Mustafa Mert Koç Doğum Haritasını İnkâr Etmemiş!

Cosmopolitan’ın Ağustos 2017 sayısında, Instagram fenomeniyken “Yeter” ve “Hayat Bazen Tatlıdır” dizileriyle birlikte ekranların yakışıklı yüzleri arasına katılan genç oyuncu Mustafa Mert Koç ile yapılan röportaj yer alıyor. Biz de Mustafa Mert Koç’un röportajda aktardıklarını doğum haritasındaki göstergelerle birlikte ele aldık.

Boğa burcunun tipik özelliklerinden biri yemek yemeyi sevmesi. Her ne kadar bazı Boğa burçları buna şiddetle karşı çıksa da çoğu Boğa burcu için geçerli bir durum. Mustafa Mert de bunu kendi ağzıyla dile getirenlerden: “Biraz da boğazıma düşkündüm.” Ama Mustafa Mert’in boğazına düşkünlüğü sadece burcunun özelliğinden gelmiyor, kendisinin Ay burcu da bir diğer yemek düşkünü burç olan Yengeç’te. Bu yüzden Mustafa Mert röportajında anlattığı kilo sorununu her daim yaşama olasılığına sahip: “Basketbolu bıraktıktan sonra… farkına bile varmadan 35 kilo aldım… Bir yıl boyunca çok yoğun spor ve diyet yaptım. Hatta geceleri ağladığımı bilirim.” Dediğimiz gibi Mustafa Met’in haritası, diyetine ve kilosuna her zaman dikkat etmesi gerektiriyor, şimdiden uyaralım.

Büyük olasılıkla Mustafa Mert’in Yükselen burcu Oğlak. Haritasında bu burçta kişisel gezegenleri yok, ama açıklamalarında Oğlak özelliklerine sahip olduğunu gösteren kanıt çok. Kilo aldıktan sonra verme iradesini göstermesi ve 35 kiloyu vermiş olması buna bir örnek. Hedef odaklı olduğunun altını çizmesi ise bunun bir başka kanıtı: “Hep bir hedefim vardır, bence bu hedefi koymazsanız başarılı olamazsınız. Etrafınızdakilere zarar vermeyecek derecede bir hırsınız olmalı diye düşünüyorum.” Etrafa zarar vermeme vurgusu ise yükseleninde duran Neptün ve Uranüs ikilisinin bir hediyesi. Bu iki gezegen onun hırsını hem yumuşatıyor hem de daha hümanist hale getiriyor.

Ay burcu Yengeç olan erkeklerin tipik özelliği annelerinin onlara ve tabi onlarında da annelerine çok düşkün olmaları. Bu erkeklerin hayatında annelerinin çok ayrı bir yeri var (ay burcu Yengeç erkekleriyle evli ya da evlenecek kızların dikkatine). Bu düşkünlüğü röportajda görebildiğimiz yer Mustafa Mert’in “en son kime hediye aldınız?” sorusuna verdiği yanıtta saklı: “Anneme parfüm aldım”. Hediye seçimde ise yine Güneş burcu Boğa’nın etkisini görüyoruz.

Mustafa Mert’in Mars burcu Koç. Erkek haritalarında kişinin nasıl bir erkek olduğunu gösteren Mars, Koç burcunda olduğunda kişiye sportif özellikler katar. Bu yüzden eski milli basketbolcu olması ve sportif bir vücuda sahip olması şaşırtıcı bir özellik değil. Şaşırtıcı olan bir Boğa’nın bu kadar spor düşkünü olması, ancak Mars burcunun Koç’ta olması spora ilgisi ve yatkınlığını gayet iyi açıklıyor. Mars burcu Koç’ta olanların bir başka tipik özelliği girişimci olmaları. Mustafa Mert de oyuncu olmasaydın ne olurdun sorusuna “ticaretle uğraşan bir iş adamı” diyerek Mars Koç doğasını ortaya koyuyor.

Nasıl kadınlardan etkilendiğini açıklarken Mustafa Mert hareket ve davranışlarıyla doğallığa vurgu yapıyor ve “fiziksel olarak kendine bakan, sağlığını düşünen kadınlardan” hoşlandığını ifade ediyor. Erkek haritasında kişinin aradığı kadını ya da ilişki anlayışını tarif eden gezegen Venüs ve Mustafa Mert’in haritasında İkizler burcunda. Kendine bakan, sağlığını düşünen kadın tarifi ise aslında İkizler burcuna değil Başak burcuna ait. Her iki burcun yönetici gezegeni Merkür olduğu için bir yere kadar bu farklılık kabul edilebilir gibi görülse de Mustafa Mert’in ilişki tarifi onun Venüs’ünün, haritamızda sağlığımızla ilgili konuları gösteren altıncı evde olduğunu düşündürüyor. Ay burcunun Yengeç olması da aslında bir anne gibi onu yediren, besleyen, bakan bir kadın istediğini söylüyor. Doğallıktan kastı belki de evde kocasına bakan geleneksel bir kadın profili olabilir.

Kendi açıklamaları bir yana, Venüs İkizler Mustafa Mert’in ilişkilerinde akla önem verdiğini, karşılıklı konuşabileceği ve arkadaşı gibi gördüğü kızlarla birlikte olabileceğini söylüyor. Flörtöz olduğunu da söylememiz gerek. Birlikte olacağı kızlar biraz zorlanabilir. Zaten açıklamalarında da kendisine çok fazla mesaj geldiğini ve evlenme teklifleri aldığını belirtmiş. İlişkide iletişimi seven bir Venüs’ü olduğu için ilişkisi olsa bile bu mesajlara flörtöz bir biçimde geri dönecektir.

Mustafa Mert bir kadında asla tahammül edemediği özelliğin “dedikodu” olduğunu belirtmiş. Üzgünüz ama Venüs İkizler burcunda olunca karşısına çıkacak olan kadınların dedikoducu olma olasılığı yüksek maalesef. Eğer tahmin ettiğimiz gibi Venüs’ü altıncı evde ise, Mert’in çalışma ortamında da dedikodusunu yapan genç kızlar olacak demektir. Bu bileşim aynı zamanda çalışma ortamından kadınlarla flört edeceğini de gösteriyor. Böyle olunca etrafına bol bol dedikodu malzemesi vereceği kesin diyebiliriz.

*Röportaj, Cosmopolitan’ın Ağustos 2017 sayısından alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.