Mezuniyet Elbiseni Burcuna Göre Seç!

Yılın tam bu zamanları davetler yaklaştığı için abiye elbise seçme vaktidir. Bu davetlerin başında da mezuniyet törenleri gelir. Mezuniyet elbiseni seçerken vücut tipine uygun modeli seçersen harika görüneceğini bildiğine eminiz ama biz ışıldamanı istiyoruz. Mezuniyet elbiseni burcunun rengine ve özelliklerine göre seçersen ışıldayacağına şüphen olmasın!

 

Gücün Simgesi Kırmızı

Öncü ruhu sayesinde Koç burcu kadını her alanda olduğu gibi moda konusunda da hep ilklerin kadını olacak. Bu nedenle herkes sıradan kalp kesim ya da düz straplez yaka elbise giyerken o sivri uçlu bir model deneyebilir. Bu model bir elbise görürseniz ve rengi de kırmızıysa bilin ki karşınızda bir Koç kadını var. Farklı tasarımlara meraklı oldukları kadar rahatlarına da düşkün olan Koç’lar, genellikle düz kesim elbise modeli tercih eder.

 

Sakinliğin Tonu Açık Mavi

Dingin ve sakin Boğa kadınları zevkleri ile de göz kamaştırır. Kalite onların bir numaralı tutkusudur. Tercih edecekleri kıyafetin üzerinde işleme varsa o alelade bir taştan asla olmaz. Boğa kadınları, ince işçiliği ile dikkat çeken kaliteli elbiseler tercih eder. Sakinliğin tonu açık mavi onların sevdiği bir renktir. Toprak grubundan oldukları için makyajlarını da bu tonlarda yaparak muazzam bir bütünlük oluşturabilirler. Elbise tercihleri, bazen düz kesim bazen de A kesim olur. Boğa kadınları gidecekleri davetin mekanına göre kusursuz bir seçim yapar.

 

Hareketli ve Canlı Sarı

Çeşitlilik arayan, tekdüzelikten asla hoşlanmayan, hareketli İkizler burcunun hızına yetişen tek renk canlılığı asla solmayan sarıdır. İkizler’in uğurlu renklerinden biri olan sarı abiye elbiselerde pek tercih edilmese de modern bir tasarıma sahipse İkizler kadınının dikkatini çeker. Zaten yerinde duramayan İkizler için enerjisi hiç bitmeyen sarıdan başka bir renk düşünülemezdi. Karar vermekte biraz zorlanan İkizler kadını elbisesini seçerken modern kesimli düz elbise ile önü kısa arkası uzun hareketli etek kesimli modeller arasında kalsa da anki ruh haline göre karar verir.

 

 

Saf ve Geleneksel Beyaz

Beyaz ve gümüş tonları, duygusallığı her daim ön planda olan Yengeç kadınları için son derece uygundur. Gümüş renkte abiye elbiseler Yengeçlerin kalbini çalabilir fakat onlara sade bir stile sahip oldukları için tercihlerini beyaz abiyelerden yana kullanmalarını öneriyoruz. İçinde vintage çizgiler barındıran beyaz bir elbise tam olarak tarzlarını yansıtacaktır. Düşük omuzlar, düz kesim elbiseler ve küçük detaylar Yengeç kadınlarının vazgeçilmezleri arasındadır.

 

Etkileyici Turuncu

Göz kamaştırıcı görünmek Güneş yönetimindeki Aslan burcu kadını için sıradan bir şey. Yeryüzündeki en göz kamaştırıcı şey olan Güneş’in rengi Aslan’a uymazsa kime uyar? Göz alıcı Aslan burcunun rengi turuncudur! Aslan burcu kadını içindeki lideri ortaya çıkarmasa olmaz. Liderlerse dikkat çekici renklerle bakışları üstlerine toplar ve ortalığı ateş gibi kavururlar. O nedenle Aslan burcu kadınına mezuniyet töreni için turuncunun her tonunu öneriyoruz. Tabii omuzlarına gerçek bir pırlanta kondurmaları ya da üst kısmında gösterişli taş detaylarına sahip bir modeli seçmeleri şartıyla.

 

Alçakgönüllü Su Yeşili

Sade ve detaycı Başak burcu mezuniyet elbisesi seçerken en çok zorlanan burçların başında gelir. Çünkü yaptığı seçimin mükemmel olmasını ve onu yansıtmasını ister. Sade ama detayları ile insanları etkileyen yeşil tonlarında bir elbise seçicilikte sınır tanımayan Başakların bile kalbini çalabilir. Tek yapmanız gereken sade ve gösterişsiz V yaka ya da halter yaka bir elbisenin üzerine çiçek motifi ekleterek detaylarla hareketlendirmek ve zamanın gerisinde kalmamak.

 

Romantik Lila

Zarif parçalar seçme konusunda kimse Terazi burcu kadının eline su dökemez. Şık, zevkli ve çekici Terazilere morun her tonu yakışır, özellikle de pastel olanları… Mezuniyet elbisesi seçerken ise romantik tarzlarını tülden tasarlanmış eteklerle göstermeyi tercih ederler. El alem ne der diye düşünmeyi bırakıp cesur tercihlker yapma eğilimde olan Terazilere ise bu sezonun en önemli aksesuarı olan kocaman fiyonklu elbiseleri öneriyoruz.

 

Gizemin Rengi Şarap Kırmızısı

Koç burcunun rengi ne kadar kırmızıysa Akrep burcu kadınının rengi de o kadar şarap kırmızısıdır. Çekiciliklerini ve gizemli taraflarını ortaya çıkaran bu rengi genel olarak vücut hatlarını gösteren kesimlerde tercih ederler fakat dozunda seksilik yaratırlar. Üst beden darsa alt bedeni kesinlikle uçuş uçuş olur. Akrep kadınları şarap kırmızısı rengi elbiseleri ile dumanlı göz makyajı yapmalıdır.

 

Enerjinin Tonu Mor

Enerjik, özgürlüklerine düşkün ve coşkulu Yay burcu kadının mezuniyet elbisesi de enerjinin rengi olan mor olur. Rahat olduğu kadar şık elbise seçimleri ile göz kamaştıran Yaylar genellikle dinamik etek kesimleri tercih ederler. Çoğunlukla etekleri çok havalı olan fakat üst kısmı sade olan modellere yönelirler. Hareketli Yay kadınlarına mor elbiselerini abartıdan uzak zarif takılar ile tamamlamalarını tavsiye ediyoruz.

 

Geleneksel Şıklık Siyah  

Oğlak kadınları geleneksel oldukları kadar klasik, klasik oldukları kadar da olgun seçimler yaparlar. Bu özellikleri de en iyi yansıtan renk ise siyahtır. Oğlaklar sade ama şık seçimlerle kendilerini göstermek isterler. Abartılı modelleri sevmeyen Oğlak kadını payetli bir elbise seçerken bile en sade ve zarif modeli tercih ederek klas bir şıklık sergilerler. Siyahın asaletinden asla vazgeçemeyen Oğlaklara sırt dekolteli veya yırtmaçlı modelleri öneriyoruz.

 

Farklı Bir Mavi: Elektrik Mavi

Kendine has bir giyim zevki olan Kova kadınları farklı modelleri denemekten çekinmez. Son modayı takip eden Kova kadınları mezuniyet elbisesini seçerken bu yılın trendi fiyonkları bile çok sıra dışı bir şekilde kullanabilir. Tıpkı Nicole Kidman gibi. Kova kadınlarının rengi ise elektrik mavisidir. Bu rengi tercih edip de kendine yakıştıran az kadın vardır. Onlar da bilin ki Kova kadınıdır. Saten ve dantel Kovaların tercih etmesi gereken kumaşlar arasındadır.

 

Deniz Mavisi

Duygusallıkları denizleri aşan Balık kadınlarının renkleri turkuaz, su yeşili ve mavidir. Mavinin uçuk tonları onlar için harika bir seçim olur. Sakinliklerini ve geniş hayal dünyalarını mavinin tonları ile gösteren Balıklar, tül ya da dantel kumaşlarla romantik tarzlarını tamamlayabilir. Nadiren de olsa tok bir kumaş tercih eden Balık kadınlarınaysa seçtikleri kumaşı ince taşlarla süsleyerek naif görüntülerine hareket katmalarını öneriyoruz. Ayrıca elbiselerini hareketlendirmek için elbisenin bütününe değil ama belirli kısımlarına çiçek motifi ekleyebilirler. Tıpkı Elie Saab gibi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir