Nişanlanmak İsteyen Burçlar Önce Bunları Yaşamalı!

Evliliğe atılan ilk adımlardan biri nişan! Heyecanlar başlar, koşuşturmacalar ve tatlı gerginlikler. Kimisinin en büyük hayali nişanlanıp evlenmek, kimisi için de belki de hiçbir anlam ifade etmeyen bir geçiş süreci! Senelerce çalışıp kendini maddi güvenceye aldıktan sonra hemen bir nişan ve arkasından evlilik isteyenler, gerçek aşkı bulunca evliliğe ilk adımı atmak isteyenler, özgürlüğünü kısıtlamayacağına inandığı kişiyle bu yola baş koyanlar… Peki burcuna göre sen hangisisin?

Koç

Bu satırları okurken nişanlı bile olabilirsin! Senin gibi cesur, aceleci ve hevesli biri kendini gerçekten hazır hissettiğinde evlilik yoluna ilk adımı hemen atmayacak da ne zaman atacak? Farklı karakterlerde birçok kişiyle ilişki deneyecek, sonrasında bu gelip geçici ilişkilerden sıkılacak, hayatını bir düzene oturtup aile kurmak isteyeceksin! Tabii öncü bir karaktere sahip olduğunu unutmamak gerek, o yüzden hiç beklenmedik anlarda sağ gösterip sol vurarak herkesi şaşırtabilir, ani bir evlenme kararı alabilirsin!

Boğa

Yaşamının çoğu anında geleneksel düşünce yapısında olabilir, aile odaklı bir hayat yaşamak isteyebilirsin, ama bu koşarak evlilik yolunda ilk adımı atacağın anlamına gelmez! Hayatını maddi yönde keyifle, sıkıntısız bir şekilde devam ettirebileceğine, hatta bunu garanti altına aldığına inana kadar nişanlanmak istemeyebilirsin. Param varsa korkun benden diyerek, hemen bir nişan, sonrasında tam da istediğin gibi bir düğün ile aile hayatını kurmaya başlayabilirsin!

İkizler

Şimdi sen bir kere Zodyak’ın en flörtçü burçlarından birisin bu konuda bir anlaşalım! Bir parça bağlanma sorunun da var, bu da ikinci bir gerçek! Evet bu zamana kadar birçok ilişki yaşamış, hatta deli divane aşık bile olmuş olabilirsin, ancak ne olursa olsun kendini gerçekten birine ait hissetmen zor. Her an ayrılma potansiyelin var, bu yüzden nişanlanma, evlilik düşünceleri falan sana biraz uzak geliyor. Ta ki hayatının her alanında seninle aynı fikre sahip olacak biriyle karşılaşana kadar!

Yengeç

Aşkı seviyor, ona inanıyorsun! İlişki yaşamanın kolay olmadığını, hatta bir sürü zorluk getirdiğinin de fazlasıyla farkındasın. Instagram’ında bol bol nişan ve düğün fotoğrafları görmeye başlayınca sen de bir an önce nişanlanıp evlenmek isteyebilirsin! Tabii bunun için gerçekten sevdiğin, duygusal olarak seni destekleyen, kendini güvenli hissettiren birini bulman gerektiği konusunda hem fikiriz değil mi? 🙂

Aslan

Nişanlanmak, evlenmek gibi konuları senin de düşündüğün zamanlar oluyor tabii ki, ancak hayatının en önemli hedeflerinden biri değil. Eğer güzel bir yüzük istiyorsan kendin alabilir, göz alıcı fotoğraflarının olmasını istiyorsan en iyi fotoğrafçıyı bulup ona modellik yapabilirsin! Bunlara hiç ihtiyaç duymayabilirsin bile. Ne de olsa sen kendi kendine yetebilme potansiyeline sahipsin. Ama seni sürekli poh pohlayan, sürekli sana iltifatlar eden bir sevgili buldun mu kaçırmak istemeyebilirsin! Eminiz nişanınız da fotoğraflarınız da ışıl ışıl olacak!

Başak

Önce bir kariyerinde başarı basamaklarını tırmanmaya başlaman gerek! Detaycı, dikkatli, üretken ve çalışkan bir karakterin, hayatında önce bu alanda gelişim göstermek istemesi çok normal. Hedeflerin var ve bunlara ulaşmadan nişanlanmayı, evlilik yolunda ilk adımı atmayı düşünmüyorsun. Fakat bazen seçiciliğin öyle bir tutuyor ki, aradığın aşkı hiç bulamayacakmışsın gibi hissettiriyorsun. Korkma, senin gibi düzeni seven birisi elbet aradığı aşkı bulur, nişan fotoğraflarını tek tek albüm yapar 🙂

Terazi

İkizlere flörtçü diyoruz ama sen de en az onun kadar flört etmeyi seviyorsun! Gerçek aşkın var olduğuna inandığın için onu bulmadan nişanmış, evlilikmiş hiç bu düşüncelere girmeyeceksin. Tabii aşık oldun diye körü körüne de nişan yapmayacağın kesin! Bir kere denge senin için hayatının her alanında çok önemli. Mantığınız uymalı, sağlıklı bir iletişiminiz olmalı, entelektüellik seviyeleriniz bile eş değerde olmalı! Ama Terazi’sin sonuçta, bir anda çok aşık olup kimseyi dinlemeyerek, Instagram’da “nişanlandık!” fotoğrafları da paylaşabilirsin!

Akrep

İster annen “evde kaldın” desin, isterse konu komşu “yok mu biri desin”, isterse de aile büyükleri “biz de torun sevmek istiyoruz” desin. Hiçbir kuvvet sana istemediğin bir nişan yaptıramaz! Kontrolü elinde tutmayı sevdiğin için tam anlamıyla hazır olana kadar karşı tarafa hiçbir şekilde çaktırmazsın. Bir sabah uyandığında tamam artık evlenebilirim diye hissedebilir ve bunu hemen sevdiceğin ile paylaşmayı isteyebilirsin!

Yay

Bağımsızlığına ve özgürlüğüne her şeyden çok değer veren Yay, arkadaşlarının arasında en son nişanlanacak kişi! Senin gibi gezmeye tozmaya bayılan, özgür ruhunu boğmayacak, girişken ve sıcakkanlılığından keyif alabileceğin birini bulduğun zaman nişanlanmayı düşünmeye başlayacaksın. İçindeki bağlanmaktan kaçan bir taraf olduğunu da unutmamak gerek, o yüzden işler istediğin gibi gitmiyorsa nişanı atman şaşırtıcı olmaz!

Oğlak

Çeyizini dizdin mi artık evlenebilirim diye düşünmeye başlarsın! Maddi durumlarınıza bakar, eğer hem senin hem de sevgilinin durumu üst düzeye ulaştıysa, ilk adımı atarsın. Ama sonuçta Oğlak burcusun, “Artık evlenmem gerek, yoksa evde kalacağım!” düşüncesine girerek görücü usulü biriyle tanışıp hemen nişanlanabilirsin de! Romantizmi gereksiz bulursun, hatta nişanlanmak, evlenmek, çok basit şeyler diye düşünürsün!

Kova

Bireysel ve bağımsız Kova, çevresindeki herkesin tek tek nişan kutlamasına gider, tebrik eder, evlendirir, hatta arkadaşlarının çocuğu bile olur, ondan sonra evlenmeye karar verir! Ancak aşk evliliği hiç sana göre değil. Tüm adımlarını mantık üzerine attığın için, evlilik yolunda ilk adımı atacağın kişinin aynı zamanda çok yakın arkadaşın da olması gerek! Bazen sırf o kişiye yardım edebileceğini düşündüğü için bile nişanlanabilirsin!

Balık

Gerçek bir romantik olan Balık, hayatının geri kalanını en sevdiği kişiyle geçirmek için yanıp tutuşur! Ne de olsa sen hayallerin, duyguların ve romantizm için yaşıyorsun! Ama gel gitli duyguların, aklı bir karış havada hallerin yüzünden sağın solun hiç belli olmaz, ne zaman evliliğe ilk adımı atacağını kimse tahmin edemez! Kesin olan bir şey varsa o da hislerindir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir