Mutlu Bir İlişkiye Giden Yol Bu Tavsiyelerden Geçiyor!

Yeni bir sevgili adayınız var. İlk buluşma işini cuma akşamı iş çıkışı aceleye getirmek istemediğiniz için bir sonraki güne yaptınız planı. Tabii bütün planlar iptal. Yapılsın bakımlar, seçilsin hem çok fazla özenilmiş havası vermeyen hem de sizi şık gösterebilecek rahat parçalar. Giderken yol üstünde bir de kırık bir fön çektirdiniz mi! İşte hazırsınız. Saçlarınızı savura savura restoranın tozunu attırmak en doğal hakkınız. E ilk izlenim önemli sonuçta. Uzun bir süre sizi öyle hatırlayacak ne de olsa.

Buraya kadar her şey tamam. Fakat asıl meseleyi hiç düşünmediniz değil mi? Daha önce hiç görmediğiniz birine karşı nasıl davranacaksınız? Neler anlatacak, hangi konuları konuşacaksınız? Tabii ki kendiniz olmalısınız, ancak ilk günden biraz kontrollü olup abartılı davranmamalısınız. Klasiktir sinema muhabbeti. Ancak yeni şeyler lazım değil mi? Düşünün karşınızdaki insan daha önce kaç yüz kere yapmıştır film muhabbetini. E nereden mi başlayacaksınız? Mesela tatil planlarınızdan. Belli mi olur belki ileride o da dahil olur? Başınıza gelen garip olaylar, yaşadığınız değişik maceralar herkesin ilgisini çekebilecek iyi bir başlangıç yapmanızı sağlar. Bu konuda çevrenizdeki Yaylara kulak verebilir, belki balayı için yeni rotalar için birkaç tavsiye alabilirsiniz.

Tabii her şey burada bitmiyor. Seyahat etmek belki karşınızdakinin hoşuna gitmiyor, anlattıklarınız ilgisini çekmiyor. Pes mi edeceksiniz? Yoksa ortak bir yol bulmayı mı deneyeceksiniz. İşte burada denge kurmakta zorlanmayan, her şeyde bir uyum yakalayan Teraziler gibi davranabilirsiniz. Bu arada sürekli anlatmak değil karşı tarafı da dinleyebilirsiniz. İki çatal yemeğinizden yiyip karşı tarafın kendisini ifade etmesine de izin vermelisiniz. Baktınız durum hala değişmiyor, o zaman yavaştan uzaklaşabilirsiniz.

Ama biraz daha bekleyip, ani karar vermek istemezseniz, işte bu da son önerimiz: Size farklı gelen tutumlardan, konulardan kaçmak yerine üstüne gidin. Yani tartışmaktan korkmayın, karşımdakini kırarım diye kendinizi şekilden şekle sokmayın. Biraz net olun net! Tamam işin ayarını kaçırıp kendinizi yemek masasında bulmanızı istemeyiz fakat biraz yüzleşmek kaçmayan Koçlar gibi olmanız da şart! Fikirlerinizi açık açık ifade edin, kendinize güvenin. Unutmayın, karşınızdaki insan idare edilmekten değil, kendisine dürüst davranılmasından hoşlanacak, belki davranışınız gönlünü size kaptırmasında etkili olacak. Olamaz mı? Her şey mümkün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.