Öfke Patlamasından Sonra Burçlar Neler Yapar

Herkesin bir bam teli var. Birileri dokunmaya görsün işte orada kıyamet kopar. Saniyeler içerisinde gözlerden alevler de çıkar, okkalı küfürler de havada uçar, hatta yumruklar birbiri ardına patlar. Öfke bulutları dağıldığında geride ne kalır peki? Pişmanlık mı, gözyaşları mı, intikam planları mı? Kişiye göre değişmekle birlikte hepsi tabii. Daha fazlası belki. Her burcun öfke patlamasının ardından takındığı birbirinden farklı tavırları gibi. Bir bak bakalım, senin burcunun neymiş tepkisi? Aman, savaşçı yanını gösteren Mars burcuna bakmayı da unutma. O da nesi diyorsan, Moyra uygulaması yanında.

Saman Alevi Gibi Parlayıp Sönen Koç

Hayatı her zaman gelişine göre yaşayan Koçların öfkelenme süresi saniyelerle değil, saliselerle ölçülebilir. Derin derin nefes alıp, sakinleşmeyi beklemek pek onların tarzı değildir. Önemsiz görünen konular bile bir anda büyük bir meseleye dönüşebilir. Bir anda parlasa da kısa sürede sakinleşmeyi bilir. Öfkesindeki hızı gibi affetmeye de her zaman meyillidir. Birkaç güne kalmadan tüm yaşananlar hafızasından silinir.

Öfkelense Bile Kalbine Söz Geçiremeyen Boğa

İster en nefret ettiği sözleri söyle ister karşısında onu sinir etmek için tepin, kolay kolay Boğalara sökmez. Soğukkanlılığından da sabrından da ödün vermez. Her şeyin bir sınırı olduğunu da unutmamak gerek tabii. Bir Boğa sinirlendiyse karşısındaki kollamalı kendini. Öyle bir öfke ki bu, yıllarca sessiz göründükten sonra patlayan bir volkan gibi. Ateşi sönene kadar günler, haftalar geçer. En sonunda ise affedilmez bir kabahat işlenmediyse zamanla her şey eski haline döner.

Öfkesinin Tozu Bile Kalmayan İkizler

İkizler, her daim neşeyle anılan burçlardan biri. Dikkat edilmesi gereken tek nokta gelgitleri. Dün normal karşıladığı bir olaya bugün nasıl tepki vereceğini kim bilebilir ki? Haklılık payları da yok değil, insanın moduna göre hayata bakışı da zaman zaman değişir. Neyse ki öfkesi yeri yerinden oynatan cinsten değil. Belki ilk etapta gemileri yakar ama suların durulması için biraz vakit yeterlidir. Birkaç saate kalmadan kızgınlığını ya da küskünlüğünü bile unutabilir.

Meseleyi Rafa Kaldırsa Da Unutmayan Yengeç

Yardımseverliği, merhameti, şefkati… Yengeçlerin değişmez özellikleri. Karşısındakinden beklentisi de iyi niyetini suistimal etmemesi. İşlerin yolunda gitmediğini fark edip öfkelendiğinde bile susmak olur ilk tepkisi. Olayları çözümsüz bırakmak için değil, tek beklentisi karşısındakinin hatasını anlayabilmesi. Anlayabiliyorsa ne âlâ üzerinde durmaz, kapatır meseleyi. Unutulmaması gereken ise kin tutmasa da kendisine yapılanı asla ama asla kalbinden silemeyeceği.

Öfkesinde ve Sakinliğinde Hız Rekoru Kıran Aslan

Yüce gönüllülüğü ve içtenliğiyle tanınan Aslanlar, tepesinin tası attığında bambaşka biri. Bir anda kükrer, ne denli öfkelendiğini yedi cihana belli eder. Hırsını alana kadar da karşısına çıkmaya cesaret eden herkesi doğduğuna pişman eder. Söylediklerini kast ettiği için değil, dediğimiz gibi ne kadar sinirli olduğunu göstermek için. Ne kadar hızlı öfkeleniyorsa bir o kadar hızlı da sakinleşir. Kükreyen bir Aslanken birkaç saat sonra hiçbir şey olmamış gibi davranan uysal bir kediye dönüşebilir.

Yaşananları Bir Kenara Yazan Başak

Çelik gibi sinirlere sahip burçlardan biri pek tabii Başaklar. Ne başkaları gibi öfkeyle çevresine bağırır ne de sinirini oraya buraya fırlattığı eşyalardan çıkarır. Verebilecekleri yegane tepki, kendine hakim olabilmek adına derin derin nefes almak olabilir. Yeterli değilse sadece çıkıp gitmeyi tercih edecektir. Nihayet sakinleştiğinde ise hiçbir şey olmamış gibi geri gelir. Her şey yolunda gibi davransa da sonrasında kendisine yapılanı karşısındakinin burnundan fitil fitil getirir.

Öfkesinden Kaçarken Kinine Tutunan Terazi

Terazileri uzaktan yakından tanıyan herkes bilir ki, onlar dünyaya barışı ve adaleti temin etmek için gelmişler adeta. Haliyle ne sinir harpleriyle işleri olur ne de sonu gelmez kavgalarla. Kalbi paramparça olsa bile öfkesini belli etmez asla. Orta yol bulmak adına umutları tükendiyse sessizce bir adım geri çekilir, sinirden tırnaklarını kemirir. Öfkesi elbet bir gün geçer de unutamayacağı kırgınlıkları kalır geri. Zamanı geldiğinde de gün yüzüne çıkar kini!

Hesabı Kapayana Dek Gözünü Uyku Girmeyen Akrep

Öfkeden kırıp dökmek, ağzına geleni söylemek ya da sinirinden gözyaşı dökmek… Çoklarının sinirlendiğinde sergilediği halleri. Akreplerin korkulması gereken yanı ise öfkelendiğinde derin bir sessizliğe gömülmesi. Sakinliğini korur korumasına ama arkasında kendisine yapılanın bedelini misliyle ödetecek planları gizli. Nitekim “Affettim” dese bile hesabı kapatana kadar gözüne bir damla uyku girmez ki!

Neye Sinirlendiğini Unutmaya Meyilli Yay

Yaylar hayatı olabildiğince basit ve mutlu yaşamaya bakar. Ne modunu düşürecek gereksiz tartışmalara girer ne de olmayacak meselelere öfkelenip sinirlerini gerer. Tüm bunlar olmazsa olmaz yaşam prensipleri değil tabii. Duygularını açıkça dışa vuramadıktan sonra özgürlükten bahsedilebilir mi? Öfkelendiği anlarda dişlerini göstermekten çekinmez, içindekileri boşaltmadan rahat etmez. Çok geçmez, zihninde neye sinirlendiğinin izi bile görünmez.

Nerede Duracağını Bilen Oğlak

Ağır başlılığı ve olgunluğu ile gönüllerde taht kuran Oğlaklar, öfkesine nadiren tanık olunan burçlardan biri. En sinirli halinde bile ölçülülüğü göz önüne alır, tek bir sözüyle kavgayı noktalandırır. Yeniden yüz yüze bakacağı insanla tüm köprüleri atmak marifet değil sonuçta. Sadece nerede duracağını bilmek mesele. En nihayetinde sözünü kimseden esirgemez, affedemediği kimseleri de kalbinde kendine yük etmez.

Karşısındakini Çileden Çıkaran Kova

Kovalar oldum olası yanaşmaz sonuna bir türlü varılamayan tartışmalara katılmaya. Ateşi yükselen ortamlarda figüran olmak yerine kaçıp gitmeyi bile seçebilir hatta. Öfkesinin muhatabı bırakmıyorsa peşini, o zaman başka! Külahları oracıkta değişiverir. Kendine has tarzıyla pasif agresif hallerinin karşısındakini çileden çıkaracağını iyi bilir. Sivri dili ile öfkesinin hedefindeki kişiyi darmaduman edebilir.

Öfkesi Yine Kendini Yaralayan Balık

Duygusal, anlayışlı ve merhametli yapısıyla tanıdığımız Balıkları, öfkeden gözü dönmüş bir şekilde görmek çoğu zaman mümkün değil. İşlerin raydan çıktığını hissettiğinde geri plana çekilir, hatanın nerede olduğunu bulmak için didinir. Kendine hakim olamadığı durumlarda ise haklı olsa bile kendini sanık sandalyesine oturtabilir. Bir başka deyişle öfkesiyle yaraladığı kişi yine kendisinden başkası değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.