Milyarderler Listesindeki İsimlerin Burçları Ne?

Asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu bir dünyada bahsettiğimiz şeylere bak değil mi! Zenginin malı, züğürdün çenesini yorar diyor, konuya geçiyoruz. Forbes, 2018 Milyarderler Listesi’ni yayınladı, toplam serveti duyanlar ya direğe tosladı ya da en yakın inşaatın tepesine topukladı. Peki ne olacak bu kapitalizmin hali? 72 ülkeden 2 bin 208 milyarder belirlenerek oluşturulan listenin en sonundaki rakam 9,1 trilyon dolar! Kaç sıfır olduğunu hayal edebildiniz mi? Ya da tüm miktarı bir arada gerçekten düşünebildiniz mi? Pek sanmıyoruz. Milyarlarca insanın yaşadığı dünya üzerinde 2 bin küsur insanın listeye girmesini de ayrı bir durum. Tehlikeyi geçtik, aradaki uçurumun farkında mısınız? Neyse tekrar konuya dönelim, listede başı çeken isimlerin hangi burcun insanı olduklarına bir göz gezdirelim.

Forbes Milyarderler Listesi tarihinde ilk kez 100 milyar dolar sınırını aşan kişi Amazon CEO’su Jeff Bezos. Kendisini tebrik eder, hasedimizden yanıp tutuştuğumuzu belirtiriz. 12 Ocak 1964’te doğan Jeff Bezos, Oğlak burcu. Kimbilir belki azimli, hedef odaklı özellikleriyle ön plana çıkan Oğlakların içlerinde de Jeff Bezos gibi bir insan yatıyor, bir açıp bakmalarını öneriyoruz.

Listede ikinci sırada ise Bezos’un 112 milyar dolarlık servetiyle fark attığı Bill Gates var. Tek derdinin ikinci olmasını temenni ediyor, 90 milyar dolarlık servetini güle güle harcamadığı umuyoruz. 28 Ekim 1955 doğumlu Bill Gates ise Akrep burcu. Bu kadar paraya sahip olmasını kararlı ve stratejik yapısını kullanabilmesine bağlıyor, esenlikler diliyoruz.

Listede bir sonraki isim de “Avrupa’nın En Zengini” unvanına sahip Bernard Arnault. 72 milyar dolarlık servete sahip Arnault, 5 Mart 1949 doğumlu. Balık burcu olan Avrupa zenginin yaratıcı ve idealist yönleri ağır basmış olacak ki listede bu kadar üst sıralarda yer alabilmiş. Milyarlarca dolarlık servetleriyle listeye girenlerin tek tek alnın öpüyor, talih kuşunu kollarımızı açmış bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.