Mitoman Olma Potansiyeli Taşıyan 2 Burç!

Belki ilk defa duydun, belki de çoktandır aşinasın! Halk arasında yalan söyleme hastalığı olarak bilinen mitomaninin temeli psikolojiye dayanıyor. Hastalıktan muzdarip olanlara ise mitoman adı veriliyor. Bu arkadaşlar, kimi zaman dikkat çekmek istiyor, kimi zaman toplumun odak noktası haline gelmek için çabalıyor. Önce ufak tefek yalanlarla başlayıp sonra alışkanlık haline gelen bu huylarından vazgeçemiyorlar. Daha sonra ise kişilik bozukluklarının ortaya çıkmasıyla durum daha da karmaşık bir hal alıyor. Bir süre sonra kendi söyledikleri yalana kendileri de inanıyor. Pek çıkar gözetmiyor, sadece laf olsun diye yalan söylüyorlar. Bazıları bu durumu pek önemsemiyor, hatta farkına bile varmıyor. Peki hangi burçlar mitoman olma potansiyelini bünyesinde barındırıyor?

Abartmayı Seven Yaylar

Alınmak, gücenmek yok! Tamamen gerçeklerden bahsediyoruz. Ve aslında amacımızın hiçbir burcu yaftalamak olmadığının altını çiziyoruz. Bilirsin, Yay burcu abartmayı sever, fanatikliğiyle kendisini belli eder. Pireyi deve de yapar fil de! Bir gün 1,60 boyuyla ejderhalarla savaşmış dediğine göre. Dağları delmek, çölleri aşmak… Onlardan bahsetmiyoruz bile! Fakat yavaş gitmek lazım, ufaktan abartıya kaçan cümlelerin gerçekliğini, kendi kafamızda sorgulamak lazım! Mitoman olma potansiyeli taşıdıklarını biraz olsun belirtmek lazım ki durmaları gereken noktayı bilsinler, kendilerini frenlesinler!

Üç Kağıtçı İkizler

O kadar hızlı düşünüyor ki bir söylediğini iki saniye sonra sonsuza dek unutuyor. Hal böyle olunca cümleleri pek gerçeklik kaygısı taşımıyor. Ağzından çıkanları yakalamak için çift çekirdekli beyine sahip olmak gerekiyor. Tabii biraz da dikkat etmek, her söylediğine kulak asmamak… Neden mi? Çünkü karşında fırlama bir İkizler burcu konuşuyor! Ve bu doğruluk ayarlarıyla oynanmış arkadaşlar birinci dereceden mitoman olma potansiyeli taşıyor! Yine de özlerinde iyi bir insan yatıyor?!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.