Nikah Şekerini Burcuna Göre Seçmenin İpuçları

Evleniyorsun ve evlilik işlemleri, ev hazırlığı, düğün planlaması, gelinlik seçimi derken sıra küçük ama yorucu işlere geldiyse eğer nikah şekerini seçme aşamasına geldin demektir. Peki, neye göre ve nasıl seçeceksin nikah şekerini? Eğer belirlediğin veya çocukluğundan beri hayalinde olan bir seçeneğin yoksa sana burcunun özelliklerine göre nikah şekeri seçmeni tavsiye ediyoruz. İşte burç burç önerilerimiz…

Çocuksu Yanını Ortaya Çıkaran Koç Burcu

Hala içindeki çocuğun yaşadığını düşünüyorsan bırak bilindik badem şekerini! Çünkü sana çocuklara özgü şekerlemelerden bir nikah şekeri seçmeni tavsiye ediyoruz. Mesela bonibon ya da sürpriz yumurta harika bir seçenek olur ama nikah şekerini tek başına seçiyorsan. Hayallerimiz bonibon olsa da gerçekte “Misafirleri kendine güldürmeyeceksin herhalde!” diyen bir kayınvaliden ya da nişanlın olabilir. O yüzden belki bu kadar büyük bir cesaret örneği gösteremeyebilirsin ama makaron tercih etmemek için hiçbir nedenin yok. Hem herkese hitap eder hem de seni mutlu eder. Dilersen çikolatalı dilersen de çilekli…

Çiçeklerden Çiçek Beğenen Boğa Burcu

Doğaya aşıksın, yeşil de seni en güzel gösteren renklerden biri, üstelik son yıllarda nikah şekeri olarak çiçek vermek de pek revaçta! O halde ne duruyorsun, senin tercihin çoktan belli. Sen nikah şekeri olarak kesinlikle saksı çiçeği hediye etmelisin. Hem çeşitliliği fazla hem de görüntüsü itibari ile fazlasıyla şık duran sukulentler senin için çok doğru bir tercih olacaktır. Model olarak da sana önerimiz birkaç tane ayrı modelde seçmen ve çiçek seçimini davetlilerine bırakman olacak. İnan bize düğünün bittiğinde davetliler düğün dedikodusu yapmak yerine gelinin seçiminin ne kadar da zevkli olduğunu konuşacak.

Değişime Açık Seçimiyle İkizler Burcu

Sen değişime açıksın hatta sıradan olmaktan ödün kopuyor, çünkü her şeyden çabuk sıkılıyorsun. Eh, alışılagelmiş nikah şekerlerine bakarken bile için sıkılıyor değil mi? Unut, sunulan binlerce ama hepsi birbirinin aynı nikah şekerini! Biz sana herkesin tercih etmeyeceği ama İkizler kadınının bayılacağı bir düğün hediyesi öneriyoruz. Hazır mısın? İşte sana kahve nikah şekeri. İster Türk kahvesi istersen de çekilmemiş kahve hediye et. Tek yapman gereken kese kağıdından hazırlanmış bir sunum. Etiketi de kendin bastırırsan gayet ucuza bile bitirirsin bu işi. Üstelik misafirlerine hem farklı hem de hoş bir nikah şekeri vererek farklılığını ortaya koyacaksın. Harika değil mi?

Kullanışlı Seçimiyle Yengeç Burcu

Sen anaçsın, beslemeyi ve büyütmeyi seviyorsun. Bu bir çiçeğe karşı da aynı, tanıdığın insanlara karşı da. O halde nikah şekeri seçimini yaparken bu özelliklerinden faydalanmaya ne dersin. Hayır tabii ki bütün misafirlerine alışılmadık bir şey hediye etmeyeceksin. Sadece fazlasıyla bilindik bir badem şekeri yerine küçük bir kavanoz bal hediye etmeni öneriyoruz. Bu hem davetlilerin ağzını tatlandırmanı sağlayacak hem de daha sonra da kullanılabilecek kavanoz ve kaşık ile tutumlu yanını ortaya çıkaran bir hediye olacak. Ne dersin?

Gösterişli ama Cömert Seçimiyle Aslan Burcu

Burcunun özelliklerini sadece ihtişam, gösteriş ve iddia zannediyorsan çok yanılıyorsun demektir. Sen aynı zamanda cömertsin. Şımartılmayı, övülmeyi seviyor olsan da aslında yüce gönüllü ve cömert kişiliğinle bunu çoğu zaman gerçekten hak ediyorsun. Nikah şekeri olarak da inan bize adı şanından da önce gelen bir marka mum, parfüm ya da kolonya hediye edersen takdir edilmenin de ötesine geçebilirsin. Tabii bunun için nikah şekeri bütçeni biraz fazlalaştırman gerekiyor. Eğer düğün bütçesi planlaması yaparken bu kalemi baştan ayırırsan olmaması için hiçbir sebep yok.

