Obsesif Kompülsif Bozukluğu Olan İki Burç!

Beş dakikada bir ellerini yıkamaktan kendini alıkoyamıyor musun? Temizlik yapmadan duramıyor, çantanda ıslak mendil olmadan sokağa adım atamıyor musun? Bir şeyleri kontrol etmeden duramıyor, her şeyin simetrik olması için büyük uğraşlar mı veriyorsun? Sağ elinle bir şey yaptıysan sol elin de aynısını tekrarlamak için hazır mı bekliyor? Kendinin ya da çevrendeki insanların zarar görmesinden korkuyor, paranoyak davranışlar mı sergiliyorsun? Söylenen her sözden anlam çıkarmaya çalışıyor, artık bir doktorun kapısını çalma zamanı geldiğini mi düşünüyorsun? O zaman hoş geldin diyelim, seni de Başak ve Akreplerin hemen arkasına buyur edelim! Konumuz obsesif kompülsif! Yani takıntılı olma durumu.

Birincilik Kupasını Başaklar Kaldırıyor

Takıntı kelimesinin eş anlamlısı, ayrıntıların baş kahramanı! Çamaşır suyunda kırk gün kırk gece bekletilmiş düşüncelerinden bir türlü kurtulamayan Başaklar, temizlik konusunda Ayşe Teyze’ye röveşatayla gol atarlar. Gece yatmadan kapıyı, evden çıkmadan ocağı defalarca kontrol eder; ütüyü fişte bıraktım mı diye düşünürken akıllarını peynir ekmekle yerler. Evdeki simetri mevzusuna hiç girmiyoruz. Mübarek sanki altın oranı bulacak, Da Vinci’yle yarışacak. Fakat böyle giderse asla huzur bulamayacak. Obsesiflik tahtından bir türlü kalkamayacak.

Saniye Farkıyla Akrepler İkinci Sırada!

Obsesyon keşke Teoman’ın şarkısında söylediği kadar basit olsa: “Tanırsınız benim gibileri boş sokaklardan, çizgilere basmadan yürümeye çalışan insanlardan! Fakat o işler öyle olmuyor işte. Obsesif kompülsif denilen durum, kişinin bilinçaltından ortaya çıkıyor, düşüncelerini ele geçiriyor, davranışlarıyla bütünleşiyor. Tıpkı aklında sürekli bir tilki dolaşan Akreplerde olduğu gibi. Kuşkularına yenik düşen bu arkadaşların hayatları en az Başaklar kadar oldukça zor. Acaba sevgilim şu an nerede? Kiminle? Ne yapıyor? Ya da en yakın arkadaşım arkamdan sinsi sinsi kuyumu mu kazıyor? Restoranda iltifat eden garson bir şey mi ima etmeye çalışıyor? İşte Akrep burcu böyle düşüncelerle aklını kaçırıyor, kendini kutu kutu ilaç kullanırken buluveriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.