Neden Hala “Seni Seviyorum” Demedi? Sebebi Burcunda Gizli!

Belki DM’den yürüdün, belki Tinder’da eşleştin, belki de çöpçatan bir arkadaş vesile oldu hayatının aşkını bulmana. İlk randevuydu, sinemaydı, yemekti derken işler iyiden iyiye gelişti tabii. Samimi dokunuşlar arttı, ilk öpüşme yaşandı ya da belki de daha fazlası. Hepsi de arada inkar edilemez bir elektriğin olduğunun işareti. Ateş olmayan yerden duman çıkacak değil ya, o da mutlaka içten içe seviyor olmalı seni. İlişkiyi bir adım ileriye taşıması adına sadece sihirli sözcükleri söylemesi yeterli: “Seni Seviyorum!” Her şey bu kadar iyi giderken edilmeyen ilan-ı aşklarda başka sebepler aranması gerekli. Neden bir şey demiyor diye kafa patlatmana gerek yok, Moyra uygulamasından ilişki uyumunuza göz atman sır perdesini aralayabilir belki.

Aşk uyumunu öğrenmek için tıkla!

Koç: “Reddedilmemek Adına Doğru Zamanı Kolluyor”

Hislerini tüm çıplaklığıyla yaşayan Koçların “Seni seviyorum” dememesi pek rastlanan bir senaryo değil işin aslı. Sonrasını düşünmez, diline gelen sözcükleri geri çevirmez. Bir istisna ile tabii. Koçların kırmızı çizgisi asla ama asla özgüvenine gölge düşürmek istememesi. Sessizliğinin ardındaki giz de tam olarak burada gizli. Hislerini açtıktan sonra karşılık bulamamaktan çekinmesi. Farklı anlamlar aramaya gerek yok, partneri sadece Koçun doğru zamanı beklediğini bilmeli.

Boğa: “Aşkını Sözcüklerle Değil, Dokunuşlarıyla Anlatmaya Çalışıyor”

Boğalar için aşk, çoluk çocuğun bile diline düşen “Seni Seviyorum” larla başlayacak kadar basit değil. Aşkının dili çok daha alengirli. Beylik laflar etmeden önce belki de küçük şeylerle sevgisini belli etmeli. Partneri uyuyakaldığında üzerine usulca bir battaniye örtmeli mesela, saatlerce konuşsa bile bir kez olsun sözünü kesmeden dinleyebilmeli, omuzlarından tutup kendine çekebilmeli, sarıldığında kokusunu içine çekebilmeli… Hepsi de “Seni seviyorum” yerine geçen hareketleri.

İkizler: “Bir Türlü Durulmak Bilmeyen Gelgitleri”

Adım adım yerine getirilmesi gereken aşamalar, yapılması gereken jestler, söylenmesi gereken sözler… Bütün bunlar öyle klişe ki, aşıklar sadece kendisine biçilen rolü oynuyor sanki. Oysa her ilişkinin kendine has bir dinamiği var. Hele ki taraflardan biri İkizlerse! Mum ışığında “Seni seviyorum” demek ya da bir ömür boyu birlikteliğe yemin etmek pek de onlara göre değil. Yarın işlerin bambaşka bir hal alacağını ya da bambaşka insanlara dönüşmeyeceklerinin garantisini kim verebilir? Haliyle sessizliği için en azından gelgitlerinin biraz olsun durulması gerekir.

Yengeç: “İlk Adımı Karşıdan Bekliyor”

Yengeçler mayasında aşk olan burçlardan biri. Peki “Seni seviyorum” diyebilmek için haftaları, ayları, hatta yılları harcayabilmelerine ne demeli? Sebebi basit, böylesi özel bir anın unutulmaz olmasını istemeleri. Açılırken hangi sözleri seçmeli, nasıl bir hale bürünmeli, en önemlisi de nasıl karşılık bulacağını bilebilir mi? İşte sessizliklerinin ardında içlerini kemiren düşünceleri! İlan-ı aşklarından önce partnerlerinden bir adım görmeleri ya da kendilerini güvenceye almaları bir hayli önemli. Bizden demesi.

Aslan: “Büyük Bir Şey Planlıyor”

“Devlerin aşkı büyük olur. Ya dağlar yerle bir olacak ya kıyametler kopacak…” diye geçiyor ya şarkıda. Sözler Aslanların aşkı için yazılmış adeta. Aşkıyla yeri göğü inletir, dolu dizgin sevgisiyle partnerini krallığının kraliçesine çevirir. Böylesi büyük aşklarda “Seni seviyorum” denmemesi de abesle iştigaldir. Bilinmeli ki kısa süreli suskunluklarının ardından büyük planlar gizli. İlan-ı aşklarını tüm dünyaya duyurmak gibi!

Başak: “Tüm Olasılıkları Zihninde Tartıyor”

Eğri oturup doğru konuşalım. Başaklar için aşk, öyle romantik komedi filmlerinde gösterildiği gibi basit ve hesapsız değil. Taraflar hayatı biraz olsun ciddiye alıyorsa her şeyin üzerinde özenle durmak gerekir. Mutlak bir anlaşma sağlandıysa, ufukta da bir sorun görünmüyorsa işte o zaman bir adım daha ileri gitmek gerekir. “Seni seviyorum” cümlesini dillendirmek bile aslında başlı başına mesai gerektirir. Nasıl açılmalı, nasıl tepki alabileceğini kestirmeli, hatta bunun ardından ne diyeceğini bile düşünmeli. Artık sır değil, sessizliğinde tüm bu düşünceler gizli.

Terazi: “İlişkideki Dengeleri Aleyhine Sarsmaktan Çekiniyor”

Aşk kapıyı çaldığında Terazilerin akıllarından geçen belli: “İşte ayaklarımı yerden kesecek biri geldi!” Beklentileri ile gerçekleri örtüştürmek ise çoğu zaman iğneyle kuyu kazmak gibi. Kendini de değiştirir, partnerini de isteklerine göre yeni birine çevirir. Dengeyi nihayet sağladığında bir adım geri gitmek de ileri gitmek de bir hayli tehlikelidir. Her şey yolundayken “seni seviyorum” diyerek alınacak riskin getirisi ve götürüsü arasındaki değerlendirme süreci partnerini biraz bekletebilir. Yine de çok geçmeden anlayacak ki, aşk her şeye değer!

Akrep: “Kendini ve Hislerini Tartıyor”

Kontrolü elden bırakmak, gelişine göre yaşamak ya da her şeyi oluruna bırakmak… Akreplerin kitabında yazmayan davranış kalıplarından kimileri. Aşkından ölse bile fark eder mi? Her şeyin başında önce kendini, sonra da karşısındakini bilmeli. Ser verip sır vermeyen tavrının arkasında aklındaki soruları yanıtlama hırsı var belli ki. “Seni seviyorum” demek bir şey değil, önemli olan hayatının aşkının bulup bulamadığı konusundaki fikirlerinin kesinliği.

Yay: “Uçarı Görünümünün Ardındaki Duygusallığını Gizliyor”

Yayların nazarında aşk, kitaplarda ya da filmlerde gösterildiği kadar ulaşılmaz bir şey değil. İlk bakışta aşık da olabilir, gözü kapalı duygu okyanuslarına da dalabilir. Zaten gerçek aşkın nerede saklı olduğunu kim bilebilir? Henüz “Seni seviyorum” demediyse sebebi sevgi eksikliği değil duygusal yanını ortaya koymak istemeyişi olabilir. Hesaba katılması gereken başka şeyler de yok değil tabii. Yayların dillere destan bağlanma korkusu gibi.

Oğlak: “Temkinli İlerlemek İstiyor”

Bilenler bilir, Oğlaklar ve aşk öyle sıkça yan yana gelen bir ikili değil. İki kişi arasında uzun soluklu bir ilişkinin hayat bulabilmesi için tarafların aşkın ağırlığının farkında olması gerekir. Her hafta yeni bir aşk bulandan ya da yüzük parmağı yalama olandan kimseye hayır mı gelir? Gerçek aşkı bulduğuna inandığında ise tamamen ikna olması için her şeyin ağırdan alınması gerekir. “Seni seviyorum” dememesi gönül eğlendirdiği anlamına gelmez. Aşkını dillendirmeden önce her şeyin yolunda gideceğinden emin olma peşindedir.

Kova: “İki Kişilik Hayat Fikrine Alışmaya Çalışıyor”

İlişki adı altında birbirinin ayaklarına zincirler dolayan ya da gözlerini kapatan kimseleri ne zaman görse Kovalar, yüzünde tam bir hayret ifadesiyle izler. Aklı başında hangi insan böyle bir muameleyi kabul eder? Tabii aşk oruçları, aşkın aslında ne kadar özgürleştirici bir şey olduğunu keşfedene kadar! Ancak öncesinde bir tür kabullenme süreci var. Gerçek duygularını mantık süzgecinden de geçirmeli, iki kişilik hayat fikrinin göründüğü kadar korkutucu olmadığına kanaat getirmeli. Duygularını açmaya ancak ondan sonra sıra gelebilir.

Balık: “Hayallerindeki Gibi Bir Sahneyle Karşılaşamamaktan Çekiniyor”

Balıkların aşkla ya da duygusallıkla bir alıp veremediği yok. Henüz “Seni seviyorum” demediyse bunun ilişkinin geleceğini görmemesi ile de bir alakası yok. Mutlaka arkasında başka şeyler gizli. İlan-ı aşkı nasıl etmesi gerektiğini çözmesi gibi. Mum ışığında mı, romantik bir filmin büyüsüne kapıldığı sırada mı, yoksa hiç beklemediği bir anda mı? Bir de karşılığını alacağından emin olması gerek. Şüphe yok ki “Seni seviyorum” cümlesi, tüm bu sorular yanıt bulduktan sonra gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.