Mutfağını Burcuna Uygun Seç

Evindeki yaşam alanının ruh halini etkilediğini biliyorsun değil mi? Çünkü evinin dizaynı senin karakterini yansıtıyor ve bu da günlük yaşamını etkiliyor. Örneğin, kırmızı çok sevdiğin bir renk değil ama diyelim ki o sene moda diye duvarını kırmızıya boyadın. Hatta mobilyalarını bile o renge göre satın aldın. Şimdi üç gün sonra sıkılınca her şeyden vazgeçebilecek misin? Eğer vazgeçebileceksen ne ala ama vazgeçemeyecek durumdaysan, burcunun karakteristik özelliklerine göre mutfak dekorasyonu önerilerimize kulak vermelisin.

Kırmızı Detaylı Mutfak Seçimi ile Koç Burcu

Koç burcu kırmızı detayına aşık olan bir burç. Bu kıyafet, aksesuar, dekorasyon ve günlük seçiminde oldukça göze çarpıyor. Kitapçıda bile eğer kırmızı kaplı bir kitap varsa ilgini çekeceğine emin olabilirsin. Mutfak seçiminde de durumun aynen böyle olduğunu söyleyebiliriz. Tabii kırmızı çok güçlü biraz da agresif bir renk olduğu için tüm mutfağı kırmızı yapmanı önermiyor, sadece detaylarda kırmızı dokunuşlar tercih etmeni öneriyoruz. Örneğin bir raf veya sandalyeler. Ayrıca Koç burcu fonksiyonelliğe de önem verdiği için mutfak için büyük alanlar ayırmak yerine küçük bir mutfak tercih edebilir. Onun için kullanımı kolay olsun yeter.

Dinginliğin 50 Tonunda bir Mutfak ile Boğa Burcu

Boğa burcunun boğazına düşkün olduğunu bilmeyen yoktur herhâlde. Boğa boğazına düşkün olduğu kadar hünerli ellere de sahiptir. Bu hünerli ellerle mutfakta harikalar yaratacağını bildiğimiz Boğa burcu için geniş, sakin tonlarda modern bir mutfak öneriyoruz. Beyaz, Boğa burcu için çok alışılagelmiş olacağı için parlak gri tonunda bir mutfak seçimi yapmasını öneriyoruz. Ve tabii çift fırınlı…

Dinamik Renk Seçimi ile İkizler Burcu

Değişime açık bir burç olan İkizler burcu için beyaz, siyah, bej ya da gri renklerdeki mutfaklar seçim radarında bile değil. Genç ve dinamik seçimlerini hayatının her alanına yayan İkizler burcu renkli mutfaklardan yana. Ortasında mutlaka adası olan ve farklı tonlardan oluşmuş bir mutfak onlar için biçilmiş kaftan. Bu çok renklilik onun değişken karakterinden kaynaklanıyor. Hem yemek yapıp hem de kafasından bin tane düşünce geçirirken sakin tonlarda bir mutfakla mutlu olacağını pek sanmıyoruz.

Samimiyet Arayışındaki Yengeç Burcu

Evine aşık ve tam bir ev kuşu olan Yengeç burcu mutfak seçiminde de öyle bir tercih yapar ki uzaktan gördüğünde bile o mutfak sana anne kucağı hissi yaratır. Bu duygular içinde seçim yapıyor olması Yengeç burcunun anaç özelliğinden kaynaklanıyor. O yüzden çok modern mutfaklar yerine daha eski tarzda modifiye edilmiş mutfak tasarımlarını tercih eder. Kırık beyaz da en çok sevdiği renk olur mutfakta. Masa olarak tahta masayı tercih eder tabii bir Aslan ile aynı evi paylaşmıyorsa. Aslan işin içine giriyorsa masa mermere terfi eder…

Mermerin Hâkimi Aslan Burcu  

İddialı ve etkileyici Aslan burcu seçiminde ağırlığı ile ben Aslan burcu mutfağıyım diyen modernlikte bir mutfağa yer verir. Bir kere mutfak adası varsa adanın üzerinde masada mutlaka mermer detaylar olacaktır. Rengi daha zengin durduğu için genellikle beyaz renk tercih edilir. Mutfak beyazsa lambalar kesinlikle altın rengi olur ki, bu sayede görkemli bir mutfak görünümü yakalansın. Aslan burcunun seçimleri en sade görünümde bile dikkat çekicidir.

Şıklığın Sade Versiyonu Başak Burcu

Sade ve şık tanımı Başak burcu kadının göbek adı olduğuna göre ev dekorunda da minimal ve sade detaylar gözümüze çarpar. Hatta ne kadar az eşya o kadar iyidir onun için. Mutfak seçiminde ise L tezgah ve bolca dolap görürüz çünkü o gösterişten çok kullanım rahatlığına önem verir. Mutfakta mutlaka mini de olsa masası vardır. Seçimleri ise mermer gibi ağır bir dekor yerine tahtadan yana olur.

Estetik Bir Mutfak Seçimi ile Terazi Burcu

O mutfakta yemek pişsin ya da pişmesin Terazi burcunun mutfağı mutlaka estetik olmalıdır. Geometrinin her kısmından yararlanarak koyu ve açık tonların harmanlandığı bir dekora sahip olur. Sandalye seçimi hem modern hem de klasik olur ki görünüm dengelensin. Terazi burcu kadını tüm hayatında olduğu gibi mutfak dekorunda da ahenk ve denge ikilisinden vazgeçemez. Bu seçimler doğrultusunda da şık, zarif ve kusursuz bir seçime bırakır kendini…

Gizemli Bir Mutfak Seçimi ile Akrep Burcu

Akrep burcu siyah rengi hayatının merkezine öyle bir yerleştirmiştir ki siyah dekorasyon ve ev dizaynı konusunda da ilk tercih ettiği renk olur. Mekânın aydınlık olması halinde daha keyifli yemekler yapıldığı test edilmiş olmasına rağmen onun için mutfakta bile siyah renk ağırlıklıdır. Ara dokunuşlarda dolap kapaklarında siyahın ağırlığını hafifletmesi için tahta görünümüne yer verseler de modern ve karanlık çizgilere sahip mutfaklar Akrep burcu için vazgeçilmezdir. Çünkü o yemek yaparken bile gizemli stilinden vazgeçemez.

 

Gezginliğin Enerjisindeki Mutfak Seçimi ile Yay Burcu

Dünyanın her yerini gezmeye daha anne karnındayken karar veren Yay burcu için mutfak seçimi zordur. Çünkü o etnik desenler mi modern çizgiler mi yoksa sıcak ve seçimli bir mutfak mı seçmesi gerektiğine bir türlü karar veremez. O yüzden hepsinden yaralanır. Etnik çizgileri tabak çanaklarında, modern çizgileri beyaz eşyada, sıcak ve sevimli seçimlerini ise mutfak dolabında yaparak büyük resmi tamamlar. Farklı stillerin birbirlerine bu kadar yakıştığı tek burçtur Yay burcu.

Geleneksel Ama Şık Mutfak Seçimi ile Oğlak Burcu

Oğlak burcu hiçbir zaman gelenekselden şaşmaz. O modaya değil zamansızlığa inanır. Bugün çok moda olan renkli mutfaklar onun radarına hiçbir zaman giremez. İlk bakışta sadelik ve klas arar. O yüzden beyazın tonlarından ve mermerden vazgeçmez. Üstelik bu seçimi ile her daim farklı ve ölçülü olmayı başarır. Seçtiği tüm tasarımlar eşit detaylara sahiptir. Biri büyük biri küçük dolap ya da çekmece asla onun tarzı değildir.

 

Farklı Seçimleri ile Kova Burcu

Özgür seçimleri asi ruhu mutfak dekorunda bile saklı kalmayan yenilikçi Kova burcu mermeri öyle bir kullanır ki bunu da mı yaptı deriz. Mutfak fayansı olarak mermer kullanmak Kova burcundan başkasının aklına bile gelmezken o sanki ekmek alırmışçasına yapar seçimini. Geriye de bize böyle harika mutfağı ben tasarlayabilir miydim acaba diye düşünmek kalır.

Romantik Seçimleriyle Balık Burcu

Romantik olmak nedir diye sorsalar Balık burcu olmaktır diye açıklayabiliriz. Çünkü onlar için romantikliğin sınırı yok. Ev dekorunda, mutfak dolaplarında bile pembe ve bebek mavisi seçimi yapmaktan korkmazlar. Onlar için bu kadar romantiklik de fazla sözünü asla kullanamayız. Çünkü bir tek onlara bu Barbie tonları yakışır. Eh, ne diyelim böyle bir mutfak gördüğünüzde fazla sorgulamayın, hayallere dalarak yemeğin keyfini çıkarın…

Görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.