Nikahta Keramet Vardır Sözünü Çok Yanlış Anlayan 3 Burç!

Atalarımız boşuna dememiş nikahta keramet vardır diye. Düne kadar “İki dünya bir araya gelse ben onunla evlenmem” ya da “Bir ömür aynı yastığa baş koymak mı? Aman aman, ben sıkılırım” diyenler bile bir bakıyorsun kavgasız gürültüsüz yılları deviriyor. Bambaşka beklentilerle nikah masasına oturup, bambaşka bir hayatla karşılaşanlar da yok değil. Onlar da kerameti ikinci nikahlarında arıyor. Yeni bir hayal kırıklığında ise “Allah’ın hakkı üçtür” deyip, yeniden düğün hazırlıklarına başlayabiliyor. Tabii artık doğru kişiyi bulduğuna ikna olduysa! Evliliği toplum yaşamında olmazsa olmaz bir kurum olarak görenlerden tut, yalnız kalmak istememeye kadar birçok sebebi var. Yoksa insan neden nikah defterine imza üstüne imza atar? Nikahta keramet vardır sözüne güvenip, nikah memurlarıyla içli dışlı olan 3 burç yeni yazımızda!

Yıldırım Nikahıyla Evlenen Koç

Koçların en öne çıkan özellikleri şüphesiz tez canlılıkları. Ne istediğini elde etmek için bir köşede oturup sabredebilir ne de armut piş ağzıma düş misali birinden medet umabilir. Aşklarında da benzer bir durum geçerli. Birine sahiden aşık olduğuna kanaat getirdiyse tüm dürüstlüğüyle gider, hislerini açık açık söyler. Öyle gönül eğlendirmek ya da zaman geçirmek falan tarzları değil. Hızını alamaz, işleri hemen ciddiye bindiriverir. Evlilik için gün almaktan tut, düğün salonunu kiralamaya kadar her şeyi günler içerisinde halledebilir. “Gerçekten emin misin, bir sakince düşün ya da bu kadar aceleye ne gerek var” sözlerine ise güler geçer çoğu zaman. Takar sevdiğini koluna, hiç uzatmadan imzasını atar yeni bir hayata.

Evliliği Toplumsal Alanda Olmazsa Olmaz Gören Yengeç

Yengeçlerin zihinlerinde belli başlı bazı evreler var. Okulunu bitirmek, mesleğini eline almak, düzenini kurmak gibi. Hepsi de onların gözünde toplumsal yaşamdaki ilerlemelerinin birer göstergesi. Ancak yetişkinlik evresine geçişlerinin en somut delili ise evlilikleri. Mutlu olacağı biriyle karşılaştıysa beklemenin kime ne faydası var ki? Çok geçmeden ailesiyle tanıştırır, herkesin rızasını alır. Hatta ve hatta çoğu zaman sadece ailesinin beğendiği bir kişiyle bile evlenmeye hazırdır. Dediğimiz gibi kendi yuvalarını kurma ve çoluk çocuğa karışma hayalleri için “Ben daha gencim” ya da “Hayatımı yaşamak istiyorum” gibi argümanlar, bir kulağından girer öbür kulağından çıkar. Kız isteme, nişan, kına, düğün… Hepsine bir çırpıda hazırlanır, 25’ini görmeden dünya evine girer.

Aşkla Ayakları Yerden Kesilen Balık

Alınmaca gücenmece yok! Balıklar, hayata bir başlarına göğüs germektense birilerinin kanatlarının altında kalarak devam etmekten yana burçlardan biri. İşin içinde aşk olması koşuluyla! Fazlasıyla şanslılar ki aşık olacakları hemen herkes bir şekilde çevresindedir. Bir kez göz göze gelmeye görsün, artık ayakları yerden kesilmiştir. Evlilik için de hiç geciktirmeden doğrudan nikah tarihi başvurusunda bulanabilir. Ailesinin onayını almakmış, maddi durumları gözden geçirmekmiş, ileride nasıl sorunlarla karşılaşılabileceğini düşünmekmiş… Ohoo, bir kez olsun aklına getirmez bile. Hayata karşı bakış açıları da çoğu zaman “Aman her şey olacağına varır” şeklinde olduğundan hiç uzatmadan nikah masasına oturuverir. Aşka aşık bir burçtan da tam olarak bu beklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.