Norm Ender’in Asiliğinin Sebebi Burcunda Gizli

Rap müziğin popüler isimlerinden Norm Ender asabi ve fevri karakteriyle dikkat çeker. Rap müziğin asi ruhu, onun hırçın kişiliğiyle bütünleşir. Ünlü sanatçı rakip gördüğü meslektaşlarıyla çok sık atışır. Onlara “diss” attığı “Mekanın Sahibi” adlı parçası hayranları tarafından çok beğenilir. Rekabetten asla çekinmeyen Norm Ender, müzik çalışmalarını ve başarılarını, rakiplerininkiyle zaman zaman kıyaslar. Bu hırslı ve öfkeli kişiliğinin sebebinin altında Koç burcu olmasının motivasyonu yatar.

 Hırçın ve Asi

İzmir Bornova doğumlu olan Norm Ender’in asabi kişiliğinden ötürü hayatında kavga gürültü pek eksik olmaz. Asi bir ergen olarak çok fazla hadiseye bulaştığı için lise eğitimini yarım bırakır. 90’lı yıllarda Türkiye halkını rap müzikle tanıştıran Cartel grubunun rüzgarına o da kapılır ve rap müziğe ilgi duymaya başlar. Koç burcu olarak belki de bu sert müzikte kendini bulur. İçinde argo sözler içeren şarkıları beğenilerek dinlenirken hırçın kişiliğini adeta şarkılarına aktarır. Kliplerine ve fotoğraf projelerine bile fevri ve asabi tavrı yansır. Açık sözlü kişiliğiyle Twitter hesabından, kamuoyundan kendisine gelen eleştirilere çekinmeden cevap verir.

Enerjik

Ateş grubu mensubu olarak yüksek dinamizmini her haliyle kanıtlar Norm Ender. Şarkılarında coşkulu kişiliğini, kliplerinde bol voltajlı enerjisini gözlemleyebilirsiniz. Kalabalıklar halinde çektiği klipleri, hiperaktifliğiyle bütünleşir. Aksiyon dozu yüksek konserlerinde yerinde durmaksızın seyircisini de coşturur. Sosyal medya hesaplarına da Koç burcunun heyecanlı ve çocuksu ruhunu katar. Akrobatik hareketlerini ve spor yaptığı fotoğrafları da sık sık paylaşır. Yay burçları kadar olmasa da gezmeyi, yeni yerler görmeyi ve hayatın tadını çıkarmasını iyi bilir. Burcunun sportif ve cool giyim tarzı da Norm Ender’de fark edilir.

Rekabetçi

Yenilgi veya bir yarışın gerisinde durmak Norm Ender’in kişiliğiyle bağdaşmaz. Son yıllarda iyi bir çıkış yakalayan Ben Fero, Ezhel gibi rapçileri kendisine rakip gördüğünü tepkileriyle belli eder. Onları mesleki anlamda eleştirerek, özenti ve orijinallikten uzak işler çıkardıklarını öne sürer. Killa Hakan, Ceza, Ezhel ve Ben Fero’nun “Fight Kulüp” adlı düeti, Norm Ender tarafından acımasızca eleştirilir. Ünlü rapçi bu şarkının kendisine “diss” amaçlı yorumlandığını iddia eder. Konuyla ilgili en fazla tartışmayı yaşadığı Killa Hakan kendisine “sosyete çocuğu” lakabını takar. Kavgada sular durulsa da aralarındaki soğuk savaş sürmektedir.

Yenilikçi

Kendini sürekli yenilemeyi seven Norm Ender, kariyerinin ilk yıllarından bu yana dönüşüm geçirir. Burcunun etkisiyle daha çocukluk yıllarında çok az insanın bildiği rap müziğin, takipçisi ve öncülerinden olur. Çok genç yaşlarda yazdığı rap parçaları çevresinde beğenilirken, sosyal medyanın da desteğiyle yıldızı giderek parlar. İlerleyen süreçte parçalarındaki argo ve küfürlü sözleri azaltarak kabuk değiştirir. Özel yaşamında da kendini sürekli geliştirir. Lise eğitimini bile tamamlayamadığı halde kişisel gelişimini ve kültürel bilgisini ilerletir. Dünyadaki trendlere geniş bir perspektiften bakıp gündeme entegre olur. Dijital alemdeki her türlü yeniliği yakından takip eder.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.