Müzik Dünyasının Asabi Ünlüleri ve Burçları!

Ekranlarda ve sosyal medyada takip ettiğiniz müzik dünyasının ünlüleri, zaman zaman ilginç davranışları ve tepkileriyle gündem oluyorlar. Burçlarının verdiği kişilik özelliklerini bir şekilde yansıtıyor, bazen öfkeli davranışlarıyla dikkat çekiyorlar. Dilinin kemiği olmayan ve açık sözlü bu ünlüler meslektaşlarıyla yaşadıkları polemiklerle takipçilerini dumura uğratıyorlar. Asabi ünlülerimize bir göz gezdirelim.

Yeşim Salkım (Koç)

Ünlü sanatçı Yeşim Salkım, ekran karşısında en fazla sinirlenen ünlüler arasında bulunuyor. Koç burcu mensubu olarak kişilik özellikleri burcuyla net bir şekilde örtüşüyor. Öfkesini içine atamayan Yeşim Hanım dobra ve açık sözlülüğüyle bazı kesimlerce takdir edilirken bazı izleyicilerden eleştiri alıyor. Genel kültür ve yetenek konusunda kimsenin eline su dökemeyeceğini her fırsatta dillendiriyor. Gülben Ergen ve Demet Akalın’la uzun süredir yıldızı barışmadığı için eski defterleri karıştırmadan edemiyor. Bir taraftan bu iki ünlünün ezeli düşmanları Seren Serengil ve Demet Şener’le ittifak kurarak hem kalesini güçlendiriyor hem de düşmanlarını çatlatıyor. Yeşim Salkım, bu derece asabi olmasının sebebini ise “Menopoza girdim” sözleriyle açıklıyor.

Bülent Ersoy (İkizler)

Türk sanat müziğinin eskimeyen sesi Bülent Ersoy, yıllar geçse de medyada sık sık yer bularak popülerliğini yitirmiyor. Kariyerindeki başarısının dışında magazinsel olaylarla da gündeme geliyor. İkizler burcu ünlüsü olan ve burcunun yansıması olarak tavırları sürekli değişen Ersoy, bazen çok şakacı olurken bazen de esip gürlüyor. Magazin basınının sorduğu sorulara farklı tepkiler vermesiyle biliniyor. Neşeli olduğu zamanlarda kendisiyle bile dalga geçiyor. Öte yandan ekranın en sinirli ünlüleri arasında ilk beşi zorlayan Bülent Hanım, etrafındakilere bir anda bağırıp yürekleri ağza getirebiliyor. Meslektaşlarıyla da zaman zaman polemiğe giren ünlü sanatçı, Lerzan Mutlu ile olan atışmasında “Onu sesimle döver, bilgimle gömerim” diyerek noktayı koymuştu.

Demet Akalın (Boğa)

Pop müziğinin en medyatik isimlerinden Demet Akalın neredeyse her gün gazetelerde yer buluyor. Bir Boğa burcu ünlüsü olan Akalın, medya aracılığıyla kendisini eleştiren ünlülere tahammül edemeyerek ağzına geleni söylüyor. Kimi zaman da takipçileriyle çatışmaya giriyor. Sosyal medyadaki paylaşımlarını eleştirenlere fanlarının da desteğiyle tepki gösteriyor. Akalın, bugünkü başarısını yıllar önce İbrahim Kutluay’dan ayrılmış olmasına bağlıyor. O dönem hırsla kendisini işine vererek atarlı giderli şarkılara imza atıp bugünlere gelmiş. Şarkıları için söz yazdırırken “Bol beddualı olsun” şeklinde sipariş verdiğini de gizlemeyerek şaşkınlığa uğratmıştı. Bu anlamda pop müziğine yeni bir soluk getirirken nasıl beddua ettiyse ezeli düşmanı Demet Şener boşandı. Geriye ise Akalın’ın atarlı giderli şarkıları kaldı.

İbrahim Tatlıses (Oğlak)

Kendini yıllar önce arabesk müziğin imparatoru ilan eden İbrahim Tatlıses, güçlü sesiyle rakiplerini yıllarca kıskandırmıştı. Birkaç yıldır, sağlık sorunlarından ötürü sahnelerden uzak kalsa da gündemde kalmayı başarıyor. Müzikten oyunculuğa, şov programlarından çiğ köfteciliğe dört kolda hizmet veren Tatlıses çalışkanlığı ve hırsıyla Oğlak burcu olduğunu somut bir şekilde yansıtıyor. Çalışanlarına sık sık fırça attığı bilinen türkücü zaman zaman asabiyetiyle de öne çıkıyor. Tatlıses, kamuoyunda da zaman zaman polemiklere karışıp kendisini eleştirenlere kızgınca yanıt veriyor. Yıllar önce Yıldız Tilbe ile canlı yayında sert bir şekilde tartışmış ancak sert kayaya çarptığı için Tilbe ile başa çıkamamıştı. O günden bu yana küs olan iki isim, hala aynı kavganın videosuyla gündeme geliyor.

Yıldız Tilbe (Yengeç)

Şarkıcı kimliğinin yanı sıra besteciliğiyle de zirveye çıkan Yıldız Tilbe, müzik dünyasının en şahsına münhasır ünlüleri arasında geliyor. El alem ne der kaygısı olmadan samimi ve içinden geldiği gibi davranıyor. Yengeç burcu olmanın getirdiği yaratıcılıkla dillerden düşmeyen eşsiz parçalara imza attı. Öte yandan başarısının yanında kamuoyunda çılgın bir imajı olan Yıldız Hanım, öfkelendiğinde çok sert konuşabiliyor. Gündemdeki olayları samimi ve çocuksu bir bakış açısıyla yorumluyor. Asabi ve ilginç sözleriyle sosyal medyaya da damga vuran Yıldız Hanım’ın efsane tweetleri şöyle: “Bana dilbilgisi dersi vermeye kalkmayın söylediklerimi anladığınıza şükredin.”, “Kendi kendine gülene deli diyorlar fakat kendi kendine ağlayana demiyorlar.”, “Sivrisinekleri sevmek için bir neden aradım bulamadım, saygım sonsuz.”, “Eğer uzaylılar varsa onlarda dünyalılara inanamıyordur bakınca. Yoksa kapı açık niye gelmesinler demi. korkuyorlardır.”

Seda Sayan (Oğlak)

Arabesk-fantezi müziğin popüler ismi Seda Sayan, ekranların en deneyimli isimleri arasında bulunuyor. Oğlak burcu olan şarkıcı, burcunun disiplini ve iş hırsıyla hareket ediyor. İbrahim Tatlıses gibi müzikten programcılığa birçok alanda yıllarca boy gösterdi. Genel olarak politik davranmayı tercih ederek diğer ünlülerle ilişkilerini iyi tutmaya gayret ediyor. Kızdığı zamanlarda ise çok asabi olabiliyor nam-ı diğer Kadırgalı Aysel. Özellikle Erol Köse ile olan tartışmasında ünlü prodüktörün kafasına çantasını geçirmesiyle çok konuşulmuştu. Ayrıca sabah programında Köse’ye ağır sözler sarf ettiği videosu hala şaşkınlıkla izleniyor. Programcılığıyla dalga geçen gençlere zaman zaman “Anneleriniz bu programları zevkle izliyor” diyerek tepki gösteriyor. Hırslı şarkıcı sabah programlarının eski popülerliğini kaybetmesiyle müziğe ağırlık vermeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir