Burcuna Göre Kahve Falı “Neyse Halin Çıksın Falin”

Falanca süper kahve falı bakıyormuş dendiği anda, işi gücü bırakıp bulduğu ilk taksiye on kişi doluşup yola çıkan kadınlar, sözlerim size… Evlerin hane, zamanların vakit olduğu, yüreklerin köpük olup kabardığı, gözlerin serçe parmaklarla bir çırpıda çıkarıldığı gezegenin kapılarını hazırsan aralıyoruz. Burçların telveler dünyasından beklentilerini bir bir sıralıyoruz.

Koç

Senin kalbin temiz. Herkesi kendin gibi dosdoğru, dürüst sanıyorsun ama bak yılanı görüyor musun, çalıların arasına saklanmış seni izliyor! Der Koç’un tüm dikkatini toplar falcı ablamız. Girdiği aleni mücadeleden galip çıkacağına dair ufak bir kuşkusu dahi yoktur Koç’un. Yine de galibiyetlerine yenilerini ekleyeceğini, taze fikirlerinden koca başarılar elde edeceğini duymak kendine olan güvenini artırır ve Koç’u heyecanlandırır. Madem henüz kendini açığa vermeyen gizli düşmanları var. Challenge accepted! Mücadeleyi başlatmak üzere, meydan okuyan gözlerle, rakibinin kimliğinin ifşası için kulaklarını dört açar.

Boğa

Boğa’nın somut gerçeklikler üzerine kurguladığı yaşamında fal baktırmaya pek de yer yoktur. Madem yaptı bir çılgınlık o zaman bir evi olsun ister, falcı ablamıza iletelim. Bir yerden gelecek deve yüküyle toplu parayı duyan Boğa’da fala karşı bir sempati bile oluşabilir. Madem sade kahvesini içti, avuç içi kadar mutluluk bugünlük yetsin dedi, oturdu falcının önüne, sevdiklerinin güvende olduğunu, hayatının ferah içinde geçeceğini duyup evine dönmek ister.

İkizler

İkizler dediğinin fincanı bol telveli, çok desenli, kısmetleri inci gibi dizili, dedikodusu bol olur. Falcı da ağzını korkak alıştırmaz, her şeyden bir tutam konuşursa İkizler dört köşe olur. Ama öyle çok derinlere girsin istemez İkizler. Fincanda sıra sıra yollar, tabakta bol tıngırtılı eğlenceler, hoşlandığı çocuklardan mis gibi haberler duymak ister.

Yengeç

Kim bu senin kalbini kıran kara çocuk? At var ama! At murattır. Evlilik var yakında… Yengeç için otuz saniyelik süre başlar! Bu sırada Yengeç, düğün mekanını, gelinlik modelini, mobilyalarını, çocuğun beşiğini, biberonunu zihninde hazır eder. Çocuğum ne zaman doğacak? Sorusunun cevabını bekler. Yengeç falı uzun sürer. Anneciğinin sağlığını, sevdiğinin derdini, babasının işini, ailesinin huzurunu sağ baştan sorar. İçine serin sular serpiştirir, kelebekler gibi evine döner.

Aslan

Senin bu güzelliğini, alımını, başarını çekemiyorlar tespitini bir kez de falcıdan duyan Aslan, gördüğü her telve yükseltisine on parmağını sokar, tüm gözleri çıkardığından emin olunca arkasına yaslanır ve harika falının keyfini çıkarır. Gerisi övgü, gerisi methiye. Sahne ışıkları ne zaman ona dönecek? Ünlü olmasına ne kadar kaldı? Eninde sonunda yakalayacağı şöhret ne zaman kapısını çalacak? Sorularının cevaplarını itinayla dinler. Herkes onu alkışlasın, en çok o beğenilsin, en güzel o olsun, Aslan’a yeter.

Başak

Yüz Başak’tan biri falcının karşısına oturur, o da içindeki sıkıntı feraha çıksın ister. Sevdiklerine yardım etmek, onların üzüntüleri sona erdirmek, etrafındaki tüm aksaklıkları gidermek ister Başak. İşleri yoluna sokmak için yaptığı yardımları hiçe sayan, verdiği tavsiyelere kulak vermeyenlerin hata yaptıklarını bir de falcıdan duymak ister. Sağlık konusunda hastalık hastası denebilecek kadar kuruntu yapabilen Başak; yaşamının sağlıkla, düzen içinde geçeceğini bilsin, ona yeter.

Terazi

Ünlü düşünür Terazi’nin de dediği gibi; fala inanma, falsız kalma! Falcı, Terazi’nin kararsızlıklarına yol gösterici olacaksa iyi, fincandan üç vakte kadar aşk çıkarmazsa fena. Terazi bu aşksız nefes alamaz, her yer tabela olsa yolunu bulamaz. Hayatta tek başına kalmış gibi yalnız, kimsesiz hisseder. Prensi fincanda atına binmiş dört nala geliyorsa, bir de düşünceleri habersizce onaylanıyorsa Terazi’den iyisi yoktur.

Akrep

Yılan çıkmış falında hem de çıngıraklı, bak dilini de uzatmış! Hem de hemcinsin! Akrep kulaklarını diker, ortamı koklamaya başlar. Müstakbel avının betimlerine kulak kabartır ve karşısına çıkan ilk şüpheli kadını hedefe çiviler! Dehlizlerin sezgisel burcu Akrep, falcıya güvendiyse fala da inanır. Akrep her konuda her şeyin hep daha fazlasını bilmek ister. Falcının başı çatlar, sırtı kopar, son falını Akrep’e bakar.

Yay

Kalabalık bir ortamda bulunacaksın düğün mü desem, cenaze mi, parti mi desem eğlence mi? Yay ne zaman yalnız kalmıştır ki! İyi şeylerin hep onun başına geldiği gibi harika bir inançla yaşar. Kötü haberleri ne merak eder ne de sorar. Ne demişler, bilmemek en büyük mutluluktur bazen. Yay uzun uzun, deniz aşırı yolculuklar çıksın ister falında. Yanında da ona eşlik edecek çılgın bir sevgili.

Oğlak

Falında temiz bembeyaz bir kâğıt da çıksa, haberler demir almış yolda geliyor da olsa, başına talihi bırak devekuşu da konsa Oğlak terfi yazısını gözleriyle görmeden, zerre mutluluk yaşamaz. Zaten şu meşhur falcıya da iş arkadaşlarının hepsi gidiyor diye uyumsuz görünmemek için gitmiştir. Onun da işten güçten sıyrılmaya, kafasını dağıtmaya ihtiyacı var sonuçta.

Kova

Senin kısmetin taşmış kızım bu ne! İnanılmaz iyi bir gelecek seni bekliyor! Bak, zaman makinesi çıkmış falında diyen falcı masasında oturur, Kova bir koşu mutlu olup döner yerine kurulur. Gelecekten haber almaya çok meraklıdır Kova. Yaşamında olup biteni, geçmişi ya da bugünü bir de falcıdan duymak ona cazip gelmez. Kova gözünü henüz bilinmeyene, olmayana diker, gaipten mesajlar duymak ister. Sadece kendi geleceğini değil, toplumların, insanlığın, canlı yaşamının geleceğine dair tüm bilgileri merak eder.

Balık

Kızım senin kalbin çok temiz, hep iyi niyetinden kaybediyorsun deyip Balık’ı ağlatmayınız. Fala da inanır, çok da sever, meraklıdır, sezgileri güçlü olduğu için gözünü fincandan alamaz, durmaz fala da karışır. Hayal gücüne yeni ufuklar kazandıracak mistik bilgiler ister Balık. Meleklerin her an onu koruduğunu duymak, aborjinler diyarından geldiğine inanmak gibi. Önceki yaşamında kim olduğunu öğrense mutluluktan uçar. Büyüye de inanır, nazara da.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.