Model Olsaydın Hangi Podyumun Bir Numaralı Tercihi Olurdun?

Tasarımcıların sezonların trendlerini belirlediği koleksiyonlarını sundukları defilelerde; tasarladıkları kıyafetler, aksesuarlar, ayakkabılar ve çantalar göz bebekleri gibidir. Defileler, ilk görüşte, ilk sunumda sektörün nabzını tutan tüm editörlere, hedef kitlelere, moda sektörüne, magazin dünyasına ve tüm dünyaya bir sunumdur aslında. Bu nedenle, tasarımcılar, podyumda yürüyecek modellerini de özenle seçerler. Bu seçim çoğunlukla koleksiyon yaratım sürecinde başlar. Hatta bazı tasarımcıların defilelerinde her daim özenle seçtikleri bir model olur. Çoğu zaman açılış ve kapanışları bu özel modeller yapar ki defile daha çok ses getirsin. Örneğin geçen yıl vefat eden Karl Lagerfeld Chanel defileleri için her zaman, Cara Delevingne ve Kaia Gerber ile çalışırdı. Hatta birçok model için Karl’ın defilelerinde yer almak model olmanın en yüksek rütbesine ulaşmak gibiydi. Geçen sezon Victoria’s Secret jübilesini yapan Adriana Lima da ünlü iç çamaşırı markası için öyleydi. Tüm bunların nedeni bazı modellerin bazı tasarımları daha iyi taşıdığındandır. Hatta bazı kıyafetler o modellerle öyle bütünleşir ki başka kimseye yakıştırılmaz. O ruha bürünür resmen. Bu nedenle podyum modeli seçimi çok özenle yapılır. Tüm bu bilgileri öğrendiğimizde aklımıza ilk gelen modellerin burçlarının özelliklerine göre podyumda ışık saçacağını düşünmek oldu. Peki, sen model olsaydın, hangi podyumun bir numaralı tercihi olurdun? Hazır mısın? Çünkü başlıyoruz…

Saint Laurent Modeli Koç Burcu Kadını

Maskülen giyim tarzına sonuna kadar hakim olan, kırmızı ve tonlarına tüm tutkusuyla bağlı Koç burcu kadını için yıllardır kadınsı bir maskülenlik ile podyumlarda salınan Saint Laurent markasını öneriyoruz. Saint Laurent kurulduğu günden beri erkeksi detayları ile aklımıza kazınsa da feminen bir erkeksilik sunmayı da ihmal etmedi. Özellikle Anthony Vaccarello ve Hedi Slimane, Saint Laurent markasına tasarım yaptıklarından beri, tam olarak canlı ve cesur Koç burcu kadınına özgü tasarımlar yapıyor desek yeridir. Smokin ceketler, deriyi kullanma sanatı, kırmızı tutkusu ve yüksek bel kısa paça kumaş pantolonları ile Koç kadınını kalbinden vuruyor. İşte tam da bu nedenle Koç kadını bu podyumu yürürken kesinlikle ağlatırdı.

Christian Dior Modeli Boğa Burcu Kadını

Christian Dior, markası John Galliano ile ne kadar zevkli bir çılgınsa, Maria Grazia Churi ve ondan önceki tasarımcı Raf Simons ile de o kadar zevkli ama sakin bir podyum sunuyor bize. Boğa burcu kadını, sakin ama zevkli seçimleri, lükse düşkünlüğü, yıllardır değişmeyen ve değişime kapalı olan dolabı ile tam olarak Christian Dior modeli olurdu. Dior markası senelerdir ona özel tasarımlarını farklı kumaşlarla, renklerle ve aynı sadelikle sunduğu için sadık Boğa burcu kadını kaliteye ve kumaşlara olan tutkusu ile bu podyumda salınırken ışık saçar. Üstelik giyim tutkusuna olan zevki tam da Christian Dior markası ile uyuşuyor da diyebiliriz.

