Moda Dünyasının En Çirkin Trendleri Arasından Burcuna Düşen Hangisi?

Moda dünyası hep şıklıkların yarıştığı bir podyum değil elbette. Üstelik çoğunlukla ilginçlikler ve çirkinlikler arasında da bir yarış halinde. Hatta son yıllarda özellikle çirkin moda denilen de bir tabir var. Sanki dünyaca ünlü tüm modacılar çirkin tasarımlar yapmak için yarışırcasına trendleri hoş olmayan parçalara ayırıyor. Son yıllarda en çok karşımıza çıkan çirkinlik abidesi, kaba saba ayakkabılar, bisikletçi taytları, devasa oversize tasarımalar da bunlardan biri. Geçmişe dönük moda trendlerine baktığımızda çirkin trendler kendini korkunçluklara bırakıyor. Kadife eşofmanlar, şalvar modası, iç çamaşır gösterme trendi, vatkalar ilk aklımıza gelenler. Şimdi birçoğuna burun kıvırsak da hepsi trend olduğu yıllarda nerdeyse giymek için yarıştığımız tasarımlardı. Tıpkı Balenciaga’nın başlattığı sneaker modası gibi.

Moda dünyasının en çirkin trendlerinden bahsetmişken bu akımlara zamanında ya da günümüzde en çok hangi burçların tercih ettiğini anlatmazsak olmaz! O yüzden hemen şimdi moda dünyasının en çirkin trendleri arasından senin burcun için seçtiğimiz tasarımları sıralamaya başlıyoruz.

Sadece Güneş burcun ile yetinme Ay ve Venüs burcunun çirkin trendine de bakmayı unutma! Eğer hala bilmiyorsan burayı tıklayarak hemen öğrenebilirsin. Şimdi hazırsan başlıyoruz.

Koç Burcu Kadını İçin Balenciaga Sneakers

Hareketli yapın yüzünden çoğu zaman topuklu ayakkabılara mesafeli olsan bile çoğunlukla şık spor ayakkabılar giyerdin. Sade ve zamansız olanları. Tıpkı Adidas Gazelle ya da Nike Air Max gibi. Fakat ne zaman Balenciaga Sneakers Tripple S tasarımını piyasaya çıkarttı, Koç burcu kadınları için mertlik bozuldu. Normal şartlarda ayağı fazlasıyla çirkin gösteren ve incecik bacaklara koli takılmış gibi duran bu kadar çirkin bir ayakkabıya vitrinlerde bakmazken moda olunca bir anda sokaklarda taklitlerine kadar görmeye başladık. İlk olarak da elbette Koç burcu kadınında, yani sende… Çünkü sen bu ayakkabıyı giyecek kadar cesursun ve öncülük etmeye bayılırsın.

Boğa Burcu Kadını İçin Kadife Eşofman Takımı

2000’lerin başında kaliteli kumaş aşkını Boğa burcu kadını çok yanlış anladı. Dayanıklı kumaş ve zevkli giyimi ne kadar sevsen de sen de moda trendlerinin kurbanı olmaktan kurtaramadın kendini. Spor giyimde bile şıklık ararken fazla süsten rüküş oluverdin birden. Evet, 2000’li  yılların başında tekrar moda dünyasına giriş yapan payetli, kadife ve renkli eşofman tasarımları ünlülerden ünsüzlere herkesin dolabına girdi. O dolapların en başındaki burç da Boğa burcu kadınıydı. En trend rengi pembe ve parlament mavisiydi. Bella Hadid’in kadife eşofman takımı giyerek bu trendi tekrar moda yapma çabasını ise bu sefer hiç kimse takip etmedi. Neyse ki…

İkizler Burcu Kadını İçin Ekstra Oversize Paltolar

Oversize modası geldiğinde kimse bu işin bu kadar çığırından çıkacağını öngörmüyordu. Hafif bolluk 80’li yıllarda da vardı fakat günümüzde özellikle 2019 yılı podyumlarında fazlasıyla bollaşarak bir tasarıma neredeyse 3 kişinin gireceği kadar kumaş harcanmaya başlandı. Oversize modasının bir numaralı takipçisi olan sen İkizler burcu kadını elbette en çok oversize paltoları sevdin. Çeşitliliği sevdiğini biliyoruz, değişime de açıksın fakat bu kadar bol paltolar ile ısınamazsın şimdiden söyleyelim. Neyse ki çabuk sıkılan bir yapın olduğu için bu paltolar ile fazla yer kaplamadan üzerinden çıkarıp yorgan yapmaya başlarsın.

Yengeç Burcu Kadını İçin Geniş Vatkalı Ceketler

Moda dünyasının en kötü tasarımları hep 80’li yıllarda olduğu için Yengeç burcu kadını da o yıllarda trend olan ve günümüzde tekrar dolaplarımıza girmeye çalışan birçok akımın ilk deneyenleri olma peşinde. Hafızan çok güçlü olduğu için midir bilemiyoruz ama 80’ler modasının tekrarını gördüğün anda kaçırmıyorsun. Hatta tutumlu olma özelliğinden dolayı atmayıp sakladığın o yıllardan dolabında kalan ya da anne, anneanne dolaplarından kalan tüm parçalara peşinde sürüklenmeye ant içmiş gibi bağlanıyorsun. Duygusal yanın fazla olduğu için atamadığın her parça tekrar moda olduğunda neredeyse efor ve bütçe ayırmadan trendleri yakalıyorsun. 2019 yılında da tekrar moda olan vatkalı ve geniş omuzlu ceketler moda dünyasının en çirkin trendleri arasından senin burcuna uygun gördüğümüz tasarım.

Aslan Burcu Kadını İçin Logo Çılgınlığı

Dikkat çekici ve iddian her hareketinde ve tavrında olduğu için sana gösterişi bol bir tasarım seçtik. O da logo çılgınlığı! Çünkü gerçekten görgüsüz olmaya ramak kala olan bu tasarımı ancak senin özgüvenin kaldırır ey Aslan burcu kadını. Moda dünyasının en çirkin trendi olmasa da en kötüleri arasında ilk 10’a çok rahat giren baştan ayağa markanın ismi okunaklı bir şekilde yazılmış olan logo çılgınlığını eğlenceli olmak için mi giyiyorsun yoksa gerçekten gösteriş için mi bilemiyoruz ama bu kibirli tavırları sana çok yakıştırıyoruz.

Başak Burcu Kadını İçin Şalvar Modası

Yoganın sakinliğine aşık tavrın yoga kıyafetlerinin dingin tasarımlarından ilham alıyor. Dolabının birçok parçasını minimalliğe ayırıyorsun ve alçakgönüllü tavrına bu stil çok yakışıyor. Fakat senin bile yanlışların oldu moda trendleri arasında. Bu da vakti zamanında yoga stiline benzettiğin ağı çok düşük şalvar pantolonlardı. Her ne kadar bir dönem aşırı popüler olsa bile sen yapmamalıydın diye düşünmekten alamıyoruz kendimizi. Üstelik zor beğenen de bir yapıya sahipsin bu pantolonları nasıl tercih ettin hiç bilemiyoruz. Neyse ki artık giymiyorsun. Olur da giyersen sana Başak burcu olduğunu hatırlatmak zorunda kalırız ona göre.

Terazi Burcu Kadını İçin Kargo Pantolon

Terazi burcu kadınısın sen, nasıl zarafeti elden bırakırsın desek de seni bu seçiminle bile sevmeye devam ediyoruz. Burçlar arasında en şık olanı olduğun için namına güvenerek çirkin trendler arasından diğerlerine göre daha giyilebilir olanını seçtiğine eminiz. Fakat estetik bakış açın bu kadar iyiyken nasıl olurda o bir dolu cebi olan bol pantolon ile topuklu ayakkabıyı kombine ettiğine inanamıyoruz. Çünkü inan bize kusursuz fizikli olsan bile kargo pantolon ve topuklu ayakkabı ikilisi sosyalliğine büyük sekte vuracak bir görüntüye sahip.

Akrep Burcu Kadını İçin İç Çamaşırı Gösteren Akım

Seksi ve gizemli olmaktan oldukça haz alan Akrep burcu kadını 2000’li yıllarda trend olan iç çamaşırı gösterme modasına asla kayıtsız kalamazdı. Hem seksi hem de gizemli olmanın yolunun iç çamaşırının bir kısmını göstermekten geçtiğine inandığını düşünüyoruz, fakat yapma! Çünkü bu tarz moda dünyasının en çirkin akımları arasında. Her ne kadar Versace iç çamaşırı gösterme modasını tekrar getirmeye çalışsa da, Jennifer Lopez de mükemmel vücudunu göstermek için yer arasa da sen yapma Akrep kadını. Düşme bu tuzağa. Bu tarz senin tutkulu ve çekici tavrını gölgeleyerek daha ulaşabilir olmanı sağlar. Sen sevmezsin ulaşılabilir olmayı, biliriz…

Yay Burcu Kadını İçin Kısa Ugg Botlar

Seyahat etmeyi seven ruh halin her zaman en rahat ayakkabı ile dolaşmayı öngörse de soğuk kış günlerinde uzak dur şu çirkin bottan. Kate Moss’un tercih etmesiyle tüm dünyada ikon haline gelen Ugg botlar -ki biz onlara ayı ayağı diyoruz- yeterince çirkin oldukları yetmiyormuş gibi bir de kısa modelleri çıktı. Gelmiş geçmiş en kötü trendler arasında yer alan kısa Ugg botlar ile hem bacak boyun kısalıyor hem olduğundan şişman görünüyorsun hem de ayakların Hobbit ayağı gibi duruyor. Özgürlüğüne düşkün olduğunu biliyoruz, bizi dinlemeyeceğini de tahmin ediyoruz fakat yine de alma bu riski. Sonra muhteşem seyahat fotoğraflarına gölge düşürmesin stilin.

Olgun Oğlak Burcu Kadını için Bisikletçi Taytı

Oğlak burcu vakti zamanında Lady Diana’nın bolca giydiği bisikletçi taytlarının tekrar moda olmasını kaçıramazdı elbette. Geleneksel ve geçmişe oldukça bağlı olmandan mı, tutumlu özelliğinden dolayı 90’lardan kalma her renk taytı tekrar giyme şansını kaçırmak mı istemiyorsun bilemiyoruz ama bisiklet sürmüyorsan bu akım seni açmayacak bilgin oldun. Blazer ceket ile kombine etmek istemeni de anlıyoruz ama bırak Gigi, Kendall, Emrata tercih etsin. Onların her gün başka bir tasarım giymeleri gerekiyor senin değil. Sen şıklığından ödün verme lütfen.

Kova Burcu Kadını İçin Balenciaga Crocs Terlikler

Farklı olmayı sevmiyorsun bu senin yaşam biçimin biliyoruz. En garip tasarımlar sen de normal duruyor bunu da biliyoruz. Sıra dışı olma çabanı da takdir ediyoruz ama platformlu Crocs terlikleri bize kabul ettirmen imkansız. Her ne kadar rahat olsa da tüm zamanların en çirkin terlikleri olması ile ünlü terliklerin platformlu modeli stilin için geri dönülmez yollara sokar seni, uyarmadı deme.

Balık Burcu Kadını Pantolon Üzerine etek Modası

Balık burcu kadını olarak zarif ve naifsin. Hep uyumlu ve hoşgörülüsün ama senin de hayır diyeceğin anlar olmalı. Tatlı ve romantik görünüyor gibi duran jean üzerine elbise giyme modası hiçbir zaman hoş bir anı olarak kalmayacak. Üzerini değiştirirken kot pantolonunu çıkarmayı unutmuşsun gibi duracak. Biz söyleyelim de sonra bu akımı takip ettiğin için yargılanırken kendini acıma psikolojisine girme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.