Oğlak Burçlarının En Fazla Hırs Yaptığı Konular

Astroloji dünyasında en hırslı kişiler, genelde materyalist ve enerjik burçlardan çıkar. Kendilerini motive edip hedeflerine odaklanmaya çalışırlar. Hayatlarında muhakkak bir hedef olmasını isterler. İnsanların amaçları için yaşaması gerektiğini düşünürler. Oğlak burçları da çalışkan, hırslı ve hedef odaklı kişilerdir. Hırs yaptığı konular maddi yönüyle öne çıkar.

Liderlik

Disiplinli kişilikleriyle öne çıkan Oğlaklar, planlı programlı yaşamayı severler. Yapacaklarını önceden planlar, sürprizlerden hoşlanmazlar. Çevrelerindeki insanlara da disiplini empoze etmeye çalışırlar. Kendi kuralları çerçevesinde kişileri yönetip liderlik konumunu ele geçirmek isterler. Belirledikleri kuralların çiğnenmesinden rahatsız olurlar. Yönetme hususunda çok hırslanabilirler. Dizginleri ellerine almadıkları sürece içleri rahat etmez. Hedef odaklı yaşayan kişiler oldukları için yönetim işini de kendilerine hedef seçerler. Bunun için ellerinden geleni yapacaklardır. Ortada bir rakip varsa azimleri ve hırsları katlanır. Ev yaşamında da kontrolün kendilerinde olmasını ister, en doğru idareyi kendilerinin uygulayacağını düşünürler.

Gelecek

Toprak grubu burçlarının materyalist yönü Oğlaklarda belirgindir. Hayatın maddi tarafının en büyük realite olduğunu düşünürler. Çok para harcayacaklarından değil ama zenginliği gelecek adına garanti görürler. Bunun için canla başla çalışırlar. Yoksul ve güvencesiz bir yaşam onlar için moral bozucu olabilir. Karamsar bakış açıları sebebiyle ne yapıp edip refah düzeylerini yükseltmek isteyeceklerdir. Bu onlar için ciddi bir hırs sebebidir. İyi bir eğitim için sorumlu bir öğrencilik yaşarlar. Rahat bir hayat ve sağlam bir gelecek gayesiyle sadece çalışmakla kalmaz tasarruf da ederler. Gelir gider dengesini bozmamaya gayret ederler. Kendilerinin ve aile üyelerinin masraflarını kısar, ihtiyaçları ölçüsünde harcama yaparlar. Lüksten uzak dururlar. Birikim yapmaktan ve çalışmaktan sosyalleşemedikleri için yalnızdırlar.

İtibar

Saygınlık Oğlak burçları için son derece önemlidir. Dolayısıyla tavırlarının her detayında otokontrolü elden bırakmazlar. Ağırbaşlı davranır, itibarlarını sarsacak davranışlar içine girmezler. Çocukluk dönemlerinde bile yaşlarına göre olgun ve ağırbaşlı davranırlar. Çılgın, laubali ev disiplinsiz insanları itici bulur ve onlarla uzun süre iletişim kurmazlar. Saygınlıklarına zarar vereceğini düşündükleri kişilerden uzak dururlar. Özel hayatlarında da aynı davranışları gösterirler. Eş/sevgili adaylarını da kendileri gibi muhafazakâr ve oto kontrollü insanlardan seçerler. Ayrıca hayatlarına girecek kişinin işinde başarılı, popüler ve saygın bir imajı olmalıdır. Bu anlamda çok seçicidirler. Mantık evliliği yapmaya eğilimlidirler.

Kin

Akrepler kadar bu işin piri olmasalar da Oğlaklar da kindar burçlardandır. Geçmişte kendilerine atılan kazıkları unutmaz, hafızalarının bir köşesinde saklarlar. Yaşamış oldukları kötü deneyimler Oğlakları hırslandırabilir. Özellikle maddi konularda canını yakanları unutmazlar. Mesela kendilerini yoksulluğa itenler veya ayaklarını kaydıranlar onları hırslandırır. Geçmişte kendilerinin sınıfsal olarak küçümsenmesi de kin duyma sebebidir. “Bir zamanlar fakir ama gururlu bir genç vardı, sen onu aşağılamıştın.” şeklindeki kalıp cümle muhtemelen ilk kez bir Oğlaktan çıktı. Geleceğin kaygısı, geçmişin kini onların hafızasını dönem dönem meşgul eder. Bunlarla ilgili kaygılarını ve girdikleri depresyonu aşmak için hırslarının peşinden giderler.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.