Off -White Modeli İkizler Burcu Kadını

Trendleri takip eden ama onlara körü körüne bağlı olmayan değişime açık, hareketli İkizler burcu kadını ile Off – White markasının yaratıcısı Virgil Abloh tam olarak aynı kafada. Off- White markası diğer markalar gibi sektörün trendlerini belirlemiyor fakat öyle tasarımlar yapıyor ki çeşitlilik seven moda severleri tam olarak kalbinden vurarak vitrinlerden mağazaya sokuyor. Renkleri sunuş şekli, siyah ve beyazı kullanma detayları ve oversize tutkusu ve yerinde duramayan tasarımları ile İkizler burcunun podyumu diyebiliriz. Haydi, uç bu podyumda İkizler kadını…

Oscar de la Renta Modeli Yengeç Burcu Kadını

Oscar de la Renta moda tarihinin vazgeçilmez kıyafetlerini tasarlayan bir tasarımcıydı. Birçok Kraliyet ailesinin de dolabında fazlasıyla tasarımı bulunuyor. Geleneksel, klasik, zamansız parçaların modern versiyonu onun tasarımları. Bu yüzden biz Oscar de la Renta’nın vefatından önceki podyumu baz alarak seçim yaptık. Eh böyle cümlelerle anlattığımız kişi, olsa olsa, rüya gibi kıyafetleri en güzel taşıyan burç elbette aşırı hassas, geleneksel ve vintage tarza olan tutkusuyla Yengeç kadını olur. Bize göre bu kıyafetler Yengeç kadınının kendi derisi gibi uyumludur.

Fendi Modeli Aslan Burcu Kadını

Her ne kadar Karl Lagerfeld’in Fendi markası için yarattığı gerçek kürkleri onaylamasak da podyumdaki ihtişamlı kumaşları, etkileyici tasarımları, bıçak gibi keskin çizgilerini, dikkat çekici ve görkemli Aslan burcu kadınına öneriyoruz. Hatta bu kıyafetlerin çoğunluğunu Aslan burcu kadını satın alabilir diyecek kadar da ileri gidiyoruz. Tasarımlar öyle enfes ki özgüveni yeterli olmayan bir kişinin onu taşıması kıyafete hakaret olur. Bu nedenle biz Fendi podyumunda Aslan burcu kadını hevesli bir şekilde yürür diyoruz.

Victoria Beckham Modeli Başak Burcu Kadını

Tasarımcı kimliğini aldığından beri klasik ve zamansız parçaları tasarlayan eski Posh Spice Victoria’nın, 10 senelik meslek hayatı boyunca resmen Başak burcu kadınına yönelik tasarımlar yaptığını söylersek hiç kimse yok artık diyemez. Tasarımlarında, detaylarda saklı bir sadelik hâkim. Tıpkı Başak burcu kadının hayata bakış açısı gibi. Seçici ve mükemmeliyetçi Başak burcu kadını Victoria’nın podyumunda sanki kendi kıyafetini giymiş gibi rahatlıkla yürüyecektir. Victoria Beckham’ın 10 yılın en iyi tasarımlarını burçlara göre uyarladığımız içeriğimize buradan ulaşabilirsin.

Valentino Modeli Terazi Burcu Kadını

Valentino Garavani’nin markası olan Valentino, tasarımcının kendisinden sonra bir sene Alessandra Facchinetti’ye, sekiz sene şimdinin Christian Dior markasının kreatif direktörü Maria Grazia Churi’ye emanet edilmişti.  Günümüzde ise Pierpaolo Piccioli’ye emanet. Couture haftaları dışında neredeyse tüm tasarımcılar Valentino’nun yarattığı çizgiye sadıklar. Zarif, zevkli ve her daim şık Valentino tasarımlarını podyumdan alıp hemen üzerine geçirecek bir sürü burç sayabiliriz sana. Fakat layığı ile taşıyanı elbette ki stil konusunda asla hata yapmayan Terazi burcu kadını olur. Zarif elbiseler, şık tulumlar ve sade tasarımları ile Başak kadınının da rahatlık bu podyumda yürüyeceğini düşünsek de Valentino podyumunun gerçekten hakkını veren burç Terazi burcudur.

Victoria’s Secret Modeli Akrep Burcu Kadını

Bu içeriği yazmaya başladığımızda Akrep kadını için başka hiçbir podyumu düşünmedik. Çünkü o seksi ve gizemli olmayı aynı anda başarabilen, tutkuyla hareket eden bir kadın. Victoria’s Secret podyumunda üzerinde iç çamaşırı olduğu halde rahatça yürüyebilecek, gülecek, duygularını yoğun bir şekilde podyuma aktarabilecek ve ışık saçan başka bir burç düşünemiyoruz. Açık ara bu podyum senin Akrep kadını…

Etro Modeli Yay Burcu Kadını

Göçebeliği, farklı kültürlere olan ilgisini hayatına dönüştürmüş bir maceraperestin yürüyeceği podyum da elbette etnik çizgileri her sezon harika bir şekilde podyuma yansıtan Etro olacaktır. Aksesuarların hareketliliği, tasarımların renklerindeki canlılık tam da Yay burcu kadınına göre. Trend yaratmaya çabalamayan fakat eskiyi ve yeniyi güzel bir şekilde harmanlayan Veronica Etro, markasının tanımını seyahat etmeyi seven, sanatı seven ve giyim tarzında özgürlükçü olabilen biri olarak tanımlıyor. Tıpkı Bizim Yay burcu kadınını tanımladığımız gibi. O halde şal desenleri ile Yay burcu, Etro podyumunda ışıldasın…

Chanel Modeli Oğlak Burcu Kadını

Klasik tarzı, zamansız ve modern parçaları ile ağır başlı döpiyesleri ve tayyörleri kim podyumda en iyi taşır? Tabii ki Oğlak. Chanel için Karl Lagerfeld’in tasarladığı her parçayı Oğlak kadını tasarım ona özel dikilmişçesine kusursuz bir şekilde sergiler. Tasarımların olgun tavrı, kumaşların kalitesi, onun olgun ve ölçülü tavrı ile harmanlanır. Böylece ortaya mükemmel bir birleşim çıkar. Fazla söze gerek yok, Chanel podyum her zaman Oğlak kadınına aittir. Fakat Chanel öyle bir markadır ki her burca uygun tasarımları da klas bir şekilde yansıtır. Merak ediyorsan kendi burcun için hangi Chanel tasarımları sana uygun öğrenmek için burayı tıklamalısın.

Gucci Modeli Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadını asla Tom Ford’un Gucci’sinin podyumuna çıkmazdı. O podyumun hakkını Akrep kadını verirdi. Fakat Alessandro Michele’in kreatif direktörlüğündeki çılgın tasarımlarını rahatlıkla Kova burcu kadını taşıyabilir. Hatta o kadar sıra dışı renkli ve dikkat çekici bir tarzı Kova kadınından başkası bu kadar keyifle giyemez de diyebiliriz. Özgür ruhunu her zaman stiline yansıtan Kova burcu kadını Gucci podyumunda da aynı ruhu kolaylıkla yakalar.

Erdem Modeli Balık Burcu Kadını

Romantik ve naif Balık burcu kadını, en az kendisi kadar romantik bir tasarımcı olan Erdem Moralıoğlu’nun markası Erdem için podyumda yürümeli. Tasarımcının her daim tasarımlarında kullandığı çiçek deseni, Balık burcu kadınının normal hayatında da dolabına satın aldığı en çok tercih ettiği desen. Erdem markasının zevkli tasarımları için podyuma çıkmak Balık burcu kadınına ödül olacaktır. Zira o bu kadar naifliğin içinde kendini prenses kadar narin ve duygusal hissedebilir. Hatta hayal gücü biraz yüksek olan Balık burcu kadını bu düşten biraz zor uzaklaşacaktır.

Tüm görseller Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.