Monotonlukta Kaybolma, Burcuna Göre Ruhunu Okşa!

Belki de hepimizin hayatta en çok sıkıldığı anlar monotonluğu hissettiğimiz anlar oluyor. Ne yapacağımızı bilemiyor, sanki boğuluyormuşuz gibi hissediyoruz. Tabii bu anlar hayatımızdaki biricik özel insanlar için de geçerli! O halde sevdiceğin monotonluktan şikayet ettiği anda, ona neler yapabileceğini öğrenmek için hemen okumaya başla, ruhunu okşamaktan geri kalma!

Koç

Monotonluktan nefret eden Koç, içinden bir şey yapmak gelmediğinde ya da bir türlü program yapamadığında düşünceleriyle baş başa kalır. O günlerde canını sıkan bir durum varsa bu düşünceler onu boğar, iyice modunu düşürür. Tabii ki bu asla yalnız kalmak istemez ve her yalnız kaldığında boğulur anlamına gelmiyor, kendi kendine de vakit geçirmekten hoşlanır Koç burcu. Ama hayatının monotonlaştığını hissediyorsa ona yemek yapabilir, eski kıyafetlerini ayırmasına yardımcı olabilir ya da onunla birlikte spor yapabilirsin. Sürekli olarak bir şeylerle ilgilenmesini sağlamak monotonluktan uzaklaşmasına yardımcı olacak!

Boğa

Onun ne kadar başarılı bir aşçı olduğu sürekli yazılıyor, çiziliyor, her yerde bahsediliyor. Mutfakta vakit geçirmek, sevdiği insanlara özene bezene sofralar hazırlamak onun en büyük hobilerinden. O halde bu sefer bu değişiklik yapıp monotonluktan sıkılan Boğa için gurmelere taş çıkaracak bir yemek ve sofra hazırlamaya ne dersin? İster baş başa ister arkadaşlarınızın da olacağı kalabalık bir akşam yemeği Boğa’nın tekrardan neşe ile dolmasını sağlayacak.

İkizler

Her ne kadar Zodyak’ın iletişim burcu olsa da sosyal kelebek İkizlerin de insanlardan sıkıldığı, her şeyin monotonlaştığını hissettiği oluyor. Böyle anlarda yalnız kalmak ya da sadece hayatındaki özel insanla vakit geçirmek istiyor, sohbetten uzak sessiz bir şekilde kabuğunda olmayı tercih edebiliyor. O halde onu bu kabuktan çıkaracak formülü söylüyoruz: Bir fincan çay, beğenebileceği birkaç kitap ve film serileri! Telefonu bir kenara bırakıp kitap ve film dünyasına dalacak, yenilenmiş bir şekilde kendi dünyasına geri dönecek.

Yengeç

Fazlasıyla hassas bir burç olan Yengeç, monotonluktan sıkıldığı anda ne yapacağını bilemez, sudan çıkmış balık gibi, Karadeniz’de gemileri batmış edasıyla üzgün suratını takınır ve boş boş etrafta dolanır. Peki ona en iyi gelen şey nedir? Tabii ki de aile! O halde onunla birlikte ailesini ziyaret edebilir ya da şehir dışındalarsa ona sürpriz bir bilet alabilirsin. Onlar tarafından karşılıksız bir şekilde sevildiğini hissetmek Yengeç’in ruhunu okşayacak, senin de ona ne kadar değer verdiğin gerçeği ile yüzleşecek!

Aslan

Bazı burçlar yalnız kalmayı sever, kendilerine vakit ayırmak onlar için apayrı bir değer taşır, ama bu Aslan için hiç geçerli değil! Monotonluktan gına geldiği anda onun için yapılacak şey aslında çok basit. Biricik Aslan sevgilini al, onun yepyeni insanlarla tanışmasını sağla. Birlikte yaratıcılığını gösterebileceği workshoplara gidebilir ya da o hafta düzenlenen partilere katılabilirsiniz. Nasıl da hayat dolu olduğunu tekrardan görebileceksin!

Başak

Onun inanılmaz derecede çalışkan biri olduğunu sen de en az bizim kadar iyi biliyorsundur. Devamlı hareket halinde olan Başak, gün içerisinde boşta kaldığı anda monotonluğu hissetmeye başlar ve bir türlü ne yapacağını bilemez. Bütün evini yeniden mi yerleştirse, yoksa temizlik mi yapsa ya da kendine yepyeni projeler mi üretse diye düşünürken daha da sıkıldığını fark eder. O anda kapısını çalıp biraz mola vermesi gerektiğini hatırlatman gerekiyor! Olduğu ortamdan onu uzaklaştırarak el becerilerini kullanabileceği bir atölyeye katılabilirsiniz.

Terazi

Onun kadar bakıma özen gösteren, güzelliğine güzellik katmak isteyen başka bir burç daha var mı? Tabii ki yok, ne de olsa Venüs tarafından yönetiliyor Terazi. Monotonluktan bunalan Terazi kendine gelebilmek için ya bakıma ihtiyaç duyar ya da umarsızca alışveriş yapar. Kendine güzel bir jest yapmak ve ruhunu mutlu etmek ister. O halde neden ona tüm günü kapsayan bir spa hediye etmiyorsun? Havuza girebilir, saunada ter atabilir, ardından masaj için kendini emin ellere bırakabilir!

Akrep

Duygularıyla iç içe olmayı seven Akrep, monotonluğu hissettiği anda bunu nasıl çözeceğini bilemeyebilir. Fazlasıyla gururlu olduğu için kimseden yardım istemeyebilir ve sudan çıkmış balık gibi ortalıkta dört dönebilir. İşte tam da bu anlarda onu oyalayacak, hoşuna gidecek bir aktiviteye onu teşvik edebilirsin. En sevdiği sanatçının konserine götürerek kafasının tamamen dağılmasını sağlayabilir, ayrıca gururunu ve duvarlarını biraz indirmesine yardımcı olabilirsin. Tabii bir de arada ona karşı gizemli davranmak fazlasıyla ilgisini çekecektir!

Yay

Her ne kadar arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi, sosyalleşmeyi sevse de bazen sadece arkadaşların yardımcı olamadığına inanır. Çünkü çevresinde onlar olsalar bile yine monotonluktan sıkılır, kendini yapayalnız hisseder. Bu duygudan kurtulabilmesi için ona yepyeni deneyimler yaşatabilirsin. Yine mi pahalı seyahatler diye düşünme. Yaşadığı şehirde bile elbet gitmediği, hiç görmediği yerler vardır. Oralara beraber gidip orada yaşayan insanların kültürlerini keşfedebilir, yerel kafelerinde oturup sohbet edebilirsiniz.

Oğlak

Zodyak’ın belki de en çalışkan, en kariyer odaklı yaşayan, en profesyonel yaşayan burcu, ama onun da monotonluktan bunaldığı, boğulduğu anlar olabiliyor. Her ne kadar disiplinli ve sorumluluk sahibi olsa da tatil yapmayı, zihnini deşarj etmeyi çok sever Oğlak! Kendine gelebilmek için biraz uzaklaşması gerektiğini fark edecek, sonrasında küçük bir kaçamak planlamak sana kalacak. Zaman zaman soğuk, mesafeli ve duygusuz gibi görünse de yaptığın bu jest karşısında ruhu okşanacak!

Kova

Özgürlük düşkünü, bağımsız Kova! Kendi kendine vakit harcamayı çok seviyor, fakat onun da bazen kitlendiği, monotonluktan gına geldiği olabiliyor. Böyle anlarda aykırı ruhunu hissetmeye ve yenilenmeye ihtiyaç duyuyor. Aylardır gitmek istediği tiyatroya bilet alabilir, hep denemek istediği ilginç bir sporun ilk dersine götürmekle işe başlayabilirsin. Zaten monotonluktan çıktığını fark ettiği anda önceki hayat dolu haline geri döneceği kesin!

Balık

Duygusal, hassas ve naif Balık’ın hayatında bir şeyler aynı gitmeye başladığı sırada yalnız kalmak yerine hayatında değişiklikler yapabileceği şeyler arar. Kimi zaman kendine yeni bir hobi edinir, kimi zaman da uzun süredir görmediği arkadaşlarıyla görüşür. Tüm bunların dışına çıkarak ruhunu okşayabilirsin! O halde kendini onun mutfağına atıp leziz mi leziz bir kek ya da kurabiye hazırlayabilir, ruhunun yanı sıra midesini de şenlendirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir