaki dönemde oto kontrolünü koruman çok önemli. Yoksa geriye dönüşü olmayan durumlarla karşılayabilirsin.

Satürn, son demlerini yaşamak üzere, 2 Temmuz tarihinde tekrar burcuna dönecek ve 18 Aralık tarihine kadar seninle ilerleyecek. Bu dönemde hayatında tamamlanmamış, yarım kalmış konuları tamamlayabilir, geçmişte bırakmak istediğin yükleri artık birer birer sırtından atabilirsin.

15 Ekim tarihinde Akrep burcunda retro harekete başlayacak ve 4 Kasım’a kadar retro hareketini sürdürecek olan iletişim gezegeni Merkür, sırasıyla Akrep ve Terazi burcunda gerileyecek. Merkür, sırasıyla seni ilk olarak sosyal çevre ve arkadaş gruplarında iletişim bozuklukları ve yanlış anlaşılmalarla karşı karşıya bırakacak, Kasım ayının ilk günlerinde ise iş hayatında ve ailenle ilgili konularda gerilim yaşatabilir. Sözlerine çok dikkat etmen gereken bir dönem olduğunu söylemek yanlış olmaz.

30 Kasım tarihinde İkizler burcunda gerçekleşecek olan halkalı Ay tutulması, iş ortamı, günlük yaşam, sağlık gibi konuları ön plana çıkaracak. İş hayatında, birlikte çalıştığın kişilerde değişiklikler olabilir. Günlük yaşamında da rutinlerini değiştirmeni gerektirecek durumlarla karşılaşabilirsin. Öte yandan bir sağlık sorununu geride bırakabilir ya da geçmişten gelen bir sağlık sorunuyla tekrar karşılaşabilirsin. Eğer zararlı bir alışkanlığı bırakmak istiyorsan, tam zamanı diyebiliriz.

14 Aralık tarihinde ise Yay burcunda meydana gelecek Tam Güneş tutulması, bir önceki Ay tutulması temalarını devam ettiriyor olacak. Geride bırakmak üzere olduğun senenin bir muhasebesini yapabilir, artıları ve eksileri kafanda tartabilirsin. Yeni seneye hazırlanmak için dış dünyadan kendini soyutlaman mümkün.

18 Aralık’ta Satürn artık burcunu tamamen terk ederek, Kova burcuna geçiyor. Finansal konularda biraz daha yenilikçi bir bakış açısı kazanabilirsin ancak yine de ayağını yorganına göre uzatacağın, paranın sana çalışarak geleceği, ancak emeğinin karşılığını alacağın uzun bir sürece giriyorsun. Gelirlerini ve yeteneklerini geleceğe yönelik inşa etmeye başlayabilirsin.

Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, 19 Aralık itibariyle Kova burcunda geçiş yapıyor. Jüpiter, bir sene boyunca bu konumda olacak. Satürn’ün kısıtlamalarını tam olarak engelleyemese de para evinde bulunduğu sürece, sana finansal olarak şans getireceği söylenebilir. Yeni iş fırsatları gelişebilir. Yurt dışı kaynaklı gelirlerinde artış olabilir.

21 Aralık tarihinde burcuna geçecek olan iletişim gezegeni Merkür, kendini her zamankinden daha kararlı hissedeceğini, düşüncelerini ifade ederken zorlanmayacağını gösteriyor. Çevrenle olan iletişimlerinde ciddi, açık ve net olabilir, sorunlara rasyonel çözümler üretebilirsin. Çok çalışmanı gerektirecek yeni iş anlaşmaları ve yeni projeler söz konusu olabilir.

22 Aralık’ta burcuna geçiş yapacak olan Güneş hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendini çok daha iyi hissettirecek. Özgüvenin ve cesaretin artabilir. Hedeflerine doğru daha kararlı adımlarla ilerleyebilirsin.

Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir 2020 diliyoruz. Mutlu yıllar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.