Fayda Odaklı Seçimiyle Başak Burcu

Başak burcu kadını her zaman fayda odaklı, titiz ve detaycıdır. Sadelik ve kusursuzluk öne çıkaran diğer özelliklerinden birkaçı. Mükemmeli arayan Başak kadını, bu özelliklerini nikah şekeri seçiminde de kullanmaya ne dersin? Cevabının evet olduğuna emin olduğumuz Başak burcuna önerimiz lavanta kokulu sabunlar. Sabun seçeneği hem kullanışlı hem de tazelik veren bir seçenek. Üstelik lavanta çiçeği ile birlikte sunulursa zarafetine bile şapka çıkarılacak bir nikah şekeri hediyesi olacaktır. Bir taş ile üç kuş vurdun bile!

İnce Düşünülmüş Seçimiyle Terazi Burcu

Kendi çizdiğin çiçek motifini kağıtlara bastırarak yine seçtiğin çiçeğin özünden yapılmış doğal bir dudak nemlendiricisi hediye etmek ilk duyduğunda saçma gelebilir. Hemen reddetmeden önce biraz düşünmeni öneriyoruz. Senin kadar estetik bakış açısı geniş özelliklere sahip bir burcun kendi çizdiği bir çiçek motifini hediye ederken hem kendinden bir sunum hem de o sunum ile alakalı bir hediye vermesi kadar muhteşem bir şey olabilir mi? Bizce olmaz, denemeye değer ne dersin?

Derinlikli Seçimiyle Akrep Burcu

Akrep burcu kadınları duygularını son derece yoğun yaşıyorlar. Çoğu zaman da başkalarına güvenemedikleri durumlarda hiç kimseye anlatamayacaklarını düşüncelerini kendilerine saklamak için ya da işlerini planlamak için not tutarlar. Çevrelerinden de bu konuda sürekli övgü alırlar. O ise umarsızca “Sen de yap!” diyebilir. O nedenle Akrep kadınları düğünlerinde küçük cep defteri ile birkaç kalem hediye ederek arkadaşlarının ilk adımı atmasını sağlayabilir.

Gezgin Yay Burcundan Tavsiyeler

Yay burcu farklı kültürlere meraklı, gezgin bir ruhu var ve maceraperest. Bunların hepsini bildiğine eminiz. “Peki, nikah şekeri için ne yapalım, uçak bileti mi hediye edelim? dediğini duyar gibiyiz. Tabii ki hayır. Fakat gidip gördüğün ve bayıldığın ama çevrendeki insanların da görmesini istediğin yerleri onlara düğünün vasıtasıyla duyurmak istemez misin? Cevabın evetse, sana en çok beğendiğin yerlerin konumlarını haritadan işaretleyerek baskıya vermeni ve bunu bir açacak üzerine yapıştırttığın bir nikah şekeri hediye etmeni öneriyoruz. Böylece misafirlerine hem tavsiye vermiş hem de hep saklayacakları bir armağan vermiş olacaksın.

Bilindik ama Modern Tercihiyle Oğlak Burcu

Oğlak burcu geleneksel bir burç. İşin içine bir de kuralcı tarafları girdiği için nikah şekeri seçiminde Oğlak kadınına öneri vermek çok zor. Çünkü onlar eski tip şeker vermekten asla vazgeçmezler. Hatta yukarıdaki bir iki örnek oğlak kadınının dudaklarını bile uçurabilir. Ama bu demek değil ki Oğlaklar da zamanla değişmez. Tamam belki bir Oğlak kadınına kolonya ya da kahve hediye ettiremezsin ama pekâlâ badem şekerinden meyveli şeker hediye etmeye ikna edebilirsin. Özellikle son dönemlerde oldukça ön plana çıkan bu şekerler küçük kavanozlarda harika bir nikah şekeri hediyesi olabilir.

Teknolojik Seçimiyle Kova Burcu

Nikah şekeri genellikle şekerden ve süsten ibaretken sıra dışı Kova kadınlarının onları seçeceğini düşünmüyorsun değil mi? Kova burcu teknolojiye düşkündür. O halde neden düğününde de onu kullanmasın. Nikah şekeri olarak USB stick hediye ederek hem kullanışlı hem de kendine uygun bir hediye armağan edebilirsin. İçine bir de müstakbelinle birkaç fotoğrafını koyarsan harika bir anı bırakmış olursun davetlilerine.

Romantik Seçimiyle Balık Burcu

Balık burcu romantik bir seçim yapmasın da kim yapsın? O yüzden romantikliğin şanından gelen mumlar nikah şekeri seçimi denince Balık burcu için ilk aklımıza gelen seçenek. Çünkü mumlar, hayallere daldıran, ilham veren, romantik bir geceye ışık olan ya da güzel kokusuyla ortamın havasını değiştiren çok yönlü bir hediyedir. Böyle ince ve naif duygular barındıran mumlar tam da bu nedenlerle Balık burcu kadınları için çok uygun bir seçenek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.