Oğlak Burçları, İlgisini Kaybeden Eşinizi Nasıl Tekrar Bağlarsınız? 

Evliliklerde iniş çıkışlar zaman zaman görünebilir veya bazen eşler birbirine vakit ayıramayabilir. Bu durum uzun sürüyorsa ortada yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir. Böyle koşullarda evliliğin normal seyrinde yürüdüğünü söylemek güçtür. Oğlak burçları, eşiniz size karşı soğuk ve farklı davranıyor ve bu durum sizi üzüyorsa birtakım girişimlerde bulunmanın zamanı gelmiş demektir. Öncelikle bunun nedenlerini anlamaya çalışmalı ve sizin de hatalarınız olmuşsa bunları düzeltmeye çabalamalısınız. İşte size ilgisiz davranmaya başlayan eşinizi tekrar kazanma yöntemleri:

Şüphelerin Esiri Olmayın!

Yaşam tarzınızda ve eşinize olan yaklaşımınızda herhangi bir değişiklik olmadığı halde size soğuk, şefkatsiz veya tahammülsüz davranıyorsa yeni bir gelişmeden kaynaklı olabilir. Ancak hemen şüpheye kapılıp, hayatında başka biri olduğunu düşünmeyin.

Sosyal medya hesaplarından takip ettiği kişileri inceleyip, paylaşımlarını ve yorumlarını gözden geçirmeniz, telefon konuşmalarını dinlemeye çalışmanız, devamlı eve geliş gidiş saatlerini gözlemeniz, ortak tanıdıklardan bilgi almaya çalışmanız, her ikiniz için de hayatı cehenneme çevirebilir ve ilişkinizi daha da zora sokabilir.

Bunları yapıp, kendi kendinizi zor durumlara sokacağınıza, eşinizle size olan soğukluğu konusunda açıkça konuşmayı deneyin, onun da kendine göre haklı sebepleri olabileceğini göreceksiniz. Belki sizden kaynaklı bir tavır değişikliği söz konusu olabilir. Eşinizi fark etmeden kıracak bir davranışta bulunmuş olabilirsiniz. Bu durumda sorunlarınızı konuşarak çözmek, gizli saklı işler çevirmekten çok daha yararlı ve pozitif bir davranış olacaktır.

Ona Daha Çok Zaman Ayırın

İş yaşamına düşkünlüğüyle bilinen Oğlak burçları bazen işkolikliği artırdığının farkına varamaz. Kariyer hırsı yüzünden özel hayatını ihmal edebilir. Eğer mesai saatlerini gereksiz yere uzatıyorsanız, cumartesi günlerinizi de işinize ayırıyorsanız eşinizi fazla görmüyorsunuz demektir. Bu durum onun sizden uzaklaşmasına sebep olmuş olabilir. Çalış çalış nereye kadar?

Bundan sonra işkolikliği azaltıp eşinizle daha çok vakit geçirmelisiniz. Hafta sonları kaçamaklar yapıp farklı bir yere gidebilirsiniz. Doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel günlerde ona sürprizler yapın. Yüzüne karşı daha ilgili davranın, iltifat edin, onu sevdiğinizi söyleyin. Cinsellik konusunda çekingenliğinizi üstünüzden atın. Bu eşinizi size daha çok yakınlaştırır ve kendisini sizin yanınızda daha rahat hissetmesini sağlar. İyi bir cinsel hayatın mutlu bir evlilik için çok önemli olduğu su götürmez bir gerçektir.

Dış Görünüşünüze Özen Gösterin

Oğlak burçları görünümlerinde her ne kadar belli bir standardı tutturmaya özen gösterseler de süslenmekle fazla zaman harcamayıp, sade bir stil tercih ederler. Hayat arkadaşınızın size olan ilgisizliği belki dış görünüşünüzle alakalıdır. İşleriniz dolayısıyla kendinize fazla zaman ayıramıyorsanız, özensiz giyiniyorsanız, bu sizi bakımsız gösterebilir. Eşiniz sizin ne kadar yoğun olduğunuzu bildiği için size anlayış gösteriyor olabilir ama içten içe artık daha bakımlı bir eş görmek de isteyebilir. Oğlak burcu kadınları bundan sonra biraz daha havalı ve dişi giyinebilirsiniz. Eşinizle özel bir davete katıldığınızda makyajınızı ihmal etmeyin, etkileyici parfümler kullanın. Saçlarınıza özen gösterin, beyazlama varsa boyatın. Yıpranmışsa saç bakım ürünleri kullanın.

Yorgunluk nedeniyle yıpranabilen cildiniz için arada bir güzellik salonlarına uğramanız size kendini daha iyi hissettirebilir. Daha enerjik ve genç bir görünüme kavuşmak için ille de estetik olmak zorunda değilsiniz. Botoks, dolgu veya diğer yeni yöntemlerle daha canlı ve taze bir cilde kavuşabilirsiniz. Bunları cildinize dozunda uygulattığınızda doğal görünümünüzü kaybetmezsiniz. Fazla kilonuz varsa yediklerinize dikkat edin, az yiyin çok hareket edin. Bol miktarda su için. Zayıf bir beden sizi daha genç gösterecek ve daha hareketli olmanızı sağlayacaktır.

Oğlak burcu erkekleri ise eğer kiloluysanız diyet yapıp spor salonlarına başvurabilirsiniz. Genelde göbek sorunu olan Oğlak erkekleri sporla forma kavuşabilirler. Biraz daha şık giysiler giyin, kaliteli markalara yönelin. Eğer eşiniz sakaldan haz etmiyorsa tıraş olup ona daha iyi görünebilirsiniz. Cildiniz için siz de güzellik salonlarına uğrayıp ufak dokunuşlar yaptırabilirsiniz. Günümüzde artık erkekler de bu tarz işlemleri sıklıkla uyguluyor. Evin içinde özensiz giyinmekten kaçının ve günlük kıyafetlerinizde de belli bir standardı tutturmaya çalışın.

Gereksiz Sorumlulukları Azaltın

Eğer yukarıda belirttiğimizin aksine eşinizin üzerine fazla düşüyorsanız bu onu şımartmış veya sıkmış olabilir. İkili ilişkilerde insanlar genelde üzerine fazla düşeni değil daha dengeli yaklaşanı arzularlar. Ona ebeveyn gibi yaklaşıp yemek alışkanlıkları, ev işleri, kıyafetleri, hizmet gibi konularda fazla ilgili davranırsanız sizi eşten ziyade bir anne baba gibi görme tehlikesi vardır. Sorumluluk sahibi Oğlaklar bunları yaparken bazen dozu fazla kaçırıp romantizmi ıskalayabilirler. Mantıkları duygularından önce geldiği için duygusal konularda zaman zaman yetersiz kalmaları mümkündür.

Ev işleri gibi konularda her şeyi siz üstlenmeyin. Üzerine fazla düşmeyin. Davranışlarıyla ilgili “Şunu yap, bunu böyle yürüt” gibi komutlar vermekten kaçının. Kararlarını kendisine bırakın. Olgun olabilirsiniz ama onun anne babası veya müdürü değilsiniz. Ayrıca eşinizi gereksiz iltifatlara boğup şımartmayın. Bu davranışlar evlilikte onun üstün kişi olduğu algısını yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.