Kafa Dinlemek İsteyen Burçlara Yeni Seyahat Rotaları!

Türkbükü’nde bir 2 lahmacuna 100 lira vermek istemiyor musun? Çeşme’deki plajlara girerken cüzdanınızdaki paranın yarısını bayılmaktan sıkıldın mı? Antalya’nın sıcağında kavrulmak, kalabalığında bayılmak bu seneki tatil planların arasında değil mi? Yurt dışından bahsetmiyoruz bile. Euro olmuş bilmem kaç lira, uçak bileti fiyatları fazlasıyla uçuşta. E bir de pasaportu, vizesi derken zaten tatil için ayırdığın para daha uçağa binmeden bitti gitti. Kafa dinlemek isterken hem parandan hem de zamandan oldun. Fakat yine de pişmanlığa doymadın. Her sene aynı hatayı yaptın.

Bırak herkes atsın kendini Alaçatı sokaklarına, Aya Yorgi’deki beach clublara. Sakin bir tatil geçirmek, biraz kafa dinlemek ve bir araba parasını yaz tatiliyle çarçur etmemek isteyenlere işte yeni rota: Patara! Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan, tarihi Likya Uygarlığı döneminden kalma bu huzurlu yerin tarihi Patara Antik Kenti’ne dayanıyor. Hem Kaş, Kalkan ve Fethiye gibi turizm bölgelerine yakın olması hem de 12 kilometrelik Türkiye’nin en uzun plajıyla tatil için yeterince tatmin edici özellikleri olduğunu gösteriyor. Pansiyon tarzında sade ve temiz otelleri, iyi ve ucuza yemek yiyebileceğiniz restoranları, kafeleriyle kalabalıktan kaçmak isteyenler için gerçekten ideal bir rota.

Mekan olarak çok fazla opsiyonunuz olmasa da sıkıldığınız anda Kaş ve Kalkan’a gidebilir, biraz da orada keyif yapabilirsiniz. Patara Plajı’nda caretta carettaları da ziyaret edebilir, yakınlarında bulunan dünyanın en seksi plajı Kaputaj’a da tatilinizi bitirmeden uğrayabilir, keyifli saatler geçirebilirsiniz. Hele huzur arayan bir Terazi, yalnızlık isteyen bir Balık ya da kalabalıktan uzak durmak isteyen bir Boğa iseniz hemen yanına birkaç parça bir şey alıp yollara düşmenizi öneririz!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.