Mutlu Evliliğin Altın Kuralları Yengeç Burcundan Geçiyor

Her çiftin en büyük dileği bir yastıkta kocamak, inişleri de çıkışları da beraber atlatmak. Fakat her şeyde olduğu gibi evlilik yolculuğunda da nice farklı kilometre taşları bulunuyor. Çocuklar, borçlar, iş hayatındaki sorunlar, acı dolu kayıplar… Bunlar gibi birçok maddeyle dolu uzun bir liste bu maceraya hazırlananları bekliyor. Peki çözüm evlenmemek mi? Yoksa mücadele edip pes etmemek mi? Geminin rotasını bir yandan elde tutup bir yandan yolculuğun keyfini çıkarmak gerçekten de lüks mü? Peki ikili ilişkilerde burçların engellenemez etkisi? Hatta biraz daha ileriye gidelim, hiç düşündünüz mü gerçekten “evlenilecek insan” dediğiniz hangi burcun sahibi? Önce uzmanların evlilik için verdiği altın kurallara değinelim, sonra tüm bu noktalar hangi burçta buluşuyor diye bir göz gezdirelim.

 

Birbirinizin en yakın arkadaşı olun. Ona karşı dürüst olun. İhtiyacı olduğunda yanında olun. Unutmayın aslında her biriniz, bir diğeri için oradasınız. Hiçbir şey bundan daha değerli olamaz.

Asla kin tutmayın. Geceleri yatak odasında birlikte uyuyacağınızı veya evin içinde yine baş başa olacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Bağlılık hissiyle aşk arasında nasıl bir fark olduğunu bilmelisiniz. Aşk nasıl hissettiğinizle ilgilidir. Bağlılık ise sevdikleriniz için neler yapabileceğinizle ilgilidir.

İkinizi ilgilendiren herhangi bir konuda cümleye “Ben” kelimesi ile başlamanız eşiniz tarafından saldırgan bir tutum gibi algılanabilir.

Fikir ayrılıkları rahatsız edici değildir. Hatta eşinizi daha iyi anlamanız için size fırsat yaratır. Onu dikkatli biçimde dinleyin ve tam olarak ne söylemek istiyor bunu anlamaya çalışın.

Onunla ilgili güzel şeyler düşündüğünüzde, ona, bunu söyleyin. Hemen söyleyin! Güzel sözler ve iltifatlar, sizin ilişki bankanızdaki en önemli yatırımınızdır.

Aşık olmak hayattaki en güzel ödüldür. Bundan daha iyi olansa artık hayatın zorluklarına karşı tek başınıza değil, çift olarak durabilme hissidir. Bu sözü unutmayın ve her ne olursa olsun daima onun yanında olduğunuzu bilmesini sağlayın.

 

Anlaşmazlıklarınız olabilir. Önemli olan anlaşmazlıkların varlığı değil, onları çözerken ilişkinizi en az yıpratacak yöntemi uygulamanızdır.

“Evlenirken bir gözünü kapa, evlendikten sonra gözünü dört aç!” yani evlenirken küçük farklılıkları görmemeye çalış, evlendikten sonra beraberliği yürütmek için çok çabala.

Evlilikte en önemli şey sevgi ve saygı. Bu ikisini yitirmediğinizde evliliğinizde çözülmeyecek sorun yoktur.

İlişkinizin sağlamlığını test etmeye çalışmayın ve bu konu üzerine asla oyun oynamayın. Bunun yerine ilişkinizin başarısı için yeterli zamanı ve çabayı harcayıp harcamadığınızdan emin olun.

Eşinize önemsendiğini ve sevildiğini hissettirin. Bunun için büyük şeylere gerek yoktur. Gün içinde edeceğiniz iltifatlar, söyleyeceğiniz güzel sözler ona kendini çok özel hissettirecektir.

Evlilik sadece birlikte yaşamak değildir. Onunla evli olmanın yanında, sanki bir aktivite (takım) arkadaşıymışsınız gibi davranmaya ne dersiniz?

Eşinizle konuşurken düşünmeden, kendinizi tartmadan tepki göstermeyin, ona sinirli yanıtlar vermeyin. O an ortam uygun değilse konuşmayı başka bir zamana erteleyin.

 

Yukarıdaki maddelerin büyük çoğunluğunun tek bir burçta toplandığını söylemek yanlış olmaz. Evlilik dendiğinde protokolün en ön sırasında oturan, partnerini koruyup kollayan, duyarlılık konusunda doktora yapan Yengeçler, altın kuralların kitabını yazacak potansiyele sahipler. Empati demeden hislerinizi okuyarak hoşgörüde tavan yapan bu varlıklar tamamen evlilik için doğaya bırakılmışlar. Anaç tavırlar, şefkatli bakışlar ve dahası. Kısacası evliliğe giden mutlu bir beraberlik için gereken tüm davranışlar sadece bir Yengeç kadar yakında!

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.