Metrobüse Binmek Yerine Tabanları Yağlayan İki Burç!

80 milyon kişinin yaşadığı bir ülke! Resmi rakamlara göre 15 milyon insanın ikamet ettiği bir şehir: İstanbul! Turisti, öğrencisi, işçisi… Öyle böyle değil, Türkiye’nin en kalabalık kenti! Bir de metrobüs gerçeği! Haberlerden izliyorsun, görüyorsun belki, hatta reklamlardan bile aşina olabilirsin. Malum, Orhan Gencebay! Sabah işe giderken, akşam eve dönerken insanların koltuk kapmak için nasıl birbirlerini ezdiğini, kavgalar ettiğini. Herkes bir yere yetişme derdinde, bazıları Altunizade’den Beylikdüzü’ne, bazıları Avcılar’dan Söğütlüçeşme’ye! Bak kullanan nasıl da biliyor durakları! Neyse konuyu fazla dallanıp budaklandırmadan biz burçlara bir bakalım. Acaba hangi burçlar metrobüsün yakınından bile geçmiyor, insanlarla üst üste yolculuk etmek yerine tabanlarına yükleniyor?

Soğuk Nevale Kovalar!

Kovaları bilirsin, ne kadar arkadaş canlısı olsalar da insanlarla pek mıç mıç olmayı sevmezler. Mesafelidirler. Gerçi bir insan nasıl bu kadar halkçı olup da insan içine giremiyor orası da ayrı konu. Kova insanı, Titanik’in çarptığı buz dağı kadar soğuk, metrobüs durağının yakınından bile geçmeyecek kadar kibirli olabilir. Kalabalığın içine girmekten pek hoşlanmaz, hatta elinde olsa evinden dışarı çıkmaz! Bir yere gidecek olursa taksi çağırır, en kötü ihtimalle metro, vapur kullanır. Ama metrobüse binmek yerine gerekirse dağ tepe tırmanır!

Titiz Başaklar!

Sanıyoruz Başak burçları ilk defa titiz oldukları konusunda bize hak verecek. Her gün binlerce insanın bindiği otobüsler, tutacaklar, demirler ne kadar temiz olabilir? Ya da herkesin burun buruna olduğu bir ortam da hijyenden ne kadar söz edilebilir? Hastalığı, nefes darlığı, sıcağı, terlemesi, kokması! Çekilecek iş değil! E yanlarında çamaşır suyuyla gezecek değil ya bu insanlar! Metrobüse binelim diye sorduğunda, hayliyle burunlarını kıvırırlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir