Modern İlişkiler Neden Sana Göre Değil?

Artık ölümün ayırdığı sevgililerin, bir ömür süren tutkulu aşkların, beraber ele ele yürünülen uzun yolların zamanında yaşamıyoruz. Bir ilişki artık devam edilemeyecek gibi olduğunda onu tamir etmek yerine, yenisine yelken açmak daha cazip hale geldi. Sonsuza dek süren aşklar yerini günübirlik ilişkilere, tutku yerini tüketme arzusuna bıraktı. Hepimizin “nerde o eski aşklar?” dediği zamanlar illa ki olmuştur. İşte burcuna göre modern ilişkilerin neden sana göre olmadığının sebebi.

Koç

Burçlar aleminin en sabırlı insanı olmadığın kesin. Neyi istersen, kimi istersen o anda hemen gözünü karartıp peşine düşüyorsun. Ama ne yazık ki birine bağlanmaktan, geleceğe dair vaatler vermekten bu kadar kaçınılan bir zamanda bazıları bu hızından rahatsız oluyor ve geri adım atıyor olabilir. Bizden söylemesi.

Boğa

Birine bağlanmakta ışık hızında davranmıyorsun evet ama bağlandığında da gerçekten sonuna kadar bağlanıyorsun. Kötü haber ise ilişkimsilerle dolu bir dünyada yaşadığımız gerçeğini unuttuğun için bu özelliğin başına çok büyük dertler açıyor. Sevmek, bunu göstermek mükemmel bir şey evet ama sana çok şey ifade eden insanlara değerin alasını veriyorsun ve bir şekilde onların da senin için aynı şekilde hissettiğini düşünüyorsun. Sonuç mu? Hayal ve kalp kırıkları.

İkizler

Teknoloji bir şeyler öğrenme ve keşfetme arzunu çok kolay tatmin eder oldu. Kafana bir şey mi takıldı, cevabı parmaklarının ucunda. Bu çoğu zaman iyi bir şey olmasına rağmen, konunun bir de ilişkilerle alakalı olan kısmı var. Eski sevgilini İnstagram’da takip edebilir, beğendiği fotoğrafları, eklediği arkadaşları, nerelere gittiğini neredeyse her şeyi ama her şeyi görebilirsin. Bütün bu bilgilere ulaşmak seni mutluluktan havalara uçurmuyor. Hele bir de hala aşıksan, vay haline.

Yengeç

Günümüz ilişkilerini en iyi anlatan gelişigüzel, geçici kelimelerinin ne anlama geldiğini bile bilmiyorsun. Ertesi gün herkesin birbirini unuttuğu, aramadığı ilişkiler senin için aşktan, ilişkiden başka her şey. Çocukluğundan beri seni kollarına alıp, aşkların en güzelini yaşatan, mutlu sonla biten o hikâyenin kahramanını arıyorsun. Gerçek hayatı masallardaki gibi yaşamak en büyük hayalin. Sen birini günübirlik değil, sonsuza dek yanında istiyorsun.

Aslan

Biriyle tanışmanın, kaynaşmanın en önemli yollarından biri haline gelen sosyal medya sana sanki bir daha asla biriyle çarpıştığın, çılgın tesadüflerin kol gezdiği o otantik tanışma hikayelerini yaşamana izin vermeyecek gibi hissediyorsun. İletişimin çoğunlukla telefon üzerinden gerçekleşmesi yüzünden gerçek anlamda, samimi bir iletişim kurma şansını elde edemeyecek gibi düşünüyorsun. Yan yanayken bile gerçek anlamda sohbet etmek yerine, sana sürekli komik video izletip duran, telefonuyla uğraşan biri sadece sinirlerini zıplatıyor.

Başak

Bir Başak insanı olarak karışık sinyallerden nefret ediyorsun. Bir ilişkide dürüstlüğün, ne aşamada olduğunu bilmenin en büyük hakkın olduğunu düşünüyorsun. Kıymetli vaktini boşa harcamak düşüncesinden haz etmediğin için ne kimseyi oyala ne de biri seni oyalasın istiyorsun. Ancak gel gör ki modern ilişkiler çok fazla şüpheli ve gelgitli hareket içeriyor ve bu senin bayıldığın bir şey değil. Bizde bu durumdan pek memnun değiliz ama böyle maalesef.

Terazi

Senin ne kadar iyi ve tatlı olduğunu bilmeyen yok Terazi. Ama söz konusu günümüz ilişkileri olduğunda senin sevgini göstermek adına yaptığın bir şey ya da verdiğin taviz kötü niyetli bazı kimselerin onun yalanlarına nasıl olsa inanacağına ve seni aldatmasına rağmen ona güveneceğini düşünmesine sebep olabiliyor.  Ne yazık ki olan biteni öğrenince kalbin kırılıyor, aşka güvenin azalıyor.

Akrep

Biriyle fiziksel bir şeyler yaşadıktan sonra genelde onunla duygusal bir bağ kurma eğilimine giriyorsun. Senin için gelip geçici biriyle birlikte olmak zor bunu biliyoruz. Bu yüzden sürekli karşındakini zorlarken ve daha fazlasını isterken buluyorsun. Karşındaki de senle hemfikir olmayınca sonuç gene hayal kırıklığı gene hayal kırıklığı.

Yay

Rol yapmaktan gerçekten nefret ediyorsun. Evet senin zaten birine bağlanmakla ya da evlilikle aranın o kadar iyi olmadığı bir gerçek bunu bilmeyen yok. Ama modern ilişkiler kişiyi duygusuz ya da sanki evliliğe zerre kadar merakı yokmuş gibi davranmaya zorluyormuş gibi hissediyorsun ve bunu seni aşırı derecede rahatsız ediyor. Herkesin nasıl düşünüyor ya da hissediyorsa öyle davranması gerektiğine inanıyorsun.

Oğlak

Her günün ışık hızıyla değiştiği, hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı günümüz ilişkilerinde kendini pek güvende hissetmiyorsun. Çünkü birini tanımak için kanepede oturup biraz Netflix izledikten sonra sevişmeye başlamaktansa, onunla yemeğe çıkıp, gerçek anlamda sohbet etmeyi tercih ediyorsun. Çünkü ancak böyle sağlam bir ilişki kurabileceğine inanıyorsun.

Kova

Kafandan ne geçiyorsa söylemen, açık sözlü hallerin sanki günümüz ilişkilerine pek uymuyor gibi. Herkesin bir şekilde karşısındakine daha özgür, daha çılgın görünmeye çalıştığı bu dünyada sen kimsenin gönlü olsun diye pohpohlayacak, aman üzülmesin diye düşündüğünün tersini söyleyecek biri değilsin. Ee herkes de kendisine karşı senin olduğun kadar dürüst olmayınca, sonuç sen yoluna ben yoluma oluyor ne yazık ki.

Balık

Birini sevince hakkını vererek sevenlerdensin sevgili Balık. Bu yüzden çok fazla mesaj gönderdiğinde ya da hoşlandığın kişinin sürekli yanında olmak isteyince bazılarınca yapışkan olmakla suçlanıyorsun. Her yerde karşımıza çıkabilecek sevginin kadrini kıymetini bilmeyen, duygulara saygı duymamayı bir çeşit havalı olmak olarak gören insanları bitmek tükenmek bilmez nazikliğinle ürkütüyorsun. Onlar kaçıp gidiyor, olan yine sana oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.