Muhteşem İkililerden Hangisi Burcuna Göre Senlik?

Hayatın boyunca sadece iki çeşit gıda yemek zorunda kalsan neyi seçerdin? Bal & kaymak, roka & peynir ya da kuru fasulye & pilav. Nasıl Edi, Büdü olmadan bir hiçse, Zeki olmadan Metin’i düşünmek de imkânsız geliyor! O halde hemen okumaya başla, burcuna göre hangi ikilinin tam senlik olduğunu öğren!

Koç, Simit & Peynir

Başladığı işi yarıda bırakma potansiyeline sahip, her şey bir an önce olsun isteyen aceleci ve sabırsız Koç’un enerjisi hiçbir zaman bitmemeli! Eh, tabii ki bunun için karnı hiç aç kalmamalı, devamlı enerjisini yenilemeli. Bu koşuşturma arasında ona simit ve beyaz peynirden daha iyi eşlik edebilecek bir ikili var mı? Hızlıca karnını doyurmalı, ama lezzetinden de geri kalmamalı! Hele bir de yanında çay varsa, değmeyin keyfine!

Boğa, İskender & Künefe

Hangi birinden başlasak… Keyfine düşkünlük desek onda, kalite desek onda, lezzetli yemekler konusunda usta olmak desek, o da onda! Tüm bunları düşününce sence iskender ve künefe ikilisinin daha çok yakışacağı bir burç olabilir mi? Yemek Boğa için tam anlamıyla bir tutku, bu yüzden İskender ve Künefe ikilisinin en iyisini nerede yiyebileceğini çok iyi bilir, hatta dilediği zaman arkadaşlarına yapabilecek kadar da ustalaşmıştır bu konuda!

İkizler, Kahve & Çikolata

Cır, cır, cır, cır sürekli konuşsun dursun. Boşuna dememişler Zodyak’ın iletişim burcu diye! Bu kadar sohbetin yanında en iyi ne gider? Tabii ki kahve ve çikolata! Çikolatasız bir dedikodu masası, yepyeni filmlerin, hiç bilinmeyen ülkelerin konuşulduğu kahvesiz bir sofra olamaz! Çok yönlü, değişime açık, entelektüel İkizler sadece sosyalleşmek için değil, aynı zaman kendi bilgi açlığını gidermek için de devamlı birileriyle sohbet etmek ister. Tam da bu anlarda kahve ve çikolata ona eşlik etsin ister!

Yengeç, Köfte & Patates

Şu konuda bir anlaşalım! Dünyaca ünlü restoranlarda birbirinden güzel köfteler, baharatlı, çedarlı patatesler yesek bile anne köftesi ve patatesi diye bir şey var! İsterse lezzeti 10 üzerinden 10 olsun, yine de anne köftesi & patatesinin yerini hiçbiri tutamıyor. Peki Zodyak aleminin en anaç burcu hangisi diye sorsak, cevabını hepimiz çok iyi biliyoruz değil mi? O halde Yengeç’ten daha çok anne köfte & patatesini sevebilecek başka bir burç olamayacağı konusunda da hemfikiriz galiba 🙂

Aslan, Bal & Kaymak

Girdiği ortamların en gösterişli, en dikkat çekici ve ilgi odağı olan burcu Aslan! Diğer bir yanda kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi, en rağbet göreni ve en tatlısı; bal & kaymak! Verdiği enerji ile hayatının güzelliği, keyfi, hatta neşesi ortaya çıkıyor, kimse son lokmasına gelmek istemiyor. Bal ve kaymağın tadına bakanlar nasıl bir daha vazgeçemiyorlarsa, Aslan’ı tanıyanlar da hayatlarından çıkmasını istemiyorlar!

Başak, Karpuz & Peynir

Onun kadar formuna, sağlığına dikkat eden başka bir burç daha var mı? Sabah erkenden uyanır koşusunu yapar, kahvaltısını hiç aksatmaz, öğlen sağlıklı bir şekilde beslenir, akşam da ızgara yemeğini yer, ara öğünlerini atlamaz! Tabii bu ara öğünlerde de tozutmaması gerektiğini çok iyi bilir, özellikle yaz aylarında karpuz peynirden vazgeçemez!

Terazi, Roka & Beyaz Peynir

Hayatında denge varsa her şey Terazi için mükemmeldir. Denge bozulduğu anda alt üst olur, bütün keyfi kaçar, kendini kapana kısılmış hisseder. Herkesle iyi anlaşır, iyi bir dost, sıcacık bir kalptir! Rokanın acısı, beyaz peynirin tuzu olmadan yapamaz. Tıpkı bu muhteşem ikili gibi onu sevmeyen yok denecek kadar az, yakışmayacağı bir yemek bulunması zordur! Üstelik güzelliğini ve formunu korumayı da bu salataya bir borç bilir Terazi!

Akrep, Çiğ Köfte & Marul

Biraz tutkulu, biraz gizemli, biraz kindar ve bir o kadar iyi bir dosttur Akrep! Kalbi kırıldığında zehrini çıkarmaktan hiç çekinmez, ancak sevgi, güven ve bağlılıkla gidildiği zaman zor da olsa kalbinin tüm kapılarını açacak kadar da kötü gün dostudur! Çiğ köftenin acısı gibi dili bazen sivridir, ama marulun ferahlığı ve yumuşatıcı hali gibi de kötülüklere karşı koruyup kollamaktan da hiç çekinmez Akrep!

Yay, Boyoz & Yumurta

Maceraperest Yay, oradan oraya farklı şehirlere ve ülkelere gitmeye bayılır, gittiğinde de mutlaka yerel lezzetleri tadar. Çünkü yerel lezzetlerin, gittiği yerlerin kültürleri hakkında birçok anlam taşıdığına inanır. Belki de hayatında gittiği ilk şehirlerden biri olan İzmir’in Boyoz’una bayılır, adabını da öğrendiği için yanından yumurtasını eksik etmez. Hatta zaman zaman sırf boyoz & yumurta keyfi yapmak için bile hafta sonu İzmir’e gidebilir!

Oğlak, Kuru Fasulye & Pilav

Geleneksel yapıya sahip Oğlak’ın yıllarca yiyip sıkılmayacağı muhteşem ikili kesinlikle kuru fasulye & pilav! Ağır başlı ve olgun yapısına aldanıp “çek bi’ kuru pilav” demeyeceğini sanma! Onun için ekmek, su, iş ne kadar önemliyse kuru fasulye & pilav da o kadar değerlidir! Hele bir de yanında soğan ve taze ekmek varsa en önemli toplantısına geç girmeyi bile göze alabilir!

Kova, Tahin & Pekmez

Seveni kadar, sevmeyeni de çok! Açık sözlü, biraz tuhaf, zaman zaman soğuk olan Kova, tüm bunların yanında inanılmaz dost canlısı ve insancıl bir karaktere sahip. Özgür ruhunu doyurmaya, enerjisini doldurmaya ihtiyaç duyduğunda açar dolabını, hazırlar tahin pekmezini. Kendi bildiğini okumayı sever, tahin & pekmez olmadan bir hayat geçiremez, tatlısı fazla gelirse kim ne derse dersin limon damlatır, keyfini artırır!

Balık, Helva & Balık

“Denizden babam çıksa yerim!” diyen Balık’ın genel olarak mutfağa ne kadar düşkün olduğu bilinse de sofrasında helva & balık ikilisi eksik olmaz! Elinden gelse kahvaltıda bile balık yiyebilecek olan bu burcun insanı balığın yanında helvasız bir hayat düşünemez! Ne de olsa daha çok hayal kurabilmek, bambaşka dünyalara gidebilmek için bol bol fosfora ve enerjiye ihtiyacı var!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.