Öfkeli Koçların En Fazla Tartıştığı Burçlar

Astroloji aleminin en asabi burcu olan Koçlar, hayatın rutini içinde çok fazla kavgaya bulaşır. Kendilerine ne kadar hakim olmaya çalışsalar da en ufak bir problem bile onları öfkelendirebilir. Bu durum özellikle canları sıkkınken yaşanır. Bir kibritle alev almaya hazır benzin deposu gibidirler moralleri bozukken. En fazla tartıştıkları burçlar ise inatçı, emir almayı sevmeyen veya kendileri gibi kavgacı kişilerdir. Koçlar kararları sorgulanmaksızın dediklerinin yapılmasını ister. Aksi takdirde anlaşmazlık ve sürtüşmeler kaçınılmaz olur.

Kendileri Gibi Tartışmacı Olan Aslanlar

Ateş grubun mensubu olarak Koçların en fazla tartıştığı burçtur Aslanlar. Benzer yapıdaki kişilikleriyle mutlak otorite olmak isterler ortamlarda. İkisinin de doğasında hükmetmek vardır. Koçlar ağzına geleni çabucak söyleyen eleştirel tarzıyla, onları kızdırır. Kendileriyle ilgili olumsuz yorumlara asla tahammülü yoktur Aslanların. Aynı şekilde emir almaktan da haz etmezler. “Ormanların Kralı’na talimat vermek kimin haddine!” minvalinde bir cümle çıkar ağızlarından.  Sözlerinin dinlenilmemesine sinirlenen Koçlar ise yumruklarını masaya vurur ve hararetli bir kavgaya tutuşurlar Aslanlarla. Etraflarındaki kalabalık ise bu iki güçlü rakibin sert düellosuna müdahale etmekten çekinir.

Kurallarını Dayatan Oğlaklar

Tepkisini asabi bir ifadeyle göstermese de ağırlığını bir şekilde belli eden kişilerdir Oğlaklar. Koçlarla iş dünyasında yönetim konularında sık sık anlaşmazlığa düşerler. Onların formüllerini umursamaz, değil kendi yol haritalarını çizerler. İş yaşamında bu iki burcun çatışması bir ipte iki cambazın oynama çabasına benzer. İnatçı ve kurallarını dayatmaya çalışan Oğlaklar karşısında, kendi bildiği yoldan gidilmesinde ısrar eder Koçlar. Önerileri kabul edilmezse tansiyon giderek yükselir. Kendileriyle emirvari konuşan Oğlaklara sert yanıtlar verirler. Tartışma sonucu iki taraftan biri istifa etmediği sürece bu çatışma durumu sürer gider.

Otoritelerden Hoşlanmayan Kovalar

Koçların zaman zaman sorun yaşadığı burçlardan biri de Kovalardır. Otoritelerden haz etmeyen bu kişiler muhalif yönleriyle bilinir. Hal böyle olunca baskın yapıdaki Koçlarla sık sık tartışırlar. Onların verdikleri emirleri umursamaz, kafalarındaki plana göre davranırlar. Bu iki burcun ortak yönü, fikirlerine itiraz edilmesinden hoşlanmamalarıdır. Karşılıklı inatlaşma bir kavganın fitilini ateşler. Koçlar kadar olmasa da Kovaların da asabi olduklarını söyleyebiliriz. Koç burçlarının ağırlığı altında ezilmezler asla. En azından çeneleriyle karşılık verir, muhalefet etmekten çekinmezler. Uzlaşmaz yapıdaki bu iki burcun sürtüşmesi, arabulucular devreye girmeden netliğe kavuşamaz.

Dırdırcı Yapıdaki Başaklar

Eleştirel yapılı Başaklar, tasvip etmedikleri durumları çatır çatır dile getirir her zaman. Bu konuda kendilerini tutmaları mümkün değildir. Sürekli bir memnuniyetsizlik hakimdir tavırlarına. Öfkeli Koçlar ise şikayetçi ve dırdır eden kişilere tahammül edemez. Bu sebeple Başaklarla pek anlaştıkları söylenemez. Aralarında flört veya evlilik bağı varsa zıtlaşmalar kaçınılmaz olur. Temizlik, evle ilgili sorumluluklar ve diğer işlerle ilgili çok fazla beklentileri bulunur Başakların. Sabırsız Koç burçları ise Başakların, kafayı dünyevi işlerle bozmasından sıkılır. Seslerini zaman zaman yükselterek onlarla hararetlice tartışırